1. Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka kārtību, kādā Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā (turpmāk – Pašvaldība) tiek veikta augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas izsniegšana, iesniegšana un pieņemšana pārbaudei un reģistrācijai Pašvaldības topogrāfiskās informācijas datubāzē (turpmāk – Datubāze), kā arī nosaka augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites pakalpojumu cenrādi un maksas veikšanas kārtību.
2. Noteikumu mērķis ir nodrošināt visu veidu augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas elementu (ar mēroga noteiktību 1:500 un lielāka) ievietošanu Datubāzē.
3. Noteikumi ir saistoši visām juridiskām un fiziskām personām, kas Pašvaldības teritorijā veic:
3.1. ģeodēziskos, topogrāfiskos, kadastrālās uzmērīšanas vai zemes ierīcības darbus;
3.2. visa veida būvju un inženierkomunikāciju projektēšanu, būvniecību, pārbūvi, nodošanu ekspluatācijā vai ekspluatēšanu.
4. Pašvaldībā topogrāfisko informāciju topogrāfiskajā plānā un izpildmērījuma plānos pieņem, pārbauda un Datubāzē reģistrē Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas un inženieru nodaļa, kas ir Datubāzes turētāja (turpmāk – Datubāzes turētājs).
5. Ielu sarkanās līnijas, aizsargjoslas, vietējos ģeodēziskā tīkla punktus un topogrāfisko informāciju, kas nepieciešama mērniecības darbu veikšanai, Datubāzes turētājs no Datubāzes izsniedz elektroniski trīs darba dienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas vai autorizētiem lietotājiem bez maksas pašvaldības tīmekļvietnē tiešsaistē.
6. Uzmērīšanas darbu izpildei saņemtie Datubāzē pieejamie topogrāfiskās informācijas dati izmantojami kā informatīvs izziņas materiāls dabā esošo virszemes un apakšzemes objektu uzmērīšanai. Topogrāfiskajā uzmērīšanā, izmatojot iepriekš iegūtu topogrāfisko informāciju par attiecīgo teritoriju un veicot tās pārbaudi, mērnieks plānā norāda visu attēloto inženierkomunikāciju diametru, materiālu un citus raksturlielumus.
7. Ja uzmērāmajā teritorijā atrodas vietējā ģeodēziskā tīkla (VĢT) punkts, pirms topogrāfiskā plāna saskaņošanas mērniecībā sertificētai personai nepieciešams veikt VĢT punkta apsekošanu un uzmērīšanu. Apvidū esošos VĢT punktus nepieciešams uzrādīt topogrāfiskajā plānā ar norādi – "Uzmanību – ģeodēziskā tīkla punkts! Projektējot saglabāt." Ja uzmērāmajā teritorijā Datubāzē esošais VĢT punkts ir iznīcināts, mērniecībā sertificētā persona sagatavo aktu par vietējā ģeodēziskā punkta iznīcināšanu un iesniedz Pašvaldības Būvvaldes pilnvarotam speciālistam.
8. Ģeodēzisko darbu veicējiem topogrāfiskajā plānā jāattēlo visi uzmērāmajā teritorijā esošie valsts un vietējā ģeodēziskā tīkla punkti.
9. Informāciju par vietējiem ģeodēziskā tīkla punktiem var saņemt pie Datubāzes turētāja bez maksas.
10. Mērnieks vai komersants topogrāfisko plānu vai izpildmērījuma plānu iesniedz pārbaudei un reģistrācijai Datubāzē digitālā vektordatu formā DGN vai DWG datņu formātā, nosūtot to uz e-pastu: topo@jurmala.lv.
11. Pirms topogrāfiskā plāna iesniegšanas pārbaudei un reģistrācijai, Datubāzē to saskaņo ar tiem inženierkomunikāciju turētājiem, kas ir atbildīgi par inženiertīkliem teritorijā, kurā veikta topogrāfiskā uzmērīšana, atbilstoši šo Noteikumu 2. pielikumā norādītajam sarakstam.
