LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 319
Latvijas Republikas Ministru Padome nolemj:
1. Apstiprināt pievienoto Latvijas Republikas ievedmuitas pagaidu tarifa piemērošanas kārtību.
2. Aizstāt Latvijas Republikas ievedmuitas pagaidu tarifa (apstiprināts ar Latvijas Republikas Ministru Padomes 1991. gada 18. septembra lēmumu Nr. 242) 58., 59. un 60. pantā paredzēto muitas nodokļa minimālo likmi «1,5» ar vārdiem «Bezmuitas ievedums».
Ārējo ekonomisko sakaru departamentam iesniegt Muitas departamentam to valstu un ekonomisko savienību sarakstu, kurām noteikts vislielākās labvēlības režīms.
4. Svītrot Muitas noteikumos izbraukšanai no Latvijas Republikas (apstiprināts ar Latvijas Republikas Ministru Padomes 1991. gada 18. septembra lēmumu Nr. 242) 5. punkta vārdus «priekšmetus, kuriem ir kultūras, mākslas un vēsturiskas vērtības» un papildināt minētos noteikumus ar šāda satura 6., 7. un 8. punktu:
«6. Priekšmetus, kuriem ir kultūras, mākslas un vēsturiska vērtība, no Latvijas Republikas drīkst izvest Kultūras ministrijas noteiktajā kārtībā. Noteikt, ka maksa par ekspertīzi priekšmetiem, kuriem ir kultūras, mākslas un vēsturiska vērtība, jāiemaksā Kultūras ministrijas noteiktajā kārtībā.
7. Plaša patēriņa preces un citus priekšmetus, kuri iegādāti Latvijas Republikā par brīvi konvertējamo valūtu, atļauts izvest neierobežotā daudzumā, uzrādot muitas iestādē veikala čekus vai kvītis.
8. Fiziskajām personām, kuras izbrauc no Latvijas Republikas uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs, atļauts izvest:
8.1. viņiem piederošās mantas, mēbeles un citu kustamo īpašumu.
Vienai ģimenei atļauts izvest ilgtermiņa lietošanas sadzīves priekšmetus - pa 1 vienībai no katra nosaukuma priekšmetiem - un vienu individuālās lietošanas autotransporta līdzekli;
8.2. piecus dārgmetālu un dārgakmeņu izstrādājumus (komplektus) kopsummā līdz 15 tūkst. rubļu uz katru ģimenes locekli, kas sasniedzis 16 gadu vecumu.»
Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs I.GODMANIS
Latvijas Republikas valdības lietu ministrs K.LĪCIS
Rīgā 1991. gada 13. novembrī
APSTIPRINĀTA
ar Latvijas Republikas Ministru Padomes
1991. gada 13. novembra lēmumu Nr. 319
1. Latvijas Republikas ievedmuitas pagaidu tarifs piemērojams precēm un citiem priekšmetiem, kuri tiek ievesti Latvijas Republikā, ja starptautiskajos nolīgumos nav paredzēta citāda preču un priekšmetu ievešanas kārtība.
2. Noteikt, ka Latvijas Republikas ievedmuitas pagaidu tarifa minimālās likmes piemērojamas tām precēm un citiem priekšmetiem, kas ražoti un tiek ievesti no valstīm vai ekonomiskajām savienībām, kurās noteiks vislielākās labvēlības režīms attiecībā uz precēm un citiem priekšmetiem ko ieved no Latvijas Republikas.
Ievedmuitas pagaidu tarifā noteiktās maksimālās likmes piemērojamas tām precēm un citiem priekšmetiem, kas ražoti un tiek ievesti no valstīm vai ekonomiskajām savienībām, kurās nav noteikts vislielākās labvēlības režīms attiecībā uz precēm un citiem priekšmetiem, ko ieved no Latvijas Republikas.
3. Latvijas Republikas uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kas importē preces un citus priekšmetus, ievedmuitas nodokli iemaksā Latvijas Republikas valsts budžetā.
Ievedmuitas nodoklis par precēm, kuras tiek ievestas Latvijas Republikā pārdošanai tirdzniecības tīklā par brīvi konvertējamo valūtu, maksājams brīvi konvertējamā valūtā. Saņemtā valūta iemaksājama Latvijas Republikas Valdības valūtas fondā tādās naudas vienībās, kādas pieņem Latvijas Banka.
Ievedmuitas nodokļa maksāšanas kārtību nosaka Finansu ministrija.
4. Muitas nodoklis nav jāmaksā par tām precēm un citiem priekšmetiem, kas ražoti un tiek ievesti no valstīm, kuras, pamatojoties uz ANO (UNCTAD) lēmumiem un konvencijām, atzītas par mazattīstītajām valstīm. Ja preces un citi priekšmeti ražoti un tiek ievesti no valstīm, kuras, pamatojoties uz ANO (UNCTAD) lēmumiem un konvencijām, atzītas par jaunattīstības valstīm, tad muitas nodoklis maksājams 25% apmērā no ievedmuitas tarifa likmēm.
5. No muitas nodokļa samaksas ir atbrīvoti:
5.1. transportlīdzekli, kuri veic kravu, bagāžas un pasažieru starptautiskos pārvadājumus, kā arī transportlīdzekļu aprīkojums, degviela, pārtika un cits inventārs, kas nepieciešams šo transportlīdzekļu normālai ekspluatācijai reisa laikā un starpposmu apstāšanās punktos vai iepirkts ārvalstīs transportlīdzekļu bojājumu vai avāriju seku likvidēšanai;
5.2. produkcija, ko ieguvuši Latvijas Republikā reģistrētajiem uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām) piederošie, kā arī šo uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) nomātie (fraktētie) kuģi jūras zvejā un pārstrādājuši reisā;
5.3. Latvijas Republikas un ārvalstu valūta un vērtspapīri;
5.4. preces un citi priekšmeti, kas saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu ir valsts īpašums;
5.5. preces un citi priekšmeti, kuri bojājumu dēļ kļuvuši nederīgi lietošanai gan kā izstrādājumi, gan kā izejvielas;
5.6. preces un citi priekšmeti, kuri ražoti Latvijas Republikā un kurus nepārveidotus ieved atpakaļ Latvijas Republikā no ārvalstīm;
5.7. ārvalstīs ražotas preces un citi priekšmeti, kurus nepārveidotus atkārtoti ieved no ārvalstīm, ja par tiem ir samaksāta muita, tos pirmo reizi ievedot Latvijas Republikā un izvedot no tās;
5.8. tranzītpreces;
5.9. preču paraugi un citi priekšmeti, kurus ieved Latvijas Republikā nekomerciālos nolūkos;
5.10. preces un citi pierobežas tirdzniecībā saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanas aktiem apgrozībā esošie priekšmeti;
5.11. iekārtas, materiāli un cits īpašums, kuru ārvalstu dalībnieki iegulda Latvijas Republikā izveidotajos kopuzņēmumos, un cita veida investīcijas;
5.12. īpašums, kas ietilpst ārzemēs atklātā mantojumā;
5.13. enerģētiskie resursi.