Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 103

Rīgā 1994. gada 10. maijā (prot. Nr. 25 4. §)

Par kārtību, kādā ārvalstnieki un bezvalstnieki saņem atļaujas pretendēt uz valsts civildienesta ierēdņu amatiem

Izdoti saskaņā ar likumu «Par valsts civildienestu»

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā ārvalstnieki un bezvalstnieki saņem atļaujas pretendēt uz valsts civildienesta ierēdņu amatiem.

2. Atbilstoši likuma «Par valsts civildienestu» Pārejas noteikumiem ārvalstniekiem un bezvalstniekiem (tālāk tekstā - «personas»), kuri šo noteikumu spēkā stāšanās brīdī pilda amatus, kas saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem iekļauti valsts civildienesta ierēdņu sarakstā, pēc atestācijas var uz laiku atļaut pildīt ierēdņa amatu ierēdņa kandidāta statusā, bet ne ilgāk par diviem gadiem.

Atļaujas personām tiek piešķirtas individuāli.

3. Atļaujas atbilstoši pirmajā punktā minēto personu iesniegumiem izsniedz:

a) ministriju un to pakļautībā esošo iestāžu darbiniekiem - ministrs vai valsts ministrs;

b) ministriju pārraudzībā esošo iestāžu darbiniekiem, citu civiliestāžu darbiniekiem - civiliestādes vadītājs.

Jautājumu par atļaujas izsniegšanu izlemj un atļauju izsniedz valsts ierēdņu kandidātu reģistrācijas termiņā.

4. Atļauju var piešķirt Valsts reformu ministrijas noteiktās kvotas ietvaros personu izcilas profesionālās sagatavotības gadījumā.

5. Atļaujai jābūt rakstiskai un motivētai, norādot termiņu, uz kādu tā izsniegta. Paziņojumi par izsniegtajām atļaujām nekavējoties jānosūta Valsts reformu ministrijai un Valsts civildienesta pārvaldei.

Ja atļauja ir izsniegta uz termiņu, kas mazāks par diviem gadiem, tā var tikt pagarināta līdz pilniem diviem gadiem. Lēmums pagarināt atļauju ir jāpieņem un jāpaziņo Valsts civildienesta pārvaldei vismaz vienu mēnesi pirms atļaujas sākotnējā termiņa beigšanās. Darbinieki, kam netiek pagarināta atļauja vai kam ir beidzies izsniegtās atļaujas termiņš, ir atbrīvojami no amata sakarā ar to, ka radušies apstākļi, kuru dēļ persona nevar atrasties civildienestā atbilstoši likuma «Par valsts civildienestu» 60. panta pirmās daļas d) apakšpunkta noteikumiem.

6. Valsts reformu ministrija var anulēt personai izsniegto atļauju pildīt valsts civildienesta ierēdņa amatu līdz minētas personas atestācijai, ja tiek konstatēts, ka tā piešķirta, pārkāpjot šos noteikumus.

7. Ja atļaujas izsniegšana tiek atteikta vai atļauja ir anulēta 6. punktā noteiktajā kārtībā, attiecīgais darbinieks ir atbrīvojams no ieņemamā amata saskaņā ar Latvijas darba likumu kodeksa 30. panta 8. punktu.

8. Ja Latvijas Republikā izsludināts izņēmuma stāvoklis, Ministru kabinets var anulēt izsniegtās atļaujas, atstādinot attiecīgās personas no dienesta pienākumu izpildes. Pēc izņēmuma stāvokļa izbeigšanas anulēto atļauju spēkā esamība var tikt atjaunota.

9. Atļaujas anulēšanas tās darbības termiņa laikā nav pieļaujama, izņemot šo noteikumu 6. un 8. punktā minētos gadījumus.

Ministru prezidents V. BIRKAVS

Valsts reformu ministrs,
Ministru prezidenta biedrs M. GAILIS

29.05.1994