Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Latvijas Republikas Ministru kabinets

2000.gada 28.martā Noteikumi Nr.122

Rīgā (prot. Nr.14, 17.§)

Noteikumi par kafijas zudumu normām

Izdoti saskaņā ar likuma

"Par akcīzes nodokli" 14.panta trešo daļu

 

1. Šie noteikumi nosaka maksimālās kafijas zudumu normas, kas pieļaujamas, lai akcīzes preču ražotnes turētājs saskaņā ar likumu "Par akcīzes nodokli" nemaksātu akcīzes nodokli (turpmāk - nodoklis) par faktiskajiem kafijas zudumiem, kas konstatēti, veicot kafijas krājumu inventarizāciju par konkrēto taksācijas periodu.

2. Akcīzes preču ražotnes turētājs nemaksā nodokli par faktiskajiem kafijas zudumiem, ja tie nepārsniedz šādu kafijas daudzumu (procentos) no grāmatvedības reģistros uzskaitītā kafijas (ražošanas izejvielas - zaļo kafijas pupiņu) daudzuma (kilogramos), kas izmantots akcīzes preču ražotnē kafijas ražošanas procesā konkrētajā taksācijas periodā:

2.1. zaļo kafijas pupiņu uzglabāšanas laikā 1,2

2.2. kafijas grauzdēšanas procesā (ieskaitot maisīšanas, malšanas,

degazācijas procesu) 17,5

2.3. šķīstošās kafijas iegūšanas procesā 45,0

2.4. šķīstošās kafijas granulēšanas procesā 1,8

2.5. kafijas (gan grauzdētās, gan šķīstošās) fasēšanas laikā 0,8

3. Akcīzes preču ražotnes turētājs nemaksā nodokli par faktiskajiem kafijas zudumiem, ja tie kopumā nepārsniedz šo noteikumu 2.1., 2.2. un 2.5.apakšpunktā noteikto pieļaujamo kafijas zudumu summu.

4. Ja akcīzes preču ražotnes turētājs ražo šķīstošo kafiju vai granulētu šķīstošo kafiju, šo noteikumu 3.punktā minētajiem pieļaujamajiem kafijas zudumiem pieskaita arī šo noteikumu 2.3. un 2.4.apakšpunktā noteiktos kafijas zudumus.

5. Ja inventarizācijā konstatētie faktiskie kafijas zudumi ir mazāki par šo noteikumu 3. un 4.punktā minēto kafijas zudumu summu, akcīzes preču ražotnes turētājs nodokli nemaksā tikai par konstatētajiem faktiskajiem kafijas zudumiem.

 

Ministru prezidents A.Šķēle

Satiksmes ministrs A.Gorbunovs

01.04.2000