(Noteikumu nosaukums MK 12.06.2001. noteikumu Nr.248 redakcijā)
1. Šie noteikumi attiecināmi uz pašvaldībām, akciju sabiedrību "Latvijas Krājbanka" un valsts akciju sabiedrību "Latvijas Hipotēku uz zemes banka" (tālāk tekstā — "bankas iestāde"), Privatizācijas un sertifikācijas informatīvā nodrošinājuma centru (tālāk tekstā — "Informācijas centrs") un Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir piešķirti privatizācijas sertifikāti par Latvijā nodzīvoto laiku (tālāk tekstā — "sertifikāti") vai kuri pretendē uz sertifikātu piešķiršanu.
(MK 12.06.2001. noteikumu Nr.248 redakcijā, kas grozīta ar MK 10.02.2004. noteikumiem Nr.73)
2. Ja tiek konstatēts, ka persona, kurai ir piešķirti sertifikāti (tālāk tekstā — "persona"), deklarācijā par Latvijā nodzīvoto laiku piešķiramo privatizācijas sertifikātu konta (tālāk tekstā — "privatizācijas konta") atvēršanai nav sniegusi visas likuma "Par privatizācijas sertifikātiem" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 52.nr.) 5. un 6. pantā prasītās ziņas vai ir sniegusi nepatiesas ziņas un personai ir piešķirts vairāk sertifikātu, nekā pienākas, vai persona nepamatoti ir atvērusi vairākus privatizācijas kontus, attiecīgās pašvaldības pilnvarots darbinieks triju dienu laikā sastāda attiecīgu aktu. Ja pašvaldība ir izveidojusi sertifikātu piešķiršanas komisiju, aktu triju dienu laikā sastāda šī komisija.
3. Šo noteikumu 2.punktā minētais akts (ar apstiprinājumu par saņemšanu) nosūtāms personai, kā arī attiecīgajai bankas iestādei un nododams izskatīšanai attiecīgās pašvaldības domē (padomē) vai Rīgas pilsētas attiecīgā rajona (priekšpilsētas) valdē (tālāk tekstā — "pašvaldības valde").
4. Pēc akta saņemšanas bankas iestāde nekavējoties aptur visas operācijas ar attiecīgo privatizācijas kontu un nosūta pašvaldības valdei ziņas par sertifikātu daudzumu privatizācijas kontā un personas norādīto adresi.
5. Ja persona atvērusi vairākus privatizācijas kontus, par sertifikātu anulēšanu lemj tās pašvaldības valde, kura pēdējā piešķīrusi sertifikātus. Pašvaldības pilnvarots darbinieks vai sertifikātu piešķiršanas komisija triju dienu laikā sastāda attiecīgu aktu un nosūta to bankas iestādēm, kurās persona atvērusi privatizācijas kontu, kā arī informē par akta nosūtīšanu tās pašvaldības, kuras ir pieņēmušas lēmumu par sertifikātu piešķiršanu personai.
6. Pašvaldības pilnvarotajam darbiniekam ir tiesības pieprasīt nepieciešamās papildu ziņas par personu.
7. Pašvaldības valde sastādītos aktus mēneša laikā izskata sēdē, uz kuru uzaicina personu, kurai sertifikāti ir piešķirti nepamatoti vai kura nepamatoti ir atvērusi vairākus privatizācijas kontus. Uzaicinājumu (ar apstiprinājumu par saņemšanu) nosūta uz bankas iestādē norādīto adresi. Personai ir tiesības piedalīties pašvaldības valdes sēdē un sniegt paskaidrojumus.
Ja par sēdes laiku un vietu personai ir laikus paziņots, bet tā uz sēdi nav ieradusies, lieta izskatāma bez personas klātbūtnes. Tas jāatzīmē sēdes protokolā.
8. Pēc šo noteikumu 5.punktā minētā akta izskatīšanas pašvaldības valde pieņem motivētu lēmumu. Ja pašvaldības valde atzīst, ka sertifikāti ir piešķirti nepamatoti, tā anulē nepamatoti piešķirto sertifikātu daudzumu divkāršā apmērā.
Ja attiecīgajā privatizācijas kontā sertifikātu nepietiek, bankas iestāde privatizācijas kontu slēdz.
9. Ja pašvaldības valde nolemj, ka piešķirtos sertifikātus anulēt nav pamata, bankas iestāde atjauno visas operācijas ar privatizācijas kontu.
10. Pašvaldības valdes lēmums piecu darbadienu laikā jānosūta personai, attiecīgajai bankas iestādei un Informācijas centram.
12. Pēc sūdzības izskatīšanas tiesā pašvaldības valde saskaņā ar tiesas spriedumu sniedz attiecīgus norādījumus bankas iestādei un paziņo par to Informācijas centram.
20. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1993.gada 21.decembra noteikumus nr.44 "Par privatizācijas sertifikātu anulēšanu un to piešķiršanā radušos strīdu izskatīšanu" (Latvijas Vēstnesis, 1994, 19.nr.).