Darbības ar dokumentu

Tiesību akts ir zaudējis spēku.

LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU PADOMES LĒMUMS Nr. 220

Par individuālā darba patentmaksas apmēriem un kārtību, kādā tiek reģistrēti individuālā darba veicēji

Pamatojoties uz Latvijas Republikas 1992. gada 8. janvāra likuma «Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu, zemnieka saimniecību un individuālo darbu» 24. un 26. pantu, Latvijas Republikas Ministru Padome nolemj:

1. Apstiprināt pievienoto Kārtību, kādā pašvaldību institūcijās tiek reģistrēti individuālā darba veicēji.

2. Apstiprināt pievienoto Individuālā darba veidu sarakstu, uz kuriem individuālā darba veicējs var iegādāties patentu, un ikgadējās patentmaksas apmēru.

3. Noteikt, ka apstiprinātie patentmaksas apmēri stājas spēkā ar 1993. gada 1. maiju.

4. Noteikt, ka turpmāk pašvaldību institūcijām priekšlikumi par grozījumiem un papildinājumiem individuālā darba veidu sarakstā un patentmaksas apmēros jāiesniedz Ekonomisko reformu ministrijai, kurai tie jāapkopo un ne vēlāk parkārtējā gada 1. novembri jāiesniedz Latvijas Republikas Ministru Padomei.

5. Ieteikt Latvijas kopdarbības Centrālajai savienībai «Turība» un pašvaldību institūcijām nodrošināt mājamatniecības izstrādājumu realizēšanai nepieciešamos apstākļus, kā arī tirdzniecības noteikumu ievērošanu.

6. Ieteikt pašvaldību institūcijām organizēt un koordinēt noteiktās kārtības un individuālo darbu veikšanas noteikumu (ugunsdrošības, sanitāro u. c.) ievērošanu.

7. Tieslietu ministrijai kopīgi ar Galveno Valsts finansu inspekciju līdz 1993. gada 1. maijam izstrādāt likumprojektu par nepieciešamajiem grozījumiem Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 166. pantā.

8. Atzīt ar 1993. gada 1. maiju par spēku zaudējušiem šādus republikas Ministru Padomes lēmumus:

1987. gada 23. aprīļa lēmumu Nr. 128 «Par individuālo darbu» (Ziņotājs, 1987, 23);

1988. gada 6. maija lēmumu Nr.146 "Par dažiem kooperatīvā un individuālā darba jautājumiem Latvijas Padomju Sociālistiskajā Republikā " (Ziņotājs, 1988, 24);

1992. gada 23. aprīļa lēmumu Nr.143 "Par patentmaksas apmēriem pilsoņiem, kuri iegādājās individuālā darba patentu 1993. gada pirmajā pusē" (Ziņotājs, 1992, 20/21).

Latvijas Republikas Ministru Padomes priekšsēdētājs I. GODMANIS

Latvijas Republikas ekonomisko reformu ministrs A. KREITUSS

Rīgā 1993. gada 29. aprīlī

APSTIPRINĀTA
ar Latvijas Republikas Ministru Padomes
1993. gada 29. aprīļa lēmumu Nr. 220

KĀRTĪBA,
kādā pašvaldību institūcijās tiek reģistrēti individuālā darba veicēji

1.Šī kārtība tiek noteikta, pamatojoties uz Latvijas Republikas likuma «Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu, zemnieka saimniecību un individuālo darbu» 24. pantu.

2. Individuālā darba veicēja darbības veids tiek reģistrēts attiecīgajā rajona (pagasta) vai pilsētas (republikas pilsētas) pašvaldības valdē, Rīgas pilsētā - rajona (priekšpilsētas) pašvaldības (tālāk tekstā - «pašvaldība») valdē uz rakstiska iesnieguma pamata atbilstoši šai kārtībai pievienotajam pielikumam. Reģistrācija ir jāizdara pēc pastāvīgās dzīvesvietas, bet, ja individuālais darbs pastāvīgi tiek veikts citas pašvaldības teritorijā, ir jāsaņem ari šīs pašvaldības valdes atļauja. Vietējās pašvaldības valdes lēmums par reģistrācijas apliecības vai patenta izsniegšanu kopā ar iesniegumu tiek nosūtīts attiecīgajai valsts finansu inspekcijai.

3. Lai saņemtu reģistrācijas apliecību, individuālā darba veicējam valsts finansu inspekcijā ir jāuzrāda pase, jāiesniedz divas fotogrāfijas (3X4 cm) un jāsamaksā valsts nodeva saskaņā ar Latvijas Republikas likuma «Par nodokļiem un nodevām Latvijas Republikā» 5. pantu un Latvijas Republikas Ministru Padomes 1990. gada 26. marta lēmuma Nr. 77 «Par valsts nodevas likmēm» 5. punkta «m» apakšpunktu.

Iegādājoties patentu, individuālā darba veicējam jāizdara iemaksa budžetā saskaņā ar Latvijas Republikas likuma «Par «individuālo (ģimenes) uzņēmumu, zemnieka saimniecību un individuālo darbu» 26. pantu un jāsamaksā valsts nodeva saskaņā ar Latvijas Republikas likuma «Par nodokļiem un nodevām Latvijas Republikā» 5. pantu un Latvijas Republikas Ministru Padomes 1990. gada 26. marta lēmuma Nr. 77 «Par valsts nodevas likmēm» 5. punkta «m» apakšpunktu.

