1.1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek iesniegti, izvērtēti un finansiāli atbalstīti iedzīvotāju iesniegtie projektu pieteikumi Jelgavas novada pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) konkursā "Mēs savai videi" (turpmāk – Konkurss).
1.2. Projektu īstenošana notiek Jelgavas novada teritorijā un projektu rezultāts ir sabiedrisks ieguvums Jelgavas novadam un publiski pieejams tā iedzīvotājiem.
1.3. Konkursā var piedalīties Jelgavas novadā reģistrētas nevalstiskās organizācijas (biedrības, nodibinājumi, reliģiskas organizācijas), kā arī novadā deklarētu iedzīvotāju grupas fizisku personu neformālās grupas, kurās apvienojušies vismaz trīs vietējie iedzīvotāji (turpmāk- pretendents).
1.4. Viens konkursa pretendents par vienas adreses/īpašuma var iesniegt vienu projekta pieteikumu. Iesniegtais projekts var būt iepriekš atbalstīta projekta turpinājums.
1.5. Līdzfinansējums tiek piešķirts kārtējā kalendāra gadā pašvaldības budžetā paredzēto finanšu līdzekļu ietvaros.
2.1. Konkursa mērķis ir sniegt pozitīvu ieguldījumu apkārtējās vides labiekārtošanā un teritorijas sakopšanā novada teritorijā, veicināt iedzīvotāju aktivitāti un atbildību par savas dzīves vides kvalitātes uzlabošanu, kā arī sekmēt sadarbību starp pašvaldību, neformālām iedzīvotāju grupām un nevalstiskām organizācijām.
2.2. Konkursā prioritāri atbalstāmās aktivitātes:
2.2.1. publiski pieejamu sporta, kultūras, atpūtas un sabiedrisko aktivitāšu zonu izveide, atjaunošana un labiekārtošana;
2.2.2. kultūrvēsturisku objektu atjaunošana un labiekārtošana;
2.2.3. daudzdzīvokļu dzīvojamo māju brīvi pieejamo piesaistīto zemesgabalu labiekārtošana;
2.2.4. citas investīcijas publiski pieejamā infrastruktūrā un/vai sabiedriski nozīmīgu problēmu risināšanā.
3.1. Dalībai konkursā pretendents iesniedz aizpildītu pieteikuma veidlapu (šo saistošo noteikumu 1. pielikums) un papildus nepieciešamo informāciju (piem., saskaņojumu ar Jelgavas novada Būvvaldi, kopsapulces lēmumu, u.c.).
3.2. Projektam jāatbilst šādiem nosacījumiem:
3.2.1. projekta ideja ir iedzīvotāju iniciatīva un tās īstenošanā piedalās vietējie iedzīvotāji;
3.2.2. tas uzlabo vietējās sabiedrības dzīves kvalitāti un projekta rezultāts ir publiski pieejams (projektu piemēri: publiski pieejamu soliņu, atkritumu urnu, veļas žāvētavu, velo novietņu uzstādīšana, atkritumu konteineru laukumu, zālienu un daudzgadīgo stādījumu, sporta laukumu ierīkošana, bērnu rotaļu un/vai aktivitāšu laukumu ierīkošana/labiekārtošana; daudzdzīvokļu ēku teritoriju labiekārtošana; dabas, atpūtas, sporta taku izveide, ūdenstilpņu teritoriju labiekārtošana, u.tml.);
3.2.3. projekta aktivitātes ir saskaņotas ar zemes īpašnieku (ja attiecināms);
3.2.4. projektā veiktie darbi, iegādātās preces atbilst attiecīgās jomas normatīvu prasībām (ja attiecināms);
3.2.5. tam nav peļņas gūšanas rakstura;
3.2.6. projekta īstenošana notiek Jelgavas novada teritorijā;
3.2.7. projekta iesniedzējam nevar būt nodokļu parādi vai citas pašvaldībā nenokārtotas finansiālas saistības uz projekta iesniegšanas brīdi;
3.2.8. projekta ietvaros netiek finansēti Jelgavas novada pašvaldības iestāžu un to struktūrvienību organizētas aktivitātes.
