Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 27

Rīgā 1994. gada 11. janvārī. (prot. Nr. 4 23. §)

 

Par grozījumiem likumā «Par pilsētas pašvaldību»

Izdoti Satversmes 81. pantā noteiktajā kārtībā

1. Izdarīt likumā «Par pilsētas pašvaldību» šādus grozījumus:

1.1. izteikt 39. pantu šādā redakcijā:

«39. Ja pilsētas pašvaldības institūcijas pēc ievēlēšanas nav pildījušas vai ir atkārtoti pārkāpušas likumus, Ministru Padomes lēmumus vai Ministru kabineta noteikumus, Ministru kabinets vai Latvijas Republikas ģenerālprokurors var ierosināt Saeimā izskatīt jautājumu par pilsētas pašvaldības institūcijas atlaišanu.

Ja pilsētas padomes priekšsēdētājs vai viņa vietnieki pēc ievēlēšanas nav pildījuši vai ir atkārtoti pārkāpuši likumus, Ministru Padomes lēmumus vai Ministru kabineta noteikumus, Ministru kabinets var pieņemt lēmumu par pilsētas padomes priekšsēdētāja vai viņa vietnieku atcelšanu.

Ja pilsētas pašvaldības institūciju, to struktūrvienību, kā arī pilsētas pašvaldības uzņēmumu un iestāžu amatpersonas, veicot darba pienākumus, nav pildījušas vai ir atkārtoti pārkāpušas likumus, Ministru Padomes lēmumus vai Ministru kabineta noteikumus, lēmumu par amatpersonas atbrīvošanu no ieņemamā amata pieņem institūcija (amatpersona), kura attiecīgo amatpersonu iecēlusi (ievēlējusi). Ja pašvaldības institūcija (amatpersona) šādu lēmumu nepieņem, pilsētas prokurors var griezties tiesā un pieprasīt attiecīgās amatpersonas atbrīvošanu no amata.»;

1.2. izteikt 43. pantu šādā redakcijā:

«43. Ja Ministru kabinets saskaņā ar 39. Panta otro daļu ir pieņēmis lēmumu par pilsētas padomes priekšsēdētāja vai viņa vietnieku atcelšanu, tad Ministru kabinets uzdod attiecīgajai padomei noteiktā kārtībā ievēlēt citu amatpersonu. Līdz citas amatpersonas ievēlēšanai Ministru kabinets var iecelt amatpersonas vietas izpildītāju.»

2. Noteikumi stājas spēkā ar to pieņemšanas dienu.

Ministru prezidents V.Birkavs

Valsts reformu ministrs, Ministru prezidenta biedrs M.Gailis

 

11.01.1994