Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 230

Par auditorkontroles organizēšanu republikā

Lai organizētu neatkarīgu auditorkontroli ekonomiskās patstāvības un pārejas uz tirgus ekonomiku apstākļos, kad tiek īstenotas radikālas reformas un reorganizēta valsts ekonomikas vadīšana un kontrole, Latvijas Republikas Ministru Padome nolemj:

1. Noteikt, ka auditorkontroles organizācijas (firmas) tiek izveidotas saskaņā ar Latvijas Republikas likumu «Par uzņēmējdarbību» un to galvenais uzdevums ir veikt uz līguma pamata uzņēmējdarbības subjektu vai citu pasūtītāju revīzijas un pārbaudes, lai apstiprinātu to maksātspēju un uzskaites un pārskatu datu atbilstību īstenībai, kā arī sniegt konsultācijas finansu un grāmatvedības jautājumos.

2. Kopuzņēmumu, kā arī ārvalstu juridisko un fizisko personu finansiālās un saimnieciskās darbības kontrolei izveidot Finansu ministrijas pakļautībā valsts auditorkontroles firmu, kas strādās pēc saimnieciskā aprēķina principa.

Latvijas Republikas Finansu ministrijai mēneša laikā izstrādāt un apstiprināt šīs auditorkontroles firmas nolikumu (statūtus).

Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs I. GODMANIS

Latvijas Republikas valdības lietu ministra vietnieks V. ZEIKATS

Rīgā 1990. gada 19. decembrī

19.12.1990