4.1. Maksimālais finansējuma apmērs, kas var tikt piešķirts vienam projektam, ir 2000 EUR (divi tūkstoši euro). Pretendenti var ieguldīt savu vai piesaistīt citu finanšu avotu līdzfinansējumu. Pašvaldība nepiešķir papildus līdzfinansējumu.
4.2. Projektu ietvaros attiecināmās izmaksas:
4.2.1. dažāda veida preču iegāde (piem., būvmateriāli, apdares materiāli, u.c.);
4.2.2. pakalpojumu iegāde, ja objektīvu apstākļu dēļ projekta dalībnieki to nevar izdarīt pašu spēkiem (piem., kāda specifiska instrumenta/iekārtas noma, specifiska transporta īre/noma, ekskavatora pakalpojumi u.tml.).
4.3. Izmaksas, kas projekta ietvaros nav attiecināmas:
4.3.1. jebkāda veida atlīdzība par darbu, t.sk. nodokļi;
4.3.2. kursu, semināru, braucienu, u.tml. izmaksas;
4.3.3. komerciāla rakstura pasākumiem, kur paredzēta peļņas gūšana;
4.3.4. mazvērtīgā inventāra iegāde (piemēram, slotas, grābekļi, lāpstas, dārza ķerras, spainis, u.tml.);
4.3.5. viengadīgie stādi;
4.3.6. degvielas izmaksas;
4.3.7. izmaksas, kas nav minētas projekta pieteikumā;
4.3.8. izmaksas, kas veiktas pirms vai pēc projekta īstenošanas termiņa;
4.3.9. izmaksas, kuras apliecinošos dokumentos nav norādīti projekta finansēšanas līguma slēdzēja rekvizīti (juridiskai personai – nosaukums un reģistrācijas numurs, fiziskai personai – vārds, uzvārds).
5.1. Pašvaldība paziņojumu par konkursa izsludināšanu publicē pašvaldības tīmekļa vietnē www.jelgavasnovads.lv, pašvaldības sociālajos tīklos un pašvaldības informatīvajā izdevumā, kurā tiek norādīta šāda informācija:
5.1.1. projektu konkursa nosaukums un mērķi;
5.1.2. projektu konkursa pieteikuma iesniegšanas veids un vieta;
5.1.3. projektu konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš;
5.1.4. projektu īstenošanas un atskaites iesniegšanas termiņš;
5.1.5. kontaktinformācija konsultācijām;
5.1.6. cita ar konkursa rīkošanu saistīta informācija.
5.2. Konkursa pretendenti aizpilda projekta pieteikuma veidlapu (1. pielikums). Pieteikuma veidlapā norāda visu grupas dalībnieku vārdus, uzvārdus un parakstus. Minimālais grupas dalībnieku skaits: trīs cilvēki, maksimālais grupas dalībnieku skaits nav ierobežots.
5.3. Pieteikumā norāda kontaktpersonu (jābūt vismaz 18 gadus vecai), kura konkursa gaitā rīkosies iniciatīvas grupas vārdā. Visa turpmākā sazināšanās par konkursa pieteikumu, vērtēšanas procesu, rezultātiem, līguma slēgšanu, atskaiti, u.c. jautājumiem, notiks ar projekta pieteikumā norādīto kontaktpersonu.
5.4. Pieteikuma veidlapu aizpilda atbilstoši prasītajai informācijai, iekļaujot informāciju par plānotajām izmaksām un līdzfinansējumu (ja paredzēts).
5.5. Ja projekta ietvaros plānots veikt teritorijas labiekārtošanu piemēram, atkritumu konteineru laukumu izveidi, vai citu atsevišķi neklasificētu būvniecību, projekta pieteikumam pievieno labiekārtojuma projektu, skici vai grafisko zīmējumu, kā arī izpilda visas ar ierīkošanu un nodošanu ekspluatācijā saistītās formalitātes, t.sk saskaņošanu Jelgavas novada Būvvaldē (ja attiecināms).