12. Inženiertīklu turētāji ir atbildīgi par inženierkomunikāciju uzmērījuma un attēlojuma pareizību to izsniegtajos datos, apliecinot to ar atbildīgās personas saskaņojumu uz mērniecības darbu izpildītāja iesniegtā topogrāfiskā plāna.
13. Topogrāfiskā plāna uzmērīšanas beigu datums, kā arī inženiertīklu turētāja saskaņojuma datums nedrīkst būt vecāks par sešiem mēnešiem brīdī, kad topogrāfiskais plāns tiek iesniegts pārbaudei un reģistrācijai Datubāzē.
14. Topogrāfiskā plāna robežas ir:
14.1. 6 m aiz zemes vienības robežas;
14.2. piegulošās ielas teritoriju starp sarkanajām līnijām;
14.3. no jūras krasta kāpas vietas, kuru sasniedz augstākās bangas;
14.4. ielu inženiertīkliem topogrāfiskā plāna robežas ielas sarkanajās līnijās;
14.5. kaimiņu zemes vienībās norāda ēku (būvju) kontūras, kas atrodas līdz 10 m attālumā no robežas;
14.6. ēku (būvju) izvietojums visā īpašumā, ja veic topogrāfisko uzmērījumu zemes vienības daļai;
14.7. ielu sarkanās līnijas, aizsargjoslas, tauvas joslu, kā arī vietējo un valsts ģeodēziskā tīkla punktus un to aizsargjoslas.
15. Pārbaudot topogrāfiskā plāna atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, Datubāzes turētājs 10 (desmit) darba dienu laikā no topogrāfiskā plāna un samaksas saņemšanas dienas:
15.1. reģistrē topogrāfisko plānu un ģeodēziskos uzmērījumus informāciju Datubāzē;
15.2. atsaka reģistrāciju, norādot pamatojumu, un nosūta attiecīgo datni mērniekam vai komersantam labojumu veikšanai.
17. Ja iesniegtajā topogrāfiskajā informācijā tiek konstatētas būtiskas atšķirības no Datubāzē reģistrētajiem datiem, tad Datubāzes turētājam ir tiesības pieprasīt no topogrāfisko darbu veicēja iesniegt uzmērīšanas lietu un lauka mērījumu datu izdrukas, lai pārliecinātos par mērījumu ticamību.
18. Ja, veicot būvdarbus, tiek atrastas topogrāfiskajos plānos neuzrādītas vai plānam neatbilstoši izvietotas inženierkomunikācijas, to novietojumu dabā sertificēts mērnieks fiksē, uzmēra un ataino topogrāfiskajā plānā vai inženiertīkla izpildmērījumā.
19. Sagatavojot objekta novietnes izpildmērījuma plānu nodošanai ekspluatācijā, ir jāveic pilna topogrāfiskās informācijas uzmērīšana, tajā jānorāda:
19.1. uzmērītie un projektētie ēkas ārējie izmēri, uzmērītais un projektētais ēkas attālums līdz zemes vienības robežai, ēkas vertikālā piesaiste (tīrās grīdas atzīme), ēkas cokola, dzegas, kores augstuma atzīme, ēkai pievienoto ārējo inženiertīklu izvietojums, citu vienlaikus izbūvētu inženierbūvju (grāvji, ceļi, laukumi, dīķi u.tml.) ārējie izmēri, žoga izvietojumu un tā augstumu;
19.2. ēkas vertikālās piesaistes attēlo, noformējot ēku vertikālo uzmērījumu plānus, norādot tajā ēkas faktisko augstumu no zemes planējuma atzīmes;
19.3. jaunizbūvētās būves faktisko novirzi attiecībā pret būvniecības ieceres dokumentāciju;
19.4. ielu sarkanās līnijas, aizsargjoslas, tauvas joslu, kā arī vietējo un valsts ģeodēziskā tīkla punktus un to aizsargjoslas.
21. Sagatavojot inženiertīklu izpildmērījuma plānu, tajā jānorāda pazemes inženiertīklu izvietojums to eksplikācija, pa zemes vienībām, kurā doti to tehniskie parametri: garums, materiāls, augstuma atzīmes, citi raksturīgie rādītāji (piemēram, diametrs u.tml.).
