Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par uzņēmējdarbības regulēšanu enerģētikā"

Izdarīt likumā "Par uzņēmējdarbības regulēšanu enerģētikā" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 21.nr.; 1996, 1.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 1.pantu ar 16. punktu šādā redakcijā:

"16) vietējais kurināmais - apzinātie Latvijas kurināmā krājumi un reģeneratīvie (tādi, kas nepārtraukti pašatjaunojas) energoresursi (ūdens, saules, vēja, biomasas, ģeotermālā enerģija), kuriem ir ekonomiskā vērtība un kurus var lietot enerģijas ražošanai."

2. 27. pantā:

izteikt devīto daļu šādā redakcijā:

"(9) No atjaunojamiem energoresursiem saražoto (mazās hidroelektrostacijas ar jaudu līdz 2 megavatiem un vēja ģeneratori), kā arī no mazas jaudas koģenerācijas stacijām (ar jaudu līdz 12 megavatiem) elektroenerģijas pārpalikumu, kas atbilst valstī noteiktajiem elektroenerģijas parametriem, iepērk kopējā valsts elektropārvades tīklā pēc paaugstinātiem tarifiem. Šie noteikumi par elektroenerģijas iepirkšanu no koģenerācijas stacijām attiecas uz visām fiziskajām un juridiskajām personām, kuru līgumi ar privatizējamo valsts akciju sabiedrību "Latvenergo" par elektroenerģijas iepirkšanu kopējā valsts elektropārvades tīklā no koģenerācijas stacijām ir stājušies spēkā līdz 1997.gada 31.maijam.";

izteikt desmito daļu šādā redakcijā:

"(10) Šā panta devītajā daļā minēto elektrostaciju elektroenerģijas iepirkuma cena atbilst divkāršam elektroenerģijas realizācijas vidējam tarifam un ir spēkā astoņus gadus pēc attiecīgās elektrostacijas nodošanas ekspluatācijā. Pēc tam elektroenerģijas pārpalikumu, kas atbilst valstī noteiktajiem elektroenerģijas parametriem, iepērk kopējā valsts elektropārvades tīklā pēc tarifiem, ko nosaka Ministru kabinets.";

papildināt pantu ar vienpadsmito daļu šādā redakcijā:

"(11) No visām fiziskajām un juridiskajām personām, kuru līgumi ar privatizējamo valsts akciju sabiedrību "Latvenergo" par elektroenerģijas iepirkšanu kopējā valsts elektropārvades tīklā no koģenerācijas stacijām ar elektroenerģijas jaudu līdz 4 megavatiem ir noslēgti pēc 1997.gada 31.maija, elektroenerģijas pārpalikumu, kas atbilst valstī noteiktajiem elektroenerģijas parametriem, iepērk kopējā valsts elektropārvades tīklā pēc tarifiem, ko nosaka Ministru kabinets. Šie noteikumi attiecas uz minētajām elektrostacijām, kas nodotas ekspluatācijā līdz 2001.gadam."

Likums Saeimā pieņemts 1997.gada 11.jūnijā.

Valsts prezidenta vietā
Saeimas priekšsēdētājs A.Čepānis

Rīgā 1997.gada 27.jūnijā

11.07.1997