5.6. Daudzdzīvokļu māju funkcionāli piesaistīto zemes gabalu teritoriju labiekārtošanas projektiem pieteikumam pievieno dzīvokļu īpašnieku kopsapulces protokola kopiju vai dzīvokļu īpašnieku aptaujas rezultātu kopiju, kurā:
5.6.1. norādīta pilnvarotā persona, kas ir tiesīga iesniegt projekta iesniegumu, slēgt līdzfinansējuma līgumu ar pašvaldību un veikt rēķinu apmaksu, un kura veiks projektā paredzēto teritorijas labiekārtošanas darbu organizēšanu;
5.6.2. norādīti projektā paredzētie darbi ēkai piesaistītajā zemes gabalā un to izmaksas, kā arī finansējuma avots;
5.6.3. daudzdzīvokļu ēkas dzīvokļu īpašnieku saskaņojums (vismaz 51 % no dzīvokļu īpašniekiem atbalsta projekta ideju un tās realizāciju) (2. pielikums).
6.1. Pretendentu iesniegtos projektus izvērtē pašvaldības izveidota konkursa komisija 5 (piecu) dalībnieku sastāvā (turpmāk – Komisija), tās sastāvu apstiprina ar Domes lēmumu.
6.2. Komisija projektus, kuri atbilst konkursa mērķim un nosacījumiem, sarindo pēc iegūto punktu skaita un pieņem lēmumu par projektu apstiprināšanu konkursam paredzētā finansējuma ietvaros.
6.3. Priekšroka projektu atlasē ir tiem projektiem, kuru īstenošanā paredzēta lielāka iedzīvotāju līdzdalība, kuru rezultāti būs ilgtspējīgi un dos labumu lielākai sabiedrības daļai, un būs finansiāli pamatoti.
6.4. Atbalstīti tiek projekti, kuri atbilst visiem kritērijiem. Projekta kvalitātei ir būtiska loma projektu vērtēšanā.
6.5. Konkursa projektu izvērtēšana notiek divos posmos:
6.5.1. Pirmais posms: izsludinātā projektu konkursa "Mēs savai videi" koordinators pārbauda, vai pieteikumā ir iekļauta visa nepieciešamā informācija un pielikumi. Gadījumā, ja trūkst kādu dokumentu, koordinators saskaņojot ar Komisiju ir tiesīgs pieprasīt nepieciešamos dokumentus vai iztrūkstošo dokumentāciju, nosakot iesniegšanas termiņu – piecas darba dienas.
6.5.2. Otrais posms: Komisija iepazīstas ar katru projektu, nepieciešamības gadījumā var apsekot dabā plānoto projekta īstenošanas vietu un tikties ar projekta iesniedzējiem (iedzīvotāju grupas pārstāvi), izvērtē tā aktualitāti un lietderīgumu, īpašu uzmanību pievēršot tam, cik daudz un uz cik ilgu laiku projekts uzlabos vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kā arī projekta atbalstītāju un potenciālo labuma guvēju skaitu iedzīvotāju vidū. Projektus izvērtē atbilstoši izvirzītajiem vērtēšanas kritērijiem (4. pielikums).
6.6. Komisijas pieņemto lēmumu var apstrīdēt Jelgavas novada pašvaldības Administratīvo aktu strīdu komisijā.
7.1. Konkursa pretendenti, iesniedzot projektu pieteikumus, apņemas ievērot visus konkursa saistošajos noteikumos minētos nosacījumus.
7.3. Projektu konkursa pretendenti pilnībā sedz konkursa pieteikuma un projekta sagatavošanas izmaksas. Pašvaldība neuzņemas saistības par šīm izmaksām, neatkarīgi no konkursa rezultātiem.
7.4. Projektu konkursa pretendents ir atbildīgs par sniegtās informācijas patiesīgumu un atbilstību Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
7.5. Vērtēšanas komisijas locekļiem ir tiesības ierasties projekta īstenošanas vietā jebkurā projekta posmā un iepazīties ar projekta īstenošanu, kā arī nepieciešamības gadījumā iepazīties ar finanšu dokumentiem, kas apliecina projektam piešķirto līdzekļu izlietojumu.
