Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu

Latvijas Republikas Ministru kabineta sēdes protokola Nr.15 izraksts

Rīgā 2000.gada 4.aprīlī

24.§

Grozījums Ministru kabineta 2000.gada 21.marta sēdes protokollēmumā (prot. Nr.13, 25.§) "Ar robežšķērsošanu saistīto normatīvo aktu ietekme uz kravu tranzītpārvadājumiem un priekšlikumi par nepieciešamajiem grozījumiem tajos"

Apspriešanā piedalījās: A.Gorbunovs, A.Kalvītis, V.Birkavs, V.Makarovs, E.Krastiņš, I.Feldmane, R.Zīle, A.Šķēle.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai satiksmes ministra A.Gorbunova un finansu ministra E.Krastiņa iebildumus par Ministru kabineta 2000.gada 21.marta sēdes protokollēmumu (prot. Nr.13, 25.§) un atzīt tos par pamatotiem.

2. Zemkopības ministram A.Kalvītim divu nedēļu laikā sagatavot nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos, kas saistīti ar fitosanitārās un sanitāri higiēniskās kontroles un maksas par tranzītkravu pārvadājumiem atcelšanu, un noteiktā kārtībā iesniegt tos Ministru kabinetā vienlaikus ar informāciju par atbilstošiem grozījumiem ministrijas izdotajos tiesību aktos.

3. Satiksmes ministrijai un Finansu ministrijai saskaņot viedokļus par Eiropas Savienības prasībām vienkāršotās deklarēšanas jomā.

4. Pieņemt zināšanai finansu ministra E.Krastiņa sniegto informāciju par elektroniskā galvojuma sistēmas ieviešanu muitā līdz š.g. 1.jūlijam.

 

33.§

Koncepcija par iespējamo tiesas piesēdētāju institūcijas reformu

Apspriešanā piedalījās: V.Birkavs, M.Segliņš, E.Krastiņš, E.Ziediņš, R.Jurdžs, A.Gorbunovs, V.Makarovs, R.Zīle, A.Šķēle.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai izteiktos viedokļus.

2. Konceptuāli akceptēt nepieciešamību nostiprināt pirmās instances tiesu un reformēt tiesas piesēdētāju institūciju.

3. Tieslietu ministram V.Birkavam sagatavot jaunu tiesas piesēdētāju institūcijas reformas variantu, iekļaujot tajā:

3.1. 3.variantā paredzēto kārtību, ka krimināllietas par sevišķi smagiem noziegumiem izskata pirmās instances tiesa trīs tiesnešu sastāvā;

3.2. 4.variantā paredzēto kārtību, ka daļēji tiek saglabāts tiesas piesēdētāju institūts noteiktu lietu kategoriju izskatīšanā un samazinātas viņu procesuālās tiesības;

3.3. nepieciešamo finansu līdzekļu aprēķinu.

4. Tieslietu ministram V.Birkavam līdz š.g. 7.aprīlim iesniegt jauno tiesu piesēdētāju institūcijas reformas variantu izskatīšanai nākamajā Ministru kabineta sēdē.

34.§

Reģionālā administratīvi teritoriālā iedalījuma reformas koncepcija

Apspriešanā piedalījās: J.Bunkšs, E.Krastiņš, R.Jurdžs, A.Gorbunovs, V.Makarovs, A.Jaunsleinis, R.Zīle, V.Balodis, A.Šķēle.

Nolēma:

1. Līdz 2001.gada 1.janvārim Latvijā izveidojami pieci plānošanas reģioni (Kurzeme, Latgale, Rīga, Vidzeme, Zemgale).

2. Plānošanas reģionu izveido pašvaldības likumos noteiktā kārtībā.

3. Attīstības plānošanas un investīciju vadības reģionālās attīstības politikas īstenošanu nodrošina reģionu attīstības aģentūras.

4. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai līdz š.g. 1.maijam iesniegt Ministru kabinetā koncepciju par reģionu attīstības aģentūrām.

5. Reģionālo pašvaldību izveide notiek pakāpeniski laikposmā līdz 2005.gadam.

6. Valsts pārvaldes iestāžu teritoriālā sistēma organizējama, pieskaņojoties plānošanas reģioniem.

7. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram V.Balodim sadarbībā ar īpašu uzdevumu ministru valsts pārvaldes un pašvaldību reformu lietās J.Bunkšu sagatavot Teritorijas attīstības plānošanas likuma grozījumu projektu un iesniegt to Ministru kabinetā līdz 2000.gada 1.jūlijam.

8. Izdarīt Ministru kabineta 1999.gada 24.augusta sēdes protokollēmumā (prot. Nr.43, 21.§) "Reģionālā administratīvi teritoriālā iedalījuma reformas koncepcija" grozījumu un svītrot 2.punktu.

 

Ministru prezidents A.Šķēle

  Valsts kancelejas direktora vietā - Juridiskā departamenta vadītāja A.Kveska