Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Saeima ir pieņēmusi un
Valsts prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par ārvalstu ieguldījumiem Latvijas Republikā"

 

Izdarīt likumā "Par ārvalstu ieguldījumiem Latvijas Republikā" (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1991, 46.nr.; 1993, 10./11.nr.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 13.nr.; 1995, 9.nr.) šādus grozījumus:

1. Sadaļā "Likumā lietotie termini":

izslēgt terminu "Ārvalstu ieguldītāju kontrole pār uzņēmējsabiedrību";

izteikt terminu "Nomaksātais pamatkapitāls" šādā redakcijā: "Nomaksātais pamatkapitāls - uzņēmējsabiedrības pamatkapitāla daļa, kas ir reāli samaksāta konvertējamā valūtā vai kas tiek segta ar konvertējamā valūtā novērtētu no ārvalstīm ievestu ārvalstu ieguldītāju mantu vai intelektuālo īpašumu.";

izslēgt terminu "Valsts kontrolētā uzņēmējsabiedrība".

2. Izteikt 1.pantu šādā redakcijā:

"1.pants. Nacionālā režīma piemērošana ārvalstu ieguldītājiem

1. Ārvalstu ieguldītājiem Latvijas Republikā tiek garantēts nacionālais režīms.

2. Uzņēmējdarbību, kurai saskaņā ar likumu "Par uzņēmējdarbību" ir noteikti ierobežojumi, uzņēmējsabiedrības ar ārvalstu ieguldījumiem drīkst uzsākt tikai pēc licenču saņemšanas likumā noteiktajā kārtībā.

3. Uzņēmējsabiedrības ar ārvalstu ieguldījumiem zemi drīkst izmantot, ja tiek noslēgts nomas līgums, kura termiņš nedrīkst pārsniegt 99 (deviņdesmit deviņus) gadus, vai ja tā iegūta īpašumā likumos noteiktajā kārtībā."

3. Izslēgt 3.pantu.

4. Izteikt 4.pantu šādā redakcijā:

"4.pants. Ārvalstu ieguldījumu iesaistīšana

Pasākumus, kas saistīti ar ārvalstu ieguldījumu iesaistīšanu, pārzina Latvijas Attīstības aģentūra."

5. Izslēgt 5. un 6.pantu.

6. Izslēgt 1. un 2.pielikumu.

Pārejas noteikumi

1. Ministru kabinets divu mēnešu laikā no šā likuma spēkā stāšanās dienas iesniedz Saeimai likumprojektus par grozījumiem citos likumos, lai saskaņotu šo likumu ar citiem spēkā esošajiem likumdošanas aktiem.

2. Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Satversmes 81.panta kārtībā izdotie Ministru kabineta 1996.gada 9.aprīļa noteikumi nr. 115 "Grozījumi likumā "Par ārvalstu ieguldījumiem Latvijas Republikā"" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1996, 10.nr.).

Likums Saeimā pieņemts 1996.gada 22.augustā.

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1996.gada 4. septembrī

18.09.1996
Informācijai! Saistībā ar pāreju uz jaunu datu struktūru vietnē var tikt novērotas neprecizitātes. Par tām lūdzam ziņot uz e-pasta adresi likumi@lv.lv.