Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu"

Izdarīt likumā "Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1996, 11.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 4.pantā vārdus "rajona padome vai republikas pilsētas dome pēc attiecīgās personas dzīvesvietas" ar vārdiem "tā pašvaldība, kas veikusi attiecīgās personas reģistrāciju dzīvesvietā".

2. Izteikt 5.pantu šādā redakcijā:

"5. pants. Iesniegto materiālu iepriekšējai izskatīšanai pašvaldība izveido komisiju, kurā iekļaujami arī likumos noteiktajā kārtībā reģistrēto Otrā pasaules kara dalībnieku un politiski represēto personu sabiedrisko organizāciju pārstāvji."

3. Papildināt likumu ar 9.pantu šādā redakcijā:

"9. pants. (1) Pašvaldība ir tiesīga lemt par sociālo garantiju noteikšanu nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem un sava budžeta ietvaros piešķirt viņiem atvieglojumus atsevišķu nodokļu un nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā.

(2) Pašvaldība ir tiesīga lemt par kompensācijas sertifikātu dzēšanu, piešķirot samaksu naudā atbilstoši likumam "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" Ministru kabineta noteiktajā kārtībā."

4. Izslēgt pārejas noteikumu 2.punktu.

Likums Saeimā pieņemts 1998.gada 27.augustā.

Valsts prezidents G.Ulmanis

Rīgā 1998.gada 8.septembrī

22.09.1998