7.6. Ja Komisija konstatē, ka konkursa pretendents sniedzis nepatiesu informāciju, tā var:
7.6.1. noraidīt projekta pieteikumu;
7.6.2. apturēt apstiprinātā projekta īstenošanu jebkurā stadijā;
7.6.3. pieprasīt atmaksāt samaksātos finanšu līdzekļus atbilstoši noslēgtā Finansēšanas līguma nosacījumiem.
8.1. Pēc projektu izvērtēšanas ar atbalstītā projekta pretendentu tiek slēgts līgums par līdzfinansējuma piešķiršanu, kurā tiek noteikta piešķirto līdzekļu izlietojuma un atskaišu iesniegšanas kārtība un termiņi. Noslēdzot līgumu, projektu konkursa pretendents uzņemas visas saistības un atbildību, kas nepieciešami projekta praktiskai realizācijai, kā arī turpmākai projekta rezultātu ekspluatācijai un uzturēšanai.
8.2. Projekta izmaksām jābūt reāli veiktām un uzskaitītām, tām jābūt pārbaudāmām un pierādāmām ar darījumu apliecinošu dokumentu oriģināliem.
8.3. Pretendents pēc projekta realizēšanas atbilstoši noslēgtā līguma nosacījumiem iesniedz projekta saturisko atskaiti un finanšu atskaiti (3. pielikums), kam pievienotas darījumu apliecinošu dokumentu (čeki, kvītis, priekšapmaksas rēķini, rēķini, un pavadzīmes, kam pievienoti maksājumu apliecinoši dokumenti (maksājuma uzdevumi, konta izraksti u.c.), kuros norādīti līguma slēdzēja rekvizīti: juridiskai personai – nosaukums un reģistrācijas numurs, fiziskai personai – (vārds, uzvārds) kopijas, kā arī foto attēli, kas atspoguļo projekta realizāciju.
9.1. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
VISPĀRĒJA INFORMĀCIJA
Juridiskas personas vai personu grupas nosaukums | |
Reģistrācijas Nr. | |
Pagasts, ciems | |
Projekta īstenošanas vietas adrese | |
Kontaktpersona | |
Tālrunis, mob.t. | |
E-pasta adrese | |
Dalībnieku skaits grupā | |
Rekvizīti finansēšanas līguma slēgšanai: | |
Līguma slēdzēja: vārds, uzvārds | |
personas kods | |
juridiskai personai – amats | |
dzīvesvietas vai juridiskas personas adrese | |
Bankas rekvizīti | |
Līgums tiks parakstīts (atzīmēt): | |
elektroniski | |
papīra formātā |
1. PROJEKTA MĒRĶIS
2. ESOŠĀS SITUĀCIJAS ĪSS APRAKSTS, PROJEKTA NEPIECIEŠAMĪBAS PAMATOJUMS
Ko projekta īstenošana dos vietējās sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā? Projektā paredzētās darbības, to nepieciešamības pamatojums
3. PROJEKTA REZULTĀTU PIEEJAMĪBA, ILGTSPĒJA
Projekta rezultātu pieejamība sabiedrībai, aptuvens labuma guvēju/projekta rezultātu izmantotāju skaits. Projekta rezultātu ilgtspēja
4. PROJEKTA DALĪBNIEKU LĪDZDALĪBA UN IEGULDĪJUMS
Paredzētā projekta dalībnieku iesaistīšanās, pašu ieguldītais darbs, līdzdalība vai līdzfinansējums projekta īstenošanā
5. PROJEKTA IZMAKSAS
Izmaksu nepieciešamības pamatojums, kā tika veikta cenu izpēte, kāpēc izvēlēts konkrētais pakalpojuma sniedzējs/preču pārdevējs
PROJEKTĀ PAREDZĒTĀS AKTIVITĀTES, LAIKS, KAD TĀS TIKS ĪSTENOTAS UN ATBILDĪGĀS PERSONAS
Nr. | Aktivitāte | mēn. | mēn | mēn | mēn | mēn | mēn | mēn | Atbildīgais |
1. | |||||||||
2. | |||||||||
3. | |||||||||
4. | |||||||||
5. | |||||||||
PROJEKTA PLĀNOTAIS BUDŽETS
Projekta izmaksu tāme, EUR ar PVN | ||||||
Nr. | Izmaksu pozīcija | Preces vai pakalp. skaits un mērvienība | Pieprasītais finansējums | Iesniedzēja finansējums | Piesaistītais līdzfinansējums | Kopējās izmaksas |
1. | ||||||
2. | ||||||
3. | ||||||
4. | ||||||
5. | ||||||
6. | ||||||
7. | ||||||
… | ||||||
KOPĀ: | x |
ATBILDĪGĀ KONTAKTPERSONA:
/vārds, uzvārds/ | /paraksts/ | /datums/ |
GRUPAS DALĪBNIEKI
Nr. | Vārds, Uzvārds | Datums | Paraksts |
1. | |||
2. | |||
3. | |||
4. | |||
… |
Piezīme: pieteikumam var pievienot papildus informāciju pielikumu veidā (piem., fotofiksācija, skice u.tml.).
Mēs, apakšā parakstījušies, apliecinām, ka piekrītam projekta
____________________________________________________________________________ (nosaukums) iesniegšanai Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansētajam projektu konkursam "Mēs savai videi", un pilnvarojam _______________________________ (apsaimniekotāja nosaukums vai pilnvarotās personas vārds, uzvārds, personas kods) iesniegt projekta iesniegumu, slēgt līdzfinansējuma līgumu, veikt rēķinu apmaksu un organizēt projektā paredzētos labiekārtošanas darbus. Piekrītam zemāk minēto labiekārtojuma darbu veikšanai un to līdzfinansēšanai:
Zemes gabala kadastra apzīmējums, kurā paredzēts veikt labiekārtošanas darbus | |
Projektā paredzēto labiekārtojuma darbu uzskaitījums, īss apraksts | |
Paredzētās labiekārtojuma darbu kopējās izmaksas, EUR | |
Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju līdzfinansējums, EUR | |
Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju līdzfinansējuma avots | |
No pašvaldības pieprasītais finansējums, EUR | |
Dzīvokļu skaits mājā |
Dzīvokļu īpašnieku paraksti:
Dzīvokļa Nr. | Dzīvokļa īpašnieka vārds, uzvārds | Dzīvokļa īpašnieka paraksts |
1. | ||
2. | ||
3. | ||
4. | ||
5. | ||
6. |
PROJEKTA NOSAUKUMS, noslēgtā līguma Nr.
Nr. |
VISPĀRĒJA INFORMĀCIJA
Juridiskas personas vai grupas nosaukums | |
Pagasts, ciems | |
Kontaktpersona (vārds, uzvārds) | |
Pasta adrese | |
Tālrunis; mob. | |
E-pasta adrese | |
Dalībnieku skaits grupā |
PROJEKTA REZULTĀTI
Vai projektu izdevās īstenot tā, kā sākotnēji plānojāt? Ja nē, tad kas notika citādi?
PROJEKTA ĪSTENOŠANA
Lūdzu īsi raksturojiet, kā darbojās projekta grupa. Ja arī citi piedalījās, tad, lūdzu, aprakstiet to.
ĪPAŠIE APSTĀKĻI
Lūdzu īsi aprakstiet vai bija kādi apstākļi, kas ietekmēja jūsu projekta īstenošanu, to sekmējot vai traucējot. Kas tie bija, un kā tie ietekmēja jūsu darbu?
ATZIŅAS
Lūdzu īsi aprakstiet, vai sasniegtais rezultāts ir tāds, kādu jūs to plānojāt, uzsākot darbu. Vai cilvēki jūsu pagastā/ciemā interesējas par jūsu paveikto darbu un tā rezultātu? Vai par to interesējas cilvēki no citurienes?
PROJEKTA IZTĒRĒTAIS BUDŽETS (summas ar PVN)
Nr. | Izdevumu pozīcija | Izdevumus pamatojošie dokumenti | Pašvaldības finansējums | Pašu finansējums | Kopā |
1. | |||||
2. | |||||
3. | |||||
... | |||||
KOPĀ |
ATBILDĪGĀ KONTAKTPERSONA:
/vārds, uzvārds/ | /paraksts/ | /datums/ |
Vērtēšanas kritērijs | Atsauce uz veidlapas punktiem | Vērtējuma punkti |
1. Skaidri un saprotami aprakstīta projekta ideja, pārliecinoši pamatota projekta nepieciešamība un ieguldījums vietējās sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā | 1,2 | 0 – 3 |
2. Projekta rezultāti ir brīvi pieejami plašākai sabiedrības daļai | 3 | 0 - 3 |
3. Projekta rezultāti ir vienreizēji vai labums gūstams ilgākā laika periodā | 3 | 0 - 3 |
4. Projekta dalībnieku līdzdalība, ieguldītais darbs, līdzfinansējums projekta īstenošanā | 4 | 0 – 3 |
5. Pārliecinošs projekta izmaksu nepieciešamības pamatojums, ekonomiskais izdevīgums | 6 | 0 – 3 |
6. Idejas oriģinalitāte | 3 – 6 | 0 – 3 |
Kopā | x | 18 |
Paskaidrojuma raksta sadaļas | Norādāmā informācija |
1. Saistošo noteikumu mērķis un nepieciešamības pamatojums | Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) tiek izdoti saskaņā ar Pašvaldības likuma 44. panta otro daļu, kas nosaka domes tiesības izdot saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Jelgavas novada dome piešķir un izmaksā finanšu līdzekļus pašvaldības organizētā projektu konkursa pretendentiem. Konkursa mērķis ir sniegt pozitīvu ieguldījumu apkārtējās vides labiekārtošanā un teritorijas sakopšanā novada teritorijā, kas ir viena no pašvaldības autonomajām funkcijām, kā arī veicināt iedzīvotāju aktivitāti un atbildību par savas dzīves vides kvalitātes uzlabošanu un sekmēt sadarbību starp pašvaldību, neformālām iedzīvotāju grupām un nevalstiskām organizācijām. |
2. Informācija par plānoto fiskālo ietekmi uz pašvaldības budžetu | Noteikumu izpildei tiek plānoti finanšu līdzekļi Jelgavas novada pašvaldības kārtējā gada budžetā. |
3. Informācija par plānoto sociālo ietekmi, ietekmi uz vidi, iedzīvotāju veselību, uzņēmējdarbības vidi, konkurenci pašvaldības teritorijā | Tiek prognozēta pozitīva ietekme uz teritorijas attīstību Jelgavas novadā, kā arī atbalstīto aktivitāšu pieejamību vietējiem iedzīvotājiem. |
4. Informācija par administratīvajām procedūrām | Finansiālā atbalsta pretendentiem Jelgavas novada pašvaldībā jāiesniedz aizpildīta pieteikuma veidlapa un citi Noteikumos minētie dokumenti, kas nepieciešami pieteikuma izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai. Lēmumu par Pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu pieņem Domes izveidotā iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursa "Mēs savai videi" pieteikumu vērtēšanas komisija (turpmāk – Komisija). Komisija projektus, kuri atbilst konkursa mērķim un nosacījumiem, sarindo pēc iegūto punktu skaita. Pēc projektu izvērtēšanas ar atbalstītā projekta pretendentu tiek slēgts līgums par līdzfinansējuma piešķiršanu, kurā tiek noteikta piešķirto līdzekļu izlietojuma un atskaišu iesniegšanas kārtība un termiņi. Noteikumi paredz, ka Komisijas lēmumus var apstrīdēt Jelgavas novada pašvaldības Administratīvo aktu strīdu komisijā. |
5. Informācija par plānoto ietekmi uz pašvaldības funkcijām un cilvēkresursiem | Noteikumi paredzēti Jelgavas novada pašvaldības autonomo funkciju izpildei. Noteikumi neietekmēs citas Jelgavas novada pašvaldības funkcijas. Noteikumu izpilde neietekmēs pašvaldībai pieejamos cilvēkresursus, tiks īstenots esošo cilvēkresursu ietvaros. |
6. Informācija par izpildes nodrošināšanu | Noteikumu izpildi nodrošina Jelgavas novada pašvaldības Centrālās administrācijas Projektu nodaļa. |
7. Informācija par prasību un izmaksu samērīgumu pret