22. Sagatavojot būvju izpildmērījuma plānu transportbūvēm, laukumiem, tajā jānorāda būves novietojums (arī seguma virszemes situācijas elementi, piemēram, aku vāki, gūlijas u.tml.), piesaistes attālums līdz zemes vienības robežai, būves vertikālā piesaiste (atzīmes), izmēri, ar būvi saistīto inženiertīklu izvietojums, visu būvju eksplikācija pa zemes vienībām, kurā doti to tehniskie parametri: seguma veidi (platība), inženiertīkliem garums, dziļums, materiāls, citu vienlaikus izbūvētu inženierbūvju, piemēram, grāvju, izvietojums, izmēri, vertikālās atzīmes, ceļa zīmju izvietojums.
23. Sagatavojot būvju izpildmērījuma plānu hidrotehniskām būvēm, tajā jānorāda būves novietojums, piesaistes attālums līdz zemes vienības robežai, izmēri, būves vertikālā piesaiste (krasta, gultnes (ja iespējams), ūdens līmeņa atzīmes u.tml.), būvdarbu laikā skartās teritorijas reljefa augstumu atzīmes, ar būvi saistīto inženiertīklu vai inženierbūvju izvietojums, attālumi no zemes vienības robežas, ja inženiertīkli ir izvietoti tuvāk kā 10m no zemesgabala robežas, visu būvju eksplikācija, kurā doti to tehniskie parametri: ūdenstilpnēm – objekta platība m2, dziļums, inženiertīkliem garums, dziļums, materiāls.
24. Sagatavojot būvju izpildmērījuma plānu meliorācijas būvēm, tajā jānorāda būves novietojums, augstumu atzīmes, izmēri, materiāls. Meliorācijas būvju elementus var mērīt pēc attiecīgo normatīvu prasībām un mērogiem, bet noformēt – pēc augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas apzīmējumu prasībām, lai topogrāfisko informāciju reģistrētu Datubāzē.
25. Saņemot personas rakstveida iesniegumu par būvju situācijas plāna izsniegšanu, Datubāzes turētājs izvērtē iespēju sagatavot būvju situācijas plānu. Ja būvju situācijas plānu ir iespējams sagatavot, to izsniedz divu darba dienu laikā. Būvju situācijas plāns netiek sagatavots un izsniegts, ja Datubāzē nav informācijas par visu pieprasīto teritoriju vai virszemes stāvoklis apvidū neatbilst Datubāzē uzkrātajai topogrāfiskajai informācijai.
26. Būvju situācijas plāns, ko izgatavojis mērnieks, ir nododamas pārbaudei Datubāzes turētājam, lai pārbaudītu atbilstību normatīvajiem aktiem un aktuālo topogrāfisko informāciju ievietotu Datubāzē.
27. Datubāzē uzkrātos datus izsniedz:
27.1. Jūrmalas valstspilsētas administrācijas struktūrvienībām un Pašvaldības iestādēm to funkciju un uzdevumu izpildei;
27.2. ģeodēzisko un mērniecības darbu veicējiem, izpildot konkrētu pasūtījumu par kuru pieprasīta informācija Datubāzes turētājam.
28. Samaksu par topogrāfiskās informācijas pārbaudi, sagatavošanu, reģistrāciju Datubāzē un izsniegšanu veic pirms topogrāfiskā plāna un/vai izpildmērījuma plāna saskaņošanas saskaņā ar Noteikumu 1. pielikumā noteikto cenrādi. Šo Noteikumu 27.1. apakšpunktā minētajiem subjektiem maksu neaprēķina.
29. Ar Noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Jūrmalas pilsētas domes 2022. gada 31. marta saistošie noteikumi Nr. 14 "Par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites un maksas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā".
