Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 25

Rīgā 1994. gada 11. janvārī (prot. Nr. 4 23. §)

 

Par grozījumiem likumā «Par pagasta pašvaldību»

Izdoti Satversmes 81. pantā noteiktajā kārtībā

1. Izdarīt likumā «Par pagasta pašvaldību» šādus grozījumus:

1.1. izteikt 38. pantu šādā redakcijā:

«38. Ja pagasta pašvaldības institūcijas pēc ievēlēšanas nav pildījušas vai ir atkārtoti pārkāpušas likumus, Ministru Padomes lēmumus vai Ministru kabineta noteikumus, Ministru kabinets vai Latvijas Republikas ģenerālprokurors var ierosināt Saeimā izskatīt jautājumu par pagasta pašvaldības institūcijas atlaišanu.

Ja pagasta padomes priekšsēdētājs (pagasta vecākais) pēc ievēlēšanas nav pildījis vai ir atkārtoti pārkāpis likumus, Ministru Padomes lēmumus vai Ministru kabineta noteikumus, Ministru kabinets var pieņemt lēmumu par pagasta padomes priekšsēdētāja (pagasta vecākā) atcelšanu.

Ja pagasta pašvaldības institūcija, to struktūrvienību, kā arī pagasta pašvaldības uzņēmumu un iestāžu amatpersonas, veicot darba pienākumus, nav pildījušas vai ir atkārtoti pārkāpušas likumus, Ministru Padomes lēmumus vai Ministru kabineta noteikumus, lēmumu par amatpersonas atbrīvošanu no ieņemamā amata pieņem institūcija (amatpersona), kura attiecīgo amatpersonu iecēlusi (ievēlējusi). Ja pašvaldības institūcija (amatpersona) šādu lēmumu nepieņem, rajona prokurors var griezties tiesā un pieprasīt attiecīgās amatpersonas atbrīvošanu no amata.»;

1.2. izteikt 42. pantu šādā redakcijā:

«42. Ja Ministru kabinets saskaņā ar 38. panta otro daļu ir pieņēmis lēmumu par pagasta padomes priekšsēdētāja (pagasta vecākā) atcelšanu, tad Ministru kabinets uzdod attiecīgajai padomei noteiktā kārtībā ievēlēt citu pagasta padomes priekšsēdētāju (pagasta vecāko).»

2. Noteikumi stājas spēkā ar to pieņemšanas dienu.

Ministru prezidents V.Birkavs

Valsts reformu ministrs, Ministru prezidenta biedrs M. Gailis

 

11.01.1994