Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 26

Rīgā 1994. gada 11. janvārī (prot. Nr. 4 23. §)

Par grozījumiem likumā ''Par rajona pašvaldību''

Izdoti Satversmes 81. pantā noteiktajā kārtībā

1. Izdarīt likuma «Par rajona pašvaldību» šādus grozījumus:

1.1. izteikt 37. pantu šādā redakcijā:

«37. Ja rajona pašvaldības institūcijas pēc ievēlēšanas nav pildījušas vai ir atkārtoti pārkāpušas likumus, Ministru Padomes vai Ministru kabineta noteikumus, Ministru kabinets vai Latvijas Republikas ģenerālprokurors var ierosināt Saeimā izskatīt jautājumu par rajona pašvaldības institūcijas atlaišanu.

Ja rajona padomes priekšsēdētājs vai viņa vietnieki pēc ievēlēšanas nav pildījuši vai ir atkārtoti pārkāpuši likumus, Ministru Padomes lēmumus vai Ministru kabineta noteikumus, Ministru kabinets var pieņemt lēmumu par rajona padomes priekšsēdētāja vai viņa vietnieku atcelšanu.

Ja rajona pašvaldības institūciju, to struktūrvienību, kā ari rajona pašvaldības uzņēmumu un iestāžu amatpersonas, veicot darba pienākumus, nav pildījušas vai ir atkārtoti pārkāpušas likumus, Ministru Padomes lēmumus vai Ministru kabineta noteikumus, lēmumu par amatpersonas atbrīvošanu no ieņemamā amata pieņem institūcija (amatpersona), kura attiecīgo amatpersonu iecēlusi (ievēlējusi). Ja pašvaldības institūcija (amatpersona) šādu lēmumu nepieņem, rajona prokurors var griezties tiesā un pieprasīt attiecīgās amatpersonas atbrīvošanu no amata.»;

1.2. izteikt 41. pantu šādā redakcijā:

«41. Ja Ministru kabinets saskaņā ar 37.panta otro daļu ir pieņēmis lēmumu par rajona padomes priekšsēdētāja vai viņa vietnieku atcelšanu, tad Ministru kabinets uzdod attiecīgajai padomei noteiktā kārtībā ievēlēt citu amatpersonu. Līdz citas amatpersonas ievēlēšanai Ministru kabinets var iecelt amatpersonas vietas izpildītāju.»

2. Noteikumi stājas spēkā ar to pieņemšanas dienu.

Ministru prezidents V.Birkavs

Valsts reformu ministrs, Ministru prezidenta biedrs M.Gailis

 

11.01.1994