Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMS

Par papildinājumiem un grozījumiem Latvijas darba likumu kodeksā

Saskaņā ar Latvijas Republikas 1993. gada 4. maija likumiem «Par darba aizsardzību» un «Par Latvijas Republikas 1939, gada 28. aprīļa likuma «Par darba inspekciju» spēka atjaunošanu» Latvijas Republikas Augstākā Padome nolemj:

Izdarīt Latvijas darba likumu kodeksā šādus papildinājumus un grozījumus:

1. Papildināt 35. panta pirmo dalu ar vārdiem «izņemot atlaišanu pēc 33. panta 5. punkta».

2. Papildināt 37. pantu ar otro daļu šādā redakcijā: «Izbeidzot darba līgumu sakarā ar darba līguma neatbilstību darba aizsardzības likumdošanas aktu prasībām (30. panta 8. punkts) - ne mazāk kā sešu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.»

3. Izteikt 46. panta otro daļu šādā redakcijā:

«To darbu veidu, profesiju un amatu sarakstus, kuros ir kaitīgi un smagi darba apstākļi, kas dod tiesības uz saīsinātu darba laiku un papildatvaļinājumu, pēc saskaņošanas ar attiecīgajām republikāniskajām darbinieku arodu organizācijām, apstiprina Latvijas Republikas Ministru Padome.»

4. Izslēgt 57. panta otro daļu.

5. Izteikt 147. pantu šādā redakcijā:

«Darba devēju un darbinieku pienākumus un tiesības darba aizsardzības jomā nosaka Latvijas Republikas 1993. gada 4, maija likums «Par darba aizsardzību».»

6. Papildināt kodeksu ar 246.1 pantu šādā redakcijā:

«246.1 pants. Valsts uzraudzība un kontrole pār darba, darba aizsardzības un nodarbinātības likumdošanas aktu ievērošanu

Valsts uzraudzību un kontroli pār darba, darba aizsardzības un nodarbinātības likumdošanas aktu ievērošanu realizē Valsts darba inspekcija.»

7. Izteikt 247. pantu šādā redakcijā:

«247. pants. Valsts tehniskā uzraudzība

Valsts uzraudzību pār tehnisko drošību paaugstinātas bīstamības objektos realizē Galvenā tehniskās uzraudzības pārvalde un tās iestādes.»

7. Izslēgt kodeksa 57. panta otrajā daļā skaitli un vārdu «58.pants», 148., 152.-161. un 165-167. pantu

Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētājs A. GORBUNOVS

Latvijas Republikas Augstākās Padomes sekretārs I. DAUDIŠS

Rīgā 1993. gada 1.jūnjā

17.06.1993