Nr.p.k. | Pakalpojuma veids | Mērvienība | Cena bez PVN (euro) |
1. Par topogrāfiskās informācijas pieņemšanu, pārbaudi, saskaņošanu un nosūtīšanu Valsts zemes dienestam | |||
1.1 | Objekta platība līdz 0.3 ha (ieskaitot) | objekts | 20.81 |
1.2 | Objekta platība virs 0.3 ha līdz 0.5 ha (ieskaitot) | objekts | 36.74 |
1.3 | Objekta platība virs 0.5 ha līdz 1.0 ha (ieskaitot) | objekts | 40.82 |
1.4 | Objekta platība virs 1.0 ha papildus par katru nākamo ha | ha | 8.16 |
2. Par inženiertīklu izpildshēmu pārbaudi un ievadīšanu datu bāzē | |||
2.1 | Trases garums līdz 300 m | objekts | 24.49 |
2.2 | Trases garums virs 300 m, papildus par katriem nākamajiem 100 m | metri | 6.12 |
3. Par būvniecības izpildmērījumu pieņemšanu, pārbaudi, saskaņošanu un ievadīšanu datu bāzē | |||
3.1 | Uzmērījuma objekta nodošanai ekspluatācijā ienešana datu bāzē | objekts | 20..41 |
3.2 | Par vienas būves novietnes pārbaudes ienešanu datu bāzē | objekts | 14.29 |
* Saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 3. panta astoto daļu pievienotās vērtības nodokli nepiemēro. |
Nr.p.k. | Valsts un pašvaldību institūcijas un/vai inženierkomunikāciju turētāja nosaukums | Adrese | Elektroniskā adrese |
1. | A/S "Sadales tīkls" (vid. un zemsprieguma elektroapgādes tīkli) skaņo elektroniski | Līči, Stopiņu novads, LV – 2118 | st@sadalestikls.lv |
2. | A/S "GASO", Jūrmalas iecirknis | Klints iela 1, Jūrmala, LV – 2015 | info@gaso.lv |
3. | VAS "Latvijas dzelzceļš", Rīgas ceļu distances dienests Signalizācijas un sakaru distance SCB | Torņakalna iela 16 – 304, Rīga, LV – 1004 Krūzes iela 47A – 250, Rīga, LV – 1002 Turgeņeva iela 14 – 336, Rīga, LV – 1050 | info@ldz.lv |
4. | SIA "TET" (elektronisko sakaru tīkli), skaņo elektroniski | Dzirnavu iela 105, Rīga, LV – 1011 | uzraugi@tet.lv |
5. | VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (elektronisko sakaru tīkli), skaņo elektroniski | Ierēdņu iela 3, Rīga, LV – 1013 | info@lvrtc.lv |
6. | SIA "Jūrmalas Gaisma" | Jomas iela 28, Jūrmala | gaisma@jurmalasgaisma.lv |
7. | SIA "Jūrmalas ūdens" | Promenādes iela 1A, Jūrmala, LV – 2015 | info@jurmalasudens.lv |
8. | Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Inženierbūvju nodaļa – Meliorācija | Edinburgas prospekts 75, Jūrmala, LV – 2010 | melioracija@jurmala.lv |
8. | SIA "Jūrmalas siltums" | Slokas iela 47A, Jūrmala, LV – 2018 | info@jurmalassiltums.lv |
9. | VAS Latvijas valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) | Ērgļu iela 14, Rīga, LV – 1012 | info@lvrtc.lv |
10. | SIA "Baltcom" | Maskavas iela 322, Rīga, LV – 1063 | network@baltcom.lv |
11. | Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas nodaļa (Sarkanās līnijas, tauvas joslas, īpašās zonas, ģeodēzija), skaņo elektroniski | Edinburgas prospekts 75, Jūrmala, LV – 2010 | pasts@jurmala.lv |
* Informācija aktualizēta uz 2023. gada augustu. Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar konkrēto inženierkomunikāciju turētāju |
Paskaidrojuma raksta sadaļa | Norādāmā informācija |
1. Mērķis un nepieciešamības pamatojums | 1.1. Saistošo noteikumu izdošanas mērķis ir noteikt vienotu augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas iesniegšanas un pieņemšanas kārtību Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī maksu par ģeotelpiskās informācijas izmantošanu, ģeotelpiskās informācijas pakalpojumiem un maksas piemērošanas kārtību. 1.2. Saistošie noteikumi nepieciešami, lai noteiktu vienotas prasības topogrāfisko un ģeodēzisko darbu veikšanai, topogrāfiskās informācijas pārbaudei, saskaņošanai un ievadīšanai datubāzē, nosūtīšanai Valsts zemes dienestam, kā arī maksas piemērošanai. 1.3. Saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 13. panta sesto daļu, vietējā pašvaldība, lai nodrošinātu savu funkciju un uzdevumu izpildi, par savu administratīvo teritoriju izveido un uztur augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datubāzi atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas specifikācijai, veic iesniegtās informācijas pārbaudi un nodrošina datubāzes sadarbspēju ar centrālo datubāzi Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Pašvaldības dome nosaka augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas iesniegšanas un pieņemšanas kārtību. 1.4. Atbilstoši Ģeotelpiskās informācijas likuma 26. panta trešajai daļai ir noteikta maksa par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas pārbaudi, reģistrāciju datu bāzē, sagatavošanu un izsniegšanu, un nosūtīšanu Valsts zemes dienestam. Ņemot vērā minēto un veiktos pārrēķinus pakalpojuma cenrādī, nepieciešams izdot jaunu normatīvo aktu par augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas aprites un maksas kārtību Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā. |
2. Fiskālā ietekme uz pašvaldības budžetu | 2.1. Saistošo noteikumu īstenošanas fiskālās ietekmes prognoze uz pašvaldības budžetu, iekļaujot attiecīgus aprēķinus, palielinās ieņēmumu daļu. 2.2. Saistošo noteikumu izpildei nav nepieciešams veidot pašvaldības jaunas institūcijas, darba vietas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci. |
3. Sociālā ietekme, ietekme uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, kā arī plānotā regulējuma ietekme uz konkurenci | Saistošie noteikumi ir saistoši visām juridiskām un fiziskām personām, kas Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā veic visa veida būvju un inženierkomunikāciju projektēšanu, būvniecību un ekspluatēšanu, ģeodēziskos, topogrāfiskos, kadastrālās uzmērīšanas un zemes ierīcības darbus, kas uzlabos mērniecības jomā strādājošo uzņēmējdarbības vidi un veicinās konkurenci. |
4. Ietekme uz administratīvajām procedūrām un to izmaksām | 4.1. Saistošo noteikumu izpildi nodrošina Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas un inženieru daļa. 4.2. Saistošie noteikumi neparedz papildu administratīvās procedūras pašvaldībā, augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas datu bāzes uzturēšana tiks deleģēta Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajā kārtībā – Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas un inženieru nodaļai. |
5. Ietekme uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem | Saistošo noteikumu izpilde tiks nodrošināta ar esošajiem pašvaldības cilvēkresursiem – Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas un inženieru nodaļas Kartogrāfijas inženiere un ģeodēziste. Datu nosūtīšanu Valsts zemes dienestam nodrošina Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pārvaldes Sistēmu nodrošinājuma nodaļas speciālisti. Netiks veidotas jaunas darba vietas un netiks uzlikti jauni pienākumi vai uzdevumi jau esošajiem darbiniekiem. |
6. Informācija par izpildes nodrošināšanu | 6.1. Saistošo noteikumu izpildi nodrošina Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētplānošanas pārvaldes Ģeomātikas un inženieru daļa. 6.2. Izpildes nodrošināšanai paliek esošie nepieciešamie resursi. |
7. Prasību un izmaksu samērīgums pret ieguvumiem, ko sniedz mērķa sasniegšana | Saistošie noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai. |
8. Izstrādes gaitā veiktās konsultācijas ar privātpersonām un institūcijām | Sabiedrības viedokļa noskaidrošana tiks veikta atbilstoši Pašvaldību likuma 46. panta trešajā daļā noteiktajam – saistošo noteikumu projekts un paskaidrojuma raksts tika publicēts pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē www.jurmala.lv sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. laikā no 30.10.2023–09.11.2023. Minētajā periodā sabiedrības viedokļi, priekšlikumi un iebildumi netika saņemti. |