Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 172

Rīgā 1998.gada 12.maijā (prot. nr. 24, 5.§)

Kārtība, kādā muitas iestāde rīkojas ar muitas kontrolē esošajām bezīpašnieka precēm, bojātajām precēm un nepieprasītajām precēm

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 28.panta pirmo daļu

 

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā muitas iestādes rīkojas ar bezīpašnieka precēm un bojātajām precēm, kā arī ar precēm, kuras glabājas muitas kontrolē un kuras līdz noteiktā termiņa beigām nav pieprasījis to īpašnieks vai viņa pilnvarota persona (turpmāk - valdītājs).

2. Par nepieprasītām precēm atzīstamas preces, kuras atrodas muitas kontrolē vairāk nekā divus mēnešus no dienas, kad tās pārvietotas pāri Latvijas Republikas muitas robežai, un kuras šajā laikposmā nav pieprasījis to valdītājs.

3. Ar tās Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālās iestādes lēmumu, kuras pakļautībā ir attiecīgā muitas iestāde, par nepieprasītām precēm var atzīt arī tādas preces, kuras atrodas muitas kontrolē un kuras nav pieprasījis to valdītājs, bet kuras to fizisko īpašību dēļ var zaudēt savu vērtību pirms divu mēnešu termiņa beigām.

4. Par bojātām bezīpašnieka precēm vai bojātām nepieprasītām precēm atzīstamas muitas kontrolē esošās bezīpašnieka preces vai nepieprasītās preces, kuru bojājuma faktu apstiprinājusi Sanitārā robežinspekcija (attiecībā uz tās kompetencē esošajām precēm) vai muitas iestāde (attiecībā uz pārējām precēm), un par to normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir sastādīts attiecīgs akts.

5. Preces, kuras ir atzītas par bezīpašnieka precēm vai nepieprasītām precēm, var:

5.1. realizēt saskaņā ar Ministru kabineta 1994.gada 4.oktobra noteikumiem nr.198 "Par konfiscētās, bezīpašnieka, bezmantinieka, pēc mantošanas tiesībām valstij vai pašvaldībai pārgājušās, dāvinājuma, atrastās un atrastās apslēptās mantas uzskaiti, novērtēšanu un realizāciju";

5.2. iznīcināt.

Ministru prezidents G.Krasts

Zemkopības ministrs A.Rāviņš

15.05.1998