Ienākuma nodokli par ienākumiem, kuri gūti no amatniecības un citiem individuālā darba veidiem, individuālā darba veicējs maksā saskaņā ar 1990. gada 12. decembra likuma «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» ceturtajā nodaļā noteikto kārtību.

Uz tiem individuālā darba veidiem, kas sarakstā ir atzīmēti ar zvaigznīti, individuālā darba veicējs var iegādāties tikai patentu.

Rīgas pilsētā personisko automobiļu īpašniekiem patentu izsniedz Rīgas pilsētas valde.

Pēc individuālā darba veicēja reģistrācijas valsts finansu inspekcija nedēļas laikā izsniedz reģistrācijas apliecību vai patentu - atkarībā no individuālā darba veida.

4. Ja tiek mainīta dzīvesvieta (ārpus rajona (pagasta) vai pilsētas (republikas pilsētas) robežām), individuālā darba veicējs, kuram ir izsniegta reģistrācijas apliecība vai patents individuālā darba veikšanai, to nodod tai valsts finansu inspekcijai, kura to ir izsniegusi. Jaunajā dzīvesvietā individuālā darba veicējam jāreģistrējas no jauna.

5. Patents tiek izsniegts uz gadu. Ja individuālā darba veicējs vēlas turpināt nodarbošanos ar individuālo darbu, patents tiek izsniegts valsts finansu inspekcijā uz jauna personīgā iesnieguma pamata.

Ja individuālā darba veicējs iesniegumā uzrāda laika posmu, kas ir mazāks par gadu, faktisko patentmaksas apmēru valsts finansu inspekcija aprēķina, ņemot vērā ikgadējās patentmaksas apmēru.

6. Ja tiek pazaudēta reģistrācijas apliecība vai patents, individuālā darba veicējs par to iesniedz iesniegumu attiecīgajai pašvaldības valdei. Uz šī iesnieguma pamata, ņemot vērā nozaudēšanas apstākļus vai iemeslus, pašvaldības valde pieņem lēmumu par jaunas reģistrācijas apliecības vai patenta izsniegšanu.

Reģistrācijas apliecības vai patenta kopija nevar būt individuālā darba veikšanas atļauju apliecinošs dokuments. Šādu kopiju pašvaldība vai finansu inspekcija ir tiesīga atņemt.

Latvijas Republikas ekonomisko reformu ministrs A. KREITUSS

APSTIPRINĀTS
ar Latvijas Republikas Ministru Padomes
1993. gada 29. aprīļa lēmumu Nr. 220

 

Individuālā darba vietu saraksts, uz kuriem individuāla darba veicējs var iegādāties patentu un ikgadējās patentmaksas apmērs

(Minimālās algas)

1. Mājamatniecības jomā - izgatavošana pārdošanai:
virsdrēbes 7
galvassegas 6
svētku atribūtika 2
ar mašīnu adītie izstrādājumi 4
keramikas izstrādājumi 3
grozi un citi pinumi 2,4
vainagi un ziedu un augu (ari sauso augu) kompozīcijas 4
bižutērija (gredzeni, auskari, piespraudes, kuloni, krelles, matu sprādzes u. tml.) no dažādiem materiāliem 6
vimpeļi, emblēmas, kalendāri, attēli, uzlīmes un citi analoģiski izgatavojamie izstrādājumi 2
dekoratīvie ģipša izstrādājumi 2
adatas izšūšanai, adīšanai un citāda veida rokdarbu veikšanai 1,5
dekoratīvās sveces 2
saimniecības somas 2
makšķerēšanas piederumi 1
apsveikuma atklātnes 1
automobiļu piederumi 3
austie izstrādājumi 2
ādas galantērija, dekoratīvie izstrādājumi un jostas no dažādiem materiāliem 2
ar roku adītie izstrādājumi 2
dekori uz keramikas plāksnītēm 3
gleznojumi uz papīra, kartona un audekla 2
2. Sadzīves pakalpojumu joma:  
ar ēku, telpu un būvju celtniecību un remontu saistītie darbi 6+
autotransporta līdzekļu remonts un apkope 10
numuru iegravēšana automobiļu stiklos 1+
personisko automobiļu īpašnieku transporta pakalpojumi iedzīvotājiem 17+
fotodarbu veikšana (dažādās vietās) 4+
fotodarbu veikšana (pastāvīgā vietā) 2
radio, televīzijas un video aparatūras un magnetofonu remonts 3+
durvju tapsēšana, aizkaru stieņu pielikšana, slēdzeņu ielikšana, sanitārtehniskie un elektroniskie darbi, kā arī citi telpu labiekārtošanas darbi 2
malkas zāģēšana ar motorzāģi 1+
mūzikas pakalpojumi 2+
friziera pakalpojumi 2
manikīrs un pedikīrs 1
apavu izgatavošana un labošana 4
šūto izstrādājumu izgatavošana un labošana 2
akmens pieminekļu izgatavošana 6
pieminekļu, kapa aprīkojuma un citu izstrādājumu izgatavošana no cementa 3
pulksteņu labošana 2
sadzīves tehnikas labošana 3
3. Sociālajā un veselības aizsardzības jomā - injekcijas un masāža 1+
4. Pārtikas produktu izgatavošanas un pārstrādes jomā - izgatavošana pārdošanai  
piparkūkas un citi cepumi, kā arī vafeles 3

Latvijas Republikas ekonomisko reformu ministrs A. KREITUSS

 

Latvijas Republikas ekonomisko reformu ministrs A. KREITUSS

05.05.1993