Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 125

Rīgā 1998.gada 7.aprīlī (prot. nr. 18 12.§)

Muitas kontroles zonu noteikšanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma 110.pantu

 

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek noteiktas muitas kontroles zonas.

2. Lai nodrošinātu muitas kontroli uz muitas teritorijas robežas, muitas robežas caurlaides punktos, muitas noliktavu teritorijās un telpās, kurās uzglabā muitas kontrolē esošās preces, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde nosaka muitas kontroles zonas.

3. Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde, informējot vietējās pašvaldības, var noteikt muitas kontroles zonas un piemērot tām noteikto režīmu šādās teritorijās:

3.1. robežkontroles punktos, robežpārejas punktos un muitas kontroles punktos;

3.2. divus kilometrus platā joslā gar valsts sauszemes robežu, Baltijas jūras krastu un Rīgas jūras līča krastu;

3.3. muitas iestāžu teritorijās, kurās tiek uzrādītas muitošanai paredzētās preces (neiekļaujot administratīvās telpas un teritorijas);

3.4. uz sliežu ceļiem un 10 metru platā joslā gar sliežu ceļiem dzelzceļa robežstacijās;

3.5. muitas noliktavu teritorijās;

3.6. beznodokļu tirdzniecības veikalu un to palīgtelpu teritorijās;

3.7. brīvajās zonās;

3.8. citās muitas iestāžu noteiktās teritorijās, kurās tiek veiktas muitas procedūras.

4. Teritorijas, kas minētas šo noteikumu 3.1., 3.2., 3.3., 3.4. un 3.8.apakšpunktā, muitas kontroles zonas statusu iegūst pēc attiecīgo normatīvo aktu stāšanās spēkā, bet pēc speciālu atļauju (licenču) saņemšanas par muitas kontroles zonu kļūst:

4.1. muitas noliktavas;

4.2. beznodokļu tirdzniecības veikali.

5. Valkas pilsētas un Subates pilsētas teritorijā muitas kontroles zonu Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde nosaka saskaņā ar starpvalstu vienošanos, kā arī saskaņojot to ar attiecīgo pašvaldību.

6. Muitas kontroles zonu robežas (atsevišķos gadījumos - arī muitas iestāžu robežas) tiek apzīmētas ar Valsts ieņēmumu dienesta noteikta parauga informācijas zīmēm.

7. Valsts robežas šķērsošanas vietā muitas kontroles zonas robežas tiek saskaņotas ar attiecīgo Robežsardzes pārvaldi.

8. Ja muitas kontroles zona atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, attiecīgajā zonā jāievēro normatīvie akti, kas regulē īpaši aizsargājamo dabas teritoriju saglabāšanu, uzturēšanu un aizsardzību.

9. Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde var atcelt muitas kontroles zonas statusu muitas teritorijas sastāvdaļai, ja šāda muitas kontroles zona nav lietderīga.

10. Muitas kontroles zonā uzņēmējdarbību veic, kā arī atsevišķu uzņēmumu izveidošanas, atrašanās un slēgšanas noteikumus nosaka saskaņā ar attiecīgajiem normatīvajiem aktiem.

Ministru prezidents G.Krasts

Finansu ministrs R.Zīle

10.04.1998