Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs
Tiesību akts zaudēs spēku 2023. gada 1. janvārī.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par Latvijas Banku"

Izdarīt likumā "Par Latvijas Banku" (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 22./23.nr.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 15.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 25.pantu šādā redakcijā:

"25.pants. Bankas padomes sēdēs bez lēmēja balsstiesībām var piedalīties finansu ministrs."

2. Izteikt 36.pantu šādā redakcijā:

"36.pants. Latvijas Bankai ir tiesības piešķirt īstermiņa aizdevumus pret ķīlu tikai tām Latvijas bankām un citām kredītiestādēm, ārvalstu bankām, starptautiskajām valūtas, finansu un kredīta organizācijām, kurām ir atvērts konts Latvijas Bankā. Latvijas Bankai nav tiesību piešķirt aizdevumus valdībai un pirkt valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīrus sākotnējā tirgū."

3. Izteikt 39. un 40.pantu šādā redakcijā:

"39.pants. Latvijas Banka apstiprina statistikas pārskatu veidlapas un minēto pārskatu iesniegšanas kārtību.

40.pants. Latvijas Banka vāc, reģistrē un apkopo finansu statistikas datus un valsts maksājumu bilances sagatavošanai nepieciešamos statistikas datus, kā arī publicē apkopoto statistikas informāciju tādā veidā, kas neļauj tieši vai netieši identificēt kādu fizisko vai juridisko personu.

Latvijas Banka seko ekonomiskajam un finansiālajam stāvoklim ārvalstīs un analizē tā ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību."

Pārejas noteikums

Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmums "Par neatliekamiem pasākumiem finansiālā stāvokļa stabilizācijai tautas saimniecībā un par norēķinu sistēmas reorganizāciju Latvijas bankās" (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1992, 20./21.nr.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 14.nr.) un Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmums "Par pasākumiem Latvijas Republikas valūtas tirgus izveidošanā" (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1991, 15./16.nr.).

Likums Saeimā pieņemts 1998.gada 29.oktobrī.

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1998.gada 4.novembrī

18.11.1998