Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: vēl nav spēkā
Atbilstoši Teritorijas attīstības plānošanas likuma 25. panta ceturtajai daļai saistošie noteikumi pēc spēkā stāšanās nav īstenojami tikmēr, kamēr nav pabeigtas likuma 27. panta trešajā daļā minētās darbības.

Ropažu novada pašvaldības domes saistošie noteikumi Nr. 17/25

Ulbrokā 2025. gada 30. aprīlī

Lokālplānojuma, ar kuru groza teritorijas plānojumu īpašuma "Mežlīdes" zemes vienībai ar kadastra apzīmējumu 80600060627, Berģos, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un grafiskā daļa

Apstiprināti ar Ropažu novada pašvaldības domes
2025. gada 30. aprīļa lēmumu Nr. 4005
(prot. Nr. 122/2025)

Izdoti saskaņā ar Teritorijas attīstības plānošanas likuma
25. panta pirmo daļu

1. Ar šiem saistošajiem noteikumiem tiek apstiprināti lokālplānojuma, ar kuru groza teritorijas plānojumu īpašuma "Mežlīdes" zemes vienībai ar kadastra apzīmējumu 80600060627, Berģos, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un grafiskā daļa:

1.1. Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi (Pielikums);

1.2. Grafiskā daļa - funkcionālais zonējums un aizsargjoslas, kas noteiktas pašvaldības kompetencē esošajām apgrūtinātajām teritorijām un objektiem. Grafiskā daļa pieejama Valsts vietotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_29576.

2. Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā www.geolatvija.lv pieejamā lokālplānojuma interaktīvā grafiskā daļa ir šo saistošo noteikumu neatņemama sastāvdaļa.

Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja V. Paulāne

 

Pielikums
Ropažu novada pašvaldības domes 30.04.2025.
saistošajiem noteikumiem Nr. 17/25

Ropažu novada pašvaldība
Reģistrācijas Nr. 90000067986
Institūta iela 1a, Ulbroka, Stopiņu pagasts, Ropažu novads
novada.dome@ropazi.lv https://ropazi.lv

Lokālplānojums, ar kuru groza teritorijas plānojumu īpašuma "Mežlīdes" zemes vienībai ar kadastra apzīmējumu 80600060627, Berģos, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā

Redakcija 1.1.

Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi

Saturs

1. Prasības lokālplānojuma teritorijas izmantošanai, kas ir atšķirīgas no teritorijas plānojumā noteiktā

1.1. NOTEIKUMU LIETOŠANA

1.2. PRASĪBAS TRANSPORTA INFRASTRUKTŪRAI

1.3. PRASĪBAS INŽENIERTEHNISKĀS APGĀDES TĪKLIEM UN OBJEKTIEM

1.4. PRASĪBAS TERITORIJAS LABIEKĀRTOJUMAM UN APSTĀDĪJUMIEM

1.5. PRASĪBAS VIDES RISKU SAMAZINĀŠANAI

2. Prasības teritorijas izmantošanai un apbūves parametriem katrā funkcionālajā zonā

2.1. Rūpnieciskās apbūves teritorija

3. Teritorijas ar īpašiem noteikumiem

4. Citi nosacījumi

4.1. AIZSARGJOSLAS UN CITI TERITORIJAS IZMANTOŠANAS APROBEŽOJUMI

4.2. LOKĀLPLĀNOJUMA ĪSTENOŠANAS KĀRTĪBA

1. PRASĪBAS LOKĀLPLĀNOJUMA TERITORIJAS IZMANTOŠANAI, KAS IR ATŠĶIRĪGAS NO TERITORIJAS PLĀNOJUMĀ NOTEIKTĀ

1.1. NOTEIKUMU LIETOŠANA

1. Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi (turpmāk - Apbūves noteikumi) nosaka teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus grafiskās daļas kartē "Teritorijas funkcionālais zonējums" norādītajā lokālplānojuma teritorijā - zemes vienībā "Mežlīdes", Berģos, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā, kadastra apzīmējums 8060 006 0627 (turpmāk - lokālplānojuma teritorija).

2. Lokālplānojuma teritorijas izmantošanā un apbūvē piemēro Garkalnes novada teritorijas plānojuma 2013.-2024. gadam ar 2015. gada grozījumiem prasības tiktāl, ciktāl Apbūves noteikumi nenosaka citādi.

1.2. PRASĪBAS TRANSPORTA INFRASTRUKTŪRAI

3. Piekļuvi lokālplānojuma teritorijai organizē no Jaunās Līgo ielas.

4. Lokālplānojuma teritorijas iekšējo satiksmes organizāciju risina būvprojektēšanas ietvaros.

5. Transportlīdzekļu novietni izvieto lokālplānojuma teritorijā. Transportlīdzekļu novietņu izvietojumu un skaitu nosaka atbilstoši būvprojekta risinājumam, ievērojot spēkā esošā teritorijas plānojuma, Latvijas valsts standarta un citu normatīvo aktu prasības.

6. Ēkām un citām būvēm paredz piebrauktuves ugunsdzēsības un glābšanas tehnikai. To parametrus pieņem atbilstoši attiecīgo ēku un citu būvju projektēšanas būvnormatīviem.

