Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 162

Rīgā 1998.gada 5.maijā (prot. nr.23 4.§)

Grozījumi Ministru kabineta 1995.gada 18.jūlija noteikumos nr. 210 "Privatizācijas sertifikātu izmantošanas noteikumi"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par privatizācijas sertifikātiem" 17. un 18.pantu

Izdarīt Ministru kabineta 1995.gada 18.jūlija noteikumos nr.210 "Privatizācijas sertifikātu izmantošanas noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 111.nr.; 1997, 143./144.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 39.punktu šādā redakcijā:

"39. Lai sertifikātus pārskaitītu uz citu kontu, sertifikātu īpašnieks (aizbildnis, aizgādnis) vai mantojuma aizgādnis (mantojuma izpildītājs, mantinieks), vai attiecīgā pilnvarotā persona iesniedz sertifikātu pārveduma uzdevumu bankas iestādē, kurā ir atvērts sertifikātu īpašnieka (mantojuma atstājēja) konts. Sertifikātu īpašnieka aizbildņi (vecāki) un aizgādņi, mantojuma aizgādņi vai izpildītāji ir tiesīgi rīkoties ar sertifikātiem tāpat kā ar kustamu mantu Civillikuma 278.pantā noteiktajā kārtībā."

2. Izteikt 47.2.apakšpunkta piezīmi šādā redakcijā:

"Piezīme. Sertifikātus, kas pieder nepilngadīgām personām, izmanto aizbildņi (vecāki) bērna interesēs, iesniedzot bāriņtiesai norēķinu par pārdošanu un ieņemtās naudas izlietojumu. Ja nepilngadīgā persona, kuras vecākiem izbeigta vai pārtraukta vecāku vara, ievietota bērnu bāreņu un bez vecāku apgādības palikušu bērnu audzināšanas iestādē, iestādes vadītājs kā aizbildnis var pārdot nepilngadīgās personas sertifikātus. Iegūtā nauda jāpārskaita bankā, atverot kontu uz nepilngadīgās personas vārda."

3. Izteikt 50.punkta pirmo rindkopu šādā redakcijā:

"Mantojuma aizgādnis vai izpildītājs (mantinieks) ir tiesīgs rīkoties ar mantojuma atstājēja kontu, ja bankā ir iesniegts tiesas sprieduma par mantojuma aizgādņa iecelšanu vai mantojuma tiesību apstiprināšanu noraksts. Ja mantojuma atstājējs nav atvēris kontu, mantojuma aizgādnis vai izpildītājs atver kontu uz mantoju m a atstājēja vārda. Mantojuma aizgādnis vai izpildītājs ir tiesīgs pārdot mantojuma atstājēja kontā esošos sertifikātus tikai izsolē, kuru rīko licencēts starpniecības uzņēmums - tirdzniecības starpnieks."

4. Papildināt 51.punkta piezīmi ar teikumu šādā redakcijā:

"Šajā gadījumā nepilngadīgā persona, sasniedzot pilngadību, var prasīt īpašuma tiesību atzīšanu uz atbilstošu privatizētā objekta domājamo daļu vai attiecīgas naudas kompensācijas izmaksu."

Ministru prezidents G.Krasts

Ekonomikas ministrs L.Strujevičs

08.05.1998