Saeimas Prezidija lēmums
Par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem
2000.gada 23.martā pulksten 17.00
Saeimas Prezidijs nolemj:
Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2000.gada 23.martā pulksten 17.00.
1.
Dokuments, reģ. nr.50
Deputātu A.Počas, V.Kezikas, J.Lāčplēša, H.Soldatjonokas, A.Rugātes, V.Lauska, L.Bojāra, P.Salkazanova, A.Seiksta, O.Zvejsalnieka, O.Tolmačova, M.Mitrofanova, A.Golubova, P.Maksimova steidzams jautājums
Latvijas Republikas īpašu uzdevumu ministram sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīlem:
Par projekta "Phare 2000" pieteikuma sagatavošanu
Godājamais R.Zīles kungs!
1. Vai ir precīzi noteikts, kura ministrija vai cita valsts vai pašvaldības institūcija atbild par projekta "Phare 2000" pieteikuma sagatavošanu, lai apgūtu ES pirmstrukturālos līdzekļus?
2. Vai ir precīza projektu sagatavošanas un tai sekojošās līdzekļu apgūšanas vadības shēma? Ja ir, tad kāpēc šī shēma nedarbojas? Kādi tam iemesli, cēloņi?
3. Ja ir slikta projektu kvalitāte, kā izskan masu informācijas līdzekļos, kas tiek darīts, lai to uzlabotu? Kas ir atbildīgs par projektu uzlabošanas organizāciju un par to, lai mēs nezaudētu naudu?
4. Kā tiek risināts jautājums par līdzfinansējuma nodrošināšanu (kādi finansēšanas avoti būs 2000.gadā, un cik līdzekļu paredzēts iestrādāt valsts budžetā 2001.gadā)?
5. Kādam, jūsuprāt, jābūt turpmākās rīcības plānam, lai situāciju sakārtotu?
Jautājuma steidzamības motivācija
1999.gada rudenī Ministru kabinets pieņēma lēmumu noteikt Latgali par vienu no mērķa reģioniem "Phare 2000" programmas sociālās un ekonomiskās kohēzijas komponentei. Šī iespēja, aktivitātes reģionā, valsts ieinteresētība un līdzfinansējuma nodrošināšana ļautu jūtami uzlabot ekonomisko situāciju reģionā. Tomēr pēc vairākkārt presē un dažādās tikšanās reizēs izskanējušajiem apgalvojumiem, ka slikti sagatavoto projektu pieteikumu, neskaidras ieviešanas un programmēšanas shēmu, kā arī valsts līdzfinansējuma nenodrošināšanas dēļ šīs programmas realizācija var tikt apdraudēta. Valda uzskats, ka reģionu attīstība, it īpaši Latgales reģiona attīstība, nav valsts prioritāte. Līdz ar to Eiropas Savienības atbalsts nevar tikt izmantots. (Dok. nr.1593, atbildes dok. nr.1593a)
2.
Dokuments, reģ. nr.54
Deputātu V.Lauska, A.Kalniņa, L.Bojāra, V.Lāzo, E.Baldzēna jautājums
LR satiksmes ministram A.Gorbunova kungam:
Par ekoloģisko vai tranzīta nodokļu (nodevu) lietošanu starptautiskajiem kravas pārvadājumiem autotransportam un pa dzelzceļu
1. Vai tādās valstīs kā Lietuva, Igaunija un Nīderlande pašlaik tiek lietoti ekoloģiskie vai tranzīta nodokļi (nodevas) starptautiskajiem kravas pārvadājumiem ar autotransportu un pa dzelzceļu?
2. Vai šie likumi par nodokļiem (nodevām) ir saskaņoti ar ES normatīvajiem aktiem?
3. Kāda ir šo likumu piemērošanas kārtība? Vai nodokļus (nodevas) iekasē valsts vai arī pašvaldība?
4. Kāda ir šo iekasēto nodokļu (nodevu) izlietošanas kārtība?
5. Kāda ir šo nodokļu (nodevu) pozitīvā un negatīvā lietojuma pieredze minētajās valstīs?
6. Vai Latvijā tiek strādāts pie šādu nodokļu ieviešanas? (Atbildes dok. nr.1740)
3.
Dokuments, reģ. nr.56
Deputātu I.Burvja, L.Bojāra, J.Čevera, O.Zvejsalnieka, R.Labanovska jautājums
LR Ministru prezidentam A.Šķēles kungam:
Par atbildes sniegšanu uz Aizkraukles SIA "Auto Gl" vairākkārtēju lūgumu palīdzēt iespējamās tiesu kļūdas ātrākā atrisināšanā
Pie Latvijas Republikas Saeimas, Ministru kabineta un Tieslietu ministrijas vairākkārt ir vērsušies Aizkraukles SIA "Auto Gl" darbinieki ar lūgumu palīdzēt iespējamās tiesu kļūdas ātrākā atrisināšanā, kuras risināšana ilgst jau kopš 1990.gada 6.septembra. Pie Tieslietu ministrijas darbinieki bija vērsušies 1999.gada 1.novembrī. Atbildi līdz šim brīdim viņi nav saņēmuši.
Lūdzu atbildēt uz šādiem jautājumiem:
1. Vai Latvijas Republikas pilsoņiem ir tiesības cerēt, ka Ministru prezidents un tieslietu ministrs pildīs Latvijas Republikas likumus un sniegs atbildes likumā noteiktajos termiņos?
2. Vai Ministru prezidenta un Tieslietu ministrijas aparātā ir pietiekami daudz darbinieku, lai vismaz varētu sniegt formālu atbildi, ja jau trūkst darbinieku atbildes sniegšanai pēc būtības?
3. Ja uz iepriekšējiem jautājumiem ir pozitīva atbilde, tad -
vai šo ierēdņu aparāta vadītāji ir spējīgi būt administratori un vai Ministru prezidents un tieslietu ministrs ir gatavi atbildēt par likuma prasību nepildīšanu?
4. Ja uz pirmo un otro jautājumu atbildes ir negatīvas, tad -
cik gadi vēl ir nepieciešami Ministru prezidentam un tieslietu ministram, lai viņu vadītās valsts pārvaldes institūciju darbs būtu sakārtots tā, ka spētu pildīt likuma prasības?
5. Atbalstot jūsu nostāju par to ierēdņu darbības vai bezdarbības materiālo atbildību gadījumos, kad iestājas materiāli zaudējumi ierēdņu darbības rezultātā, - kurš segs SIA "Auto Gl" zaudējumus, kas radušies tiesas kļūdas rezultātā un LR likumu normu neievērošanas dēļ?
Rīgā 2000.gada 20.martā Saeimas priekšsēdētājs J.Straume