Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu
Tiesību akts: spēkā esošs

Saeimas Prezidija lēmums

Par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2001. gada 1. martā pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2001. gada 1. martā pulksten 17.

1. Dokuments, reģ. Nr.105

Deputātu I.Burvja, V.Lauska, O.Zvejsalnieka, J.Čevera, L.Bojāra jautājums

Latvijas Republikas Ministru prezidentam Andrim Bērziņam:

Par Latvijas valdības rīcību, ja Kanāda pret Latviju veiks antidempinga pasākumus

Saskaņā ar ziņu aģentūras LETA 2001. gada 7. februāra informāciju Kanādas valdība gatavojas veikt antidempinga pasākumus pret virkni ārvalstu, kuras eksportē uz Kanādu dzelzsbetona konstrukciju tērauda armatūru, arī pret Latvijas Republiku. Ņemot vērā, ka uzņēmums "Liepājas metalurgs" ir lielākais šāda veida produkcijas eksportētājs Latvijas Republikā, lūdzam sniegt atbildi uz šādu jautājumu.

Kādus pretpasākumus veiks Latvijas valdība, ja Kanāda pret Latviju tiešām īstenos antidempinga pasākumus?

(Atbildes dok. Nr.2818)

2. Dokuments, reģ. Nr.110

Deputātu A.Kalniņa, L.Bojāra, R.Labanovska, V.Lauska, P.Salkazanova jautājums

Latvijas Republikas zemkopības ministram Atim Slakterim:

Par celulozes rūpnīcas celtniecības projektu

Tuvākajos gados paredzēts viens no lielākajiem investīciju projektiem - celulozes rūpnīcas celtniecība. Esam ieinteresēti šā projekta veiksmīgā īstenošanā. Tomēr zināmas neskaidrības vēl pastāv attiecībā uz minētā projekta ekonomiski finansiālo mehānismu.

Tāpēc lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Kāds ekonomiski finansiālais mehānisms paredzēts attiecībā uz ieguldījumu investīciju daļām kopīgajā projektā (Latvijas valsts daļa, Somijas celulozes rūpnīca "Metsaliitto Group" un Zviedrijas celulozes rūpnīca "Sodra Group"):

a) investīciju (būvniecība, iekārtu un tehnoloģiju iegāde, tirgus segmenta apgūšana) finansēšanas avotiem (kopumā ap 960 milj. eiro), iespējamiem kredītiem un to nosacījumiem, kā arī aizņemto līdzekļu atmaksāšanas kārtību (pamatsummas un procentu) no nākamās funkcionējošās rūpnīcas ieņēmumiem un peļņas;

b) kāda paredzēta neto peļņas sadale (pēc nodokļu nomaksas) starp nākamās rūpnīcas īpašniekiem;

c) pēc kādiem ekonomiskiem apsvērumiem noteikts akciju sadalījums a/s "Baltic Pulp" starp "Metsaliitto" - 34%, "Sodra" - 33% un Latvijas valsti - 33%? Kādi būs konkrētie visu triju partneru ieguldījumi?

2. Kā veidosies rūpnīcas iepirktās papīrmalkas un šķeldas cenas un kāda paredzēta saražotās celulozes un zāģbaļķu (zāģmateriālu) realizācijas kārtība no Latvijas valsts puses iecerētām ieguldāmām meža platībām savām papīra ražotnēm Zviedrijā un Somijā, kā arī pasaules tirgū?

3. Kādi apsvērumi, ekonomiskie aprēķini ņemti par pamatu valsts mežu nodošanai rūpnīcas īpašumā (masu medijos figurē dati par 10-30%)? Kādi likumdošanas akti jāpieņem šajā sakarībā?

Kādi varētu būt alternatīvie varianti rūpnīcas nodrošināšanai ar stabilām izejvielām?

4. Kā paredzēts no Latvijas puses celulozes fabrikas celtniecībā un it sevišķi apgādē ar izejvielām - blakus valsts institūcijai - Zemkopības ministrijai (kā valsts mežu īpašnieka pārstāvim) piesaistīt (uzaicināt) Latvijas privāto mežu īpašniekus, Latvijas Kokrūpnieku federāciju (ar tajā ietilpstošām Latvijas kokapstrādes uzņēmumu asociācijām: "Latvijas koks" u.c.)? Kas pārstāvēs Latvijas uzņēmēju - mežizstrādātāju un kokrūpnieku - intereses?

5. Vai ir pabeigta analīze par rūpnīcas iespējamo negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi?

6. Cik daudz Latvijas valsts līdzekļu līdz šim jau izlietots komandējumos, algās, transporta un citu izdevumu segšanai celulozes rūpnīcas projekta izstrādes un sagatavošanas gaitā kopš tā uzsākšanas?

Rīgā 2001. gada 26. februārī Saeimas priekšsēdētājs J.Straume

26.02.2001