1.3. PRASĪBAS INŽENIERTEHNISKĀS APGĀDES TĪKLIEM UN OBJEKTIEM

7. Inženiertīklus, kas nepieciešami būvju inženiertehniskajai apgādei, projektē, izstrādājot būvniecības dokumentāciju.

8. Apbūve ir pieslēdzama centralizētajiem sadzīves kanalizācijas tīkliem.

9. Projektējot kanalizācijas tīklus un būves, lokālplānojuma teritorijā jāparedz dalītā sistēma - sadzīves un ražošanas notekūdeņu tīkls, kas atdalīts no lietusūdens tīkla.

10. Teritorijas siltumapgādi nodrošina izmantojot elektroapgādes, siltumsūkņu, saules paneļu, šķeldas, granulu, gāzes apgādes vai citus videi draudzīgus apkures veidus, tehniski ekonomiski pamatotāko risinājumu izvērtējot būvprojektēšanas procesā.

11. Līdz pašvaldības (vai tā pilnvarotā komersanta) centralizētu ūdensapgādes tīklu izbūvei Jaunajā Līgo ielā līdz lokālplānojuma teritorijai, dzeramā ūdens apgādi lokālplānojuma teritorijā pieļaujams nodrošināt decentralizēti - izmantojot esošos urbumus lokālplānojuma teritorijā, ievērojot dzeramā ūdens kvalitātes normatīvus.

12. Lietus ūdeņu uzkrāšanai un novadīšanai būvprojektēšanas ietvaros izvērtē iespējas veidot kombinētus ilgtspējīgus lietus kanalizācijas risinājumus (ievalkas, ūdens uzkrāšanas objektus ugunsdzēsības vajadzībām u.tml.). Nodrošinot atbilstošas vides prasības, lietus kanalizāciju atļauts novadīt esošajā grāvju sistēmā. Projektējot atklātās autonovietnes ar ietilpību 50 vai vairāk transportlīdzekļu, nodrošina lietusūdeņu savākšanu un attīrīšanu, izbūvējot nepieciešamās uztvērējakas un filtrus (naftas produktu uztvērējus u.tml.).

13. Meliorācijas un lietus kanalizācijas sistēmu izbūvē ar tādu aprēķinu, lai nodrošinātu lietus ūdeņu savākšanu un novadīšanu tādā apmērā, lai apbūves rezultātā nepasliktinātu melioratīvo stāvokli objektam pieguļošajās platībās.

1.4. PRASĪBAS TERITORIJAS LABIEKĀRTOJUMAM UN APSTĀDĪJUMIEM

14. Labiekārtojuma un apstādījumu risinājumi jāizstrādā būvprojektā.

15. Vietā, kur rūpnieciskās apbūves teritorija robežojas ar publiskās apbūves teritoriju, gar zemes vienības robežu jāierīko buferzonu (prettrokšņa siena, aizsargstādījumi u.tml.), kuras platumu nosaka un pamato būvprojektā, atkarībā no teritorijas izmantošanas veida un ietekmes uz apkārtējo teritoriju vides un dzīves kvalitāti.

16. Vismaz 10 % no zemesgabala kopējās platības jāparedz apstādījumiem.

1.5. PRASĪBAS VIDES RISKU SAMAZINĀŠANAI

17. Uzsākot vieglās rūpniecības darbību veikšanu, pirms darba veikšanas ir jāizvērtē, vai ēkās plānotā darbība atbilst likuma "Par ietekmes uz vidi novērtējumu" noteiktām darbībām, kam jāveic ietekmes sākotnējais izvērtējums vai, veicot normatīvajos aktos noteiktās darbības, kuru veikšanai nepieciešami tehniskie noteikumi, saņemami tehniskie noteikumi no Valsts vides dienesta.

18. Lokālplānojuma teritorijā atļautas darbības, kas nepasliktina vides kvalitāti, un darbības rezultātā:

18.1. vides trokšņa līmeņa rādītāji (kopā ar fonu) blakus esošajās teritorijās nepārsniedz normatīvajos aktos noteiktos robežlielumus attiecīgo teritoriju izmantošanas funkcijām. Pirms darbības uzsākšanas, trokšņa līmeņa rādītājus galvenajiem trokšņa avotiem nosaka pēc to novietnei atbilstošām trokšņa kartēm, bet, ja to nav - aprēķinu rezultātā. Vides trokšņa līmeņa robežlielumu pārsniegumu gadījumā, izvērtē piemērotākos risinājumus trokšņa ietekmes mazināšanai, piemēram, troksni slāpējošas barjeras, stādījumu joslas, ēku arhitektoniskos un citus risinājumus. Prettrokšņa pasākumus, to apjomu un veidus iekļauj būvniecības dokumentācijā;

18.2. darbības radītais gaisa piesārņojuma līmenis (kopā ar fonu) blakus esošajās teritorijās nepārsniedz normatīvajos aktos noteiktos gaisa kvalitātes robežlielumus un gaisa piesārņojuma līmenis netiek paaugstināts. Pirms darbības uzsākšanas, gaisa kvalitātes rādītājus galvenajiem gaisa piesārņojuma avotiem nosaka pēc to novietnei atbilstošām gaisa piesārņojuma izkliežu kartēm, bet, ja to nav - aprēķinu rezultātā. Gaisa kvalitātes robežlielumu pārsniegumu gadījumā, atkarībā no plānotā darbības veida plāno gaisa kvalitātes uzlabošanas pasākumus, tos iekļaujot būvniecības dokumentācijā.

2. PRASĪBAS TERITORIJAS IZMANTOŠANAI UN APBŪVES PARAMETRIEM KATRĀ FUNKCIONĀLAJĀ ZONĀ

2.1. RŪPNIECISKĀS APBŪVES TERITORIJA

2.1.1. Rūpnieciskās apbūves teritorija (R4)

2.1.1.1. Pamatinformācija

19. Rūpnieciskās apbūves teritorija (R4) ir funkcionālā zona, ko nosaka, lai nodrošinātu rūpniecības uzņēmumu darbībai un attīstībai nepieciešamo teritorijas organizāciju, inženiertehnisko apgādi un transporta infrastruktūru.

2.1.1.2. Teritorijas galvenie izmantošanas veidi

20. Vieglās rūpniecības uzņēmumu apbūve (13001).

21. Inženiertehniskā infrastruktūra (14001).

22. Transporta lineārā infrastruktūra (14002).

23. Transporta apkalpojošā infrastruktūra (14003).

24. Noliktavu apbūve (14004).

25. Energoapgādes uzņēmumu apbūve (14006).

2.1.1.3. Teritorijas papildizmantošanas veidi

26. Biroju ēku apbūve (12001).

27. Tirdzniecības vai pakalpojumu objektu apbūve (12002).

2.1.1.4. Apbūves parametri

Nr. Teritorijas izmantošanas veids Minimālā jaunizv. zemes gabala platība Maksimālais apbūves blīvums (%) Apbūves intensitāte (%) Apbūves augstums (m) Apbūves augstums (stāvu skaits) Minimālais brīvās zaļās teritorijas rādītājs (%)
28. Vieglās rūpniecības uzņēmumu apbūve 1 80 līdz 240 līdz 16 līdz 3 10
29. Inženiertehniskā infrastruktūra 1 2 2 2 2 2
30. Transporta lineārā infrastruktūra 1 2 2 2 2 2
31. Transporta apkalpojošā infrastruktūra 1 80 līdz 240 līdz 16 līdz 3 10
32. Noliktavu apbūve 1 80 līdz 240 līdz 16 līdz 3 10
33. Energoapgādes uzņēmumu apbūve 1 80 līdz 240 līdz 16 līdz 3 10
34. Biroju ēku apbūve 1 80 līdz 240 līdz 16 līdz 3 10
35. Tirdzniecības vai pakalpojumu objektu apbūve 1 80 līdz 240 līdz 16 līdz 3 10

1 pēc funkcionālās nepieciešamības

2 nenosaka

2.1.1.5. Citi noteikumi

36. Priekšpagalma minimālais dziļums - 10 m. Priekšpagalmā nav atļauti atklāti izejvielu, ražošanas atlikumu, būvgružu un citu atkritumu uzglabāšanas laukumi.

37. Pie robežas ar publisko apbūvi, atklāta uzglabāšana nav atļauta tuvāk par 4 m no zemesgabala robežas, un robeža jānožogo ar nepārtrauktu un necaurredzamu žogu.

38. Plānojot būvniecību, teritorijas labiekārtojumu un/vai komunikāciju izbūvi meža teritorijā, paredzēt atmežošanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

39. Apbūvi izvietot atbilstoši brīvstāvošu ēku plānojumam.

3. TERITORIJAS AR ĪPAŠIEM NOTEIKUMIEM

Nenosaka

4. CITI NOSACĪJUMI

4.1. AIZSARGJOSLAS UN CITI TERITORIJAS IZMANTOŠANAS APROBEŽOJUMI

40. Inženiertīklu ekspluatācijas aizsargjoslas nosaka turpmākās projektēšanas gaitā, atbilstoši inženiertīklu faktiskajam izvietojumam un saskaņā ar būvprojektu un izpilduzmērījumiem, saskaņojot ar inženiertīklu turētāju. Esošo ekspluatācijas aizsargjoslu aprobežojumi zaudē spēku līdz ar attiecīgās inženierkomunikācijas, kam tā noteikta, demontāžu (pārbūves gadījumā - atbilstoši precizētas).

4.2. LOKĀLPLĀNOJUMA ĪSTENOŠANAS KĀRTĪBA

41. Lokālplānojuma īstenošanu veic, izstrādājot būvprojektus un veicot būvniecību.

42. Lokālplānojums nenosaka teritorijas izbūves kārtas - ēku, būvju un inženiertīklu izbūves secību īsteno būvprojektā noteiktajās secībā.

43. Esošo piebraucamo ceļu pārbūve un labiekārtošana var tikt īstenota neatkarīgi no lokālplānojuma risinājumiem.

15.05.2025