1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes izglītības programmas (turpmāk – programmas), kuras īsteno pašvaldību izglītības iestādes.
2. No valsts budžeta finansē programmās nodarbināto pedagogu darba samaksu un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (turpmāk – dotācija), un uz dotāciju var pretendēt tikai akreditētas pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādes.
3. Dotāciju ir tiesīga saņemt pašvaldība, ja attiecīgā ministrija ar to ir noslēgusi līgumu par noteikta skaita izglītojamo izglītošanu programmās.
4. Šo noteikumu 3.punktā minēto līgumu pašvaldība noslēdz ar:
4.1. Izglītības un zinātnes ministriju – profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās;
4.2. Kultūras ministriju – profesionālās ievirzes mākslas, mūzikas un kultūras izglītības programmās.
5. Akreditēta pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestāde, kura īsteno programmu un pretendē uz dotāciju, katru gadu līdz 1.augustam iesniedz attiecīgajā ministrijā pieteikumu dotācijas saņemšanai nākamajā gadā. Pieteikumam pievieno informāciju, kas apliecina rezultativitāti atbilstoši iepriekšējā gada programmas īstenošanas plānam (izglītojamo skaits programmā, darba rezultatīvie rādītāji, pedagogu profesionālā kvalifikācija un metodiskā darba nodrošinājums).
6. Ministrs, pamatojoties uz izglītojamo skaitu attiecīgajā programmā, valsts budžetā šim mērķim paredzēto līdzekļu ietvaros nosaka dotācijas apmēru akreditētai pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādei atbilstoši apstiprinātajiem programmu paraugiem.
7. Pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādes (mūzikas, mākslas skolas un sporta izglītības iestādes), kas nav akreditētas, bet likumā noteiktajā kārtībā saņem dotāciju, var pretendēt uz to līdz iestādes akreditācijai, bet ne ilgāk kā līdz 2003.gada 1.augustam.
8. Noteikumi īstenojami no likumā par valsts budžetu kārtējam gadam šim mērķim paredzētajiem līdzekļiem.