1. Noteikumi nosaka:
1.1. kārtību, kādā nosakāms finanšu gada neto apgrozījums, no kura aprēķina soda naudu;
1.2. soda naudas apmēra noteikšanas kritērijus.
2. Soda naudu aprēķina procentos no subjekta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma pirms dienas, kad pieņemts Nacionālā kiberdrošības centra vai Satversmes aizsardzības biroja lēmums piemērot soda naudu par subjekta pieļautu būtisku neatbilstību atbilstoši Nacionālās kiberdrošības likuma 46. pantam (turpmāk – lēmums par soda naudas piemērošanu). Ar iepriekšējo finanšu gadu šajos noteikumos saprot pēdējo noslēgto finanšu gadu.
3. Ja lēmums par soda naudas piemērošanu piemērots ārvalsts subjekta filiālei, soda naudu aprēķina procentos no attiecīgā ārvalsts subjekta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma.
4. Ja subjektam nav apstiprināts iepriekšējā finanšu gada pārskats, soda naudu aprēķina procentos no subjekta neto apgrozījuma par pēdējiem pilnajiem 12 kalendāra mēnešiem līdz dienai, kad pieņemts lēmums par soda naudas piemērošanu.
5. Ja no darbības uzsākšanas līdz dienai, kad pieņemts lēmums par soda naudas piemērošanu, ir pagājis mazāk nekā gads, soda naudu aprēķina procentos no subjekta neto apgrozījuma, skaitot no dienas, kad uzsākta darbība, līdz pēdējam pilnajam mēnesim pirms dienas, kad pieņemts lēmums par soda naudas piemērošanu.
6. Ja subjektam iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījums ir izteikts ārvalstu valūtā, kopējo soda naudas apmēru euro nosaka atbilstoši grāmatvedībā izmantojamam ārvalstu valūtas kursam dienā, kad pieņemts lēmums par soda naudas piemērošanu.
7. Nosakot soda naudas apmēru, Nacionālais kiberdrošības centrs un Satversmes aizsardzības birojs ņem vērā Nacionālās kiberdrošības likuma 45. panta sestajā daļā ietvertos apsvērumus un citus apstākļus, kas identificēti subjekta uzraudzības procesā.
8. Ja būtiska neatbilstība ir ietekmējusi tikai subjekta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūru un nav radījusi ietekmi uz citiem Nacionālās kiberdrošības likuma subjektiem, citām publisko tiesību juridiskajām personām vai privātpersonām, tiek noteikta soda nauda:
8.1. būtisko pakalpojumu sniedzējam un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kritiskās infrastruktūras īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam – līdz 0,2 procentiem no iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma;
8.2. svarīgo pakalpojumu sniedzējam – līdz 0,15 procentiem no iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma.
9. Ja būtiska neatbilstība ir ietekmējusi subjekta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūru un ir radījusi ietekmi uz citiem Nacionālās kiberdrošības likuma subjektiem, citām publisko tiesību juridiskajām personām vai privātpersonām, tiek noteikta soda nauda:
9.1. būtisko pakalpojumu sniedzējam un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kritiskās infrastruktūras īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam – līdz 1 procentam no iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma;
9.2. svarīgo pakalpojumu sniedzējam – līdz 0,75 procentiem no iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma.
10. Ja būtiska neatbilstība ir ietekmējusi nacionālo drošību vai neatbilstības rezultātā ir radies būtisks kaitējums citiem Nacionālās kiberdrošības likuma subjektiem, citām publisko tiesību juridiskajām personām vai privātpersonām, vai neatbilstības ietekmē ir traucēta valsts informācijas sistēmu un citu subjektu elektronisko pakalpojumu darbība, tiek noteikta soda nauda:
10.1. būtisko pakalpojumu sniedzējam un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kritiskās infrastruktūras īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam – līdz 2 procentiem no iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma;
10.2. svarīgo pakalpojumu sniedzējam – līdz 1,4 procentiem no iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma.
11. Ņemot vērā neatbilstības ilgumu, soda naudas apmēru procentos no subjekta iepriekšējā finanšu gada neto apgrozījuma nosaka šādi:
11.1. ja neatbilstības ilgums nepārsniedz gadu, soda naudas apmēru nepalielina;
11.2. ja neatbilstība ilgst vairāk par gadu, bet nepārsniedz divus gadus, soda naudas apmēru palielina par 0,25 procentpunktiem;
11.3. ja neatbilstība ilgst vairāk par diviem gadiem, soda naudas apmēru palielina par 0,5 procentpunktiem.
12. Nacionālais kiberdrošības centrs un Satversmes aizsardzības birojs kopējo soda naudas apmēru var samazināt, ja pastāv vismaz viens no šādiem apstākļiem:
12.1. neatbilstība novērsta, tiklīdz subjekts no Nacionālā kiberdrošības centra un Satversmes aizsardzības biroja saņēmis informāciju par iespējamo neatbilstību;
12.2. subjekts pēc savas iniciatīvas sniedzis pierādījumus, kuriem ir būtiska nozīme neatbilstības konstatēšanā un ietekmes izvērtēšanā.
13. Kopējais soda naudas apmērs par vienu neatbilstību nepārsniedz Nacionālās kiberdrošības likumā noteikto maksimālo soda naudas apmēru.
14. Ja subjekts pieļāvis vairākas neatbilstības un tās izskatītas vienlaikus vienā lietā, par katru pārkāpumu soda naudas apmēru nosaka atsevišķi. Galīgo soda naudas apmēru aprēķina tās soda naudas ietvaros, kas noteikta par smagāko no konstatētajām neatbilstībām.