Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta instrukcija Nr.2

Rīgā 1994. gada 8. novembrī (prot. Nr.55 9.§)

Par valsts civildienesta pildīšanas spēju zuduma pakāpes noteikšanu

Izdota saskaņā ar likuma "Par valsts civildienestu" 50. panta pirmo daļu

1. Ja ierēdnis (ierēdņa kandidāts), pildot valsts civildienesta pienākumus, ir guvis ievainojumu vai sakropļojumu vai viņa veselībai nodarīts citāds kaitējums, un viņš vairs nevar pildīt valsts civildienesta pienākumus, tad valsts civildienesta pildīšanas spēju zuduma pakāpi procentos nosaka un medicīnisko atzinumu sniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisija (turpmāk tekstā - "komisija").

2. Komisija savā darbībā ievēro Labklājības ministrijas pagaidu instrukciju "Par profesionālo darbspēju zuduma noteikšanu procentos sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību" un "Norādījumus profesionālo darbspēju zaudējuma noteikšanai slimniekiem un invalīdiem sakara ar nelaimes gadījumiem darba vai citiem veselības bojājumiem, kas radušies, pildot darba pienākumus".

3. Izmeklējot nelaimes gadījumus, kas notikuši, pildot valsts civildienesta pienākumus, komisija piemēro Ministru kabineta 1993.gada 12.oktobra noteikumus Nr. 14 "Par darbā notikušo nelaimes gadījumu izmeklēšanas kartību (Latvijas Vēstnesis, 1993, 111).

4. Ierēdnis (ierēdņa kandidāts) griežas komisijā un uzrāda:

4.1. pasi;

4.2. ārstējošā ārsta nosūtījumu uz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisiju (veidlapa f-088/u);

4.3. aktu (veidlapa N-l), kas sastādīts atbilstoši Ministru kabineta 1993. gada 12. oktobra noteikumiem Nr.14 "Par darbā notikušo nelaimes gadījumu izmeklēšanas kārtību";

4.4. ja ierēdnim (ierēdņa kandidātam) noteikta arodslimība, - arī Labklājības ministrijas noteiktajā kārtībā izsniegtu dokumentu.

Ministru prezidents M. GAILIS

Valsts reformu ministre V. A. TĒRAUDA

13.11.1994