Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 01.01.1999. - 30.04.2004. / Vēsturiskā
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Saeima ir pieņēmusi
un Valsts prezidents izsludina šādu likumu:
Par humānās palīdzības sūtījumiem

1.pants. (1) Par humānās palīdzības sūtījumiem uzskatāmas kravas, kuras tiek sūtītas ar norādi “Humānā palīdzība” un kuru saņēmējs, iesniedzot garantijas rakstu valsts ieņēmumu dienesta Muitas departamentam, rakstveidā apliecina, ka saņemtā krava netiks atsavināta pret atlīdzību.

(2) Humānās palīdzības kravās var atrasties tikai tie priekšmeti, kuru sarakstu apstiprinājis Ministru kabinets.

(3) Uz priekšmetiem, kas atrodas humānās palīdzības kravās, attiecas visi aizliegumi un ierobežojumi, kuri attiecas uz Latvijas Republikā ievedamajām precēm un priekšmetiem.

2.pants. (1) Humānās palīdzības kravu saņēmēji ir valsts vai pašvaldību institūcijas. Reliģiskās un sabiedriskās organizācijas, kas darbojas izglītības, kultūras, zinātnes, sociālajā, labdarības, sporta, veselības un vides aizsardzības jomā, kļūst par humānās palīdzības kravu saņēmējiem, ja tām izsniegta attiecīga Finansu ministrijas atļauja. Kārtību, kādā izsniedzama atļauja saņemt humānās palīdzības kravas, kā arī dokumentus, kādi iesniedzami minētās atļaujas saņemšanai, nosaka Ministru kabinets.

(2) Uzņēmumi un uzņēmējsabiedrības nevar būt humānās palīdzības kravu saņēmēji.

(3) Fiziskās personas nevar būt humānās palīdzības kravu saņēmēji. Fiziskās personas saņem priekšmetus, kas atrodas humānās palīdzības kravās, tikai ar šā panta pirmajā daļā minēto institūciju starpniecību.

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 24.09.1999. likumu, kas stājas spēkā 01.01.1999.)

3.pants. (1) Humānās palīdzības kravas, par kuru saturu un saņēmēju Latvijas Republikā saņemtas ziņas un par kurām iesniegts garantijas raksts Valsts ieņēmumu dienesta Muitas departamentam, tiek nodotas humānās palīdzības kravas saņēmējam, noformējot muitas kravas deklarāciju. Muitas pakalpojumi attiecībā uz humānās palīdzības kravām tiek izdarīti bez maksas.

(2) Humānās palīdzības kravas netiek apliktas ar nodokļiem un nodevām.

Pārejas noteikumi

1. Ministru kabinets līdz 1995.gada 1.novembrim izstrādā un pieņem noteikumus, kas nosaka:

1) humānās palīdzības sūtījumu uzskaites, izsniegšanas un izmantošanas kārtību;

2) kādas sabiedriskās organizācijas, reliģiskās organizācijas, fondi, biedrības un citas institūcijas var būt humānās palīdzības kravu saņēmēji;

3) kādi priekšmeti var atrasties humānās palīdzības kravās.

2. Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmums “Par humāno palīdzību” (Latvijas Republikas Augstākās Padomes un Valdības Ziņotājs, 1993, 7.nr.).

Likums stājas spēkā ar 1995.gada 1.novembri.

Likums Saeimā pieņemts 1995.gada 10.augustā
Valsts prezidents G.Ulmanis
Rīga 1995.gada 29.augustā
01.01.1999