Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta instrukcija Nr.7

 Rīgā 1995.gada 13.jūnijā (prot. nr. 32, 22.§)

 

Instrukcija par kārtību, kādā tiek saglabātas tiesības pretendēt uz ierēdņa amatu

Izdota saskaņā ar likumu "Par valsts civildienestu"

1. Darbiniekiem, kuri strādā valsts civiliestādēs un kuru ieņemamie amati iekļauti valsts civildienesta ierēdņu amatu sarakstā (tālāk tekstā - "darbinieki"), ja viņi atestācijas grafikā paredzētajā termiņā attaisnojošu iemeslu dēļ neierodas uz atestāciju, saskaņā ar likuma "Par valsts civildienestu" (Latvijas Vēstnesis, 1994, 52.nr.) Pārejas noteikumu 5.punkta pirmo daļu tiek saglabātas tiesības pretendēt uz ierēdņa amatu.

2. Saskaņā ar šīs instrukcijas 1.punktu par attaisnojošiem uzskatāmi šādi iemesli:

2.1. slimība;

2.2. atvaļinājums;

2.3. komandējums;

2.4. darbs vai mācības ārvalstīs;

2.5. citi iemesli, ja tos par attaisnojošiem atzīst Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieks.

3. Ja darbinieks nav ieradies uz atestāciju, valsts civiliestāde, kurā viņš strādā, pēc Valsts civildienesta pārvaldes pieprasījuma nedēļas laikā iesniedz tai paskaidrojumu, kurā norādīts darbinieka neierašanās iemesls un, ja iemesls ir attaisnojošs, laiks, kad darbinieks varētu kārtot atestāciju.

4. Nedēļas laikā pēc tam, kad vairs nepastāv šīs instrukcijas 2.punktā minētie attaisnojošie iemesli, darbinieks ar valsts civiliestādes vadītāja starpniecību iesniedz Valsts civildienesta pārvaldei motivētu iesniegumu ar lūgumu pagarināt atestācijas termiņu, kā arī dokumentus, kas apstiprina minētos attaisnojošos iemeslus.

5. Valsts civildienesta pārvalde nedēļas laikā izskata šīs instrukcijas 4.punktā minēto iesniegumu un, ja lēmums ir pozitīvs, nekavējoties paziņo darbiniekam un attiecīgajai valsts civiliestādei nākamo atestācijas termiņu.

6. Ja Valsts civildienesta pārvaldei nav iesniegts šīs instrukcijas 3.punktā minētais paskaidrojums vai 4.punktā minētais iesniegums vai ja neierašanās iemesls nav uzskatāms par attaisnojošu, darbinieks uzskatāms par neatestētu un iestājas likuma "Par valsts civildienestu" Pārejas noteikumu 6.punkta pirmajā daļā paredzētās sekas.

Ministru prezidents M.Gailis

Valsts reformu ministre V.A.Tērauda

23.06.1995