Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2001. gada 9. novembra lēmumu "Par "Noteikumu par apdrošināšanas brokeru sabiedrības civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu" apstiprināšanu".

Ministru kabineta noteikumi Nr. 442

Rīgā 1998.gada 24.novembrī (prot. Nr. 63, 15.§)

Noteikumi par apdrošināšanas brokeru sabiedrības civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu

Izdoti saskaņā ar Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likuma 84.panta otro daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā apdrošināma apdrošināšanas brokeru sabiedrības civiltiesiskā atbildība (turpmāk - civiltiesiskā atbildība).

2. Apdrošināšanas brokeru sabiedrība apdrošina savu civiltiesisko atbildību par iespējamiem zaudējumiem, ko tā, sniedzot apdrošināšanas starpnieka pakalpojumus, ar savu darbību vai bezdarbību nodara apdrošinājuma ņēmējiem, apdrošinātājiem vai citām ieinteresētajām personām.

3. Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas minimālais limits ir divkārša parakstīto apdrošināšanas prēmiju kopsumma par apdrošināšanas līgumiem, kas ar apdrošināšanas brokeru sabiedrības starpniecību noslēgti iepriekšējā gada laikā, un tas nevar būt mazāks par 200 000 latu.

4. Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgumā nedrīkst paredzēt apdrošināšanas brokeru sabiedrības pašrisku.

5. Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgumā ietverams nosacījums par pagarināto paziņošanas periodu, kurš paredz noslēgtā apdrošināšanas līguma darbības laikā radušos zaudējumu segšanu, ja apdrošināšanas brokeru sabiedrība pagarinātajā paziņošanas periodā ir iesniegusi pieteikumu par zaudējumus izraisījušo notikumu.

6. Pagarinātais paziņošanas periods ir vismaz trīs gadi pēc apdrošināšanas līguma darbības termiņa beigām.

7. Par civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līguma noslēgšanu vai pirmstermiņa pārtraukšanu un visām izmaiņām, kas saistītas ar šo līgumu, apdrošināšanas brokeru sabiedrība desmit darbdienu laikā paziņo Apdrošināšanas uzraudzības inspekcijai.

Ministru prezidents G.Krasts

Finansu ministrs R.Zīle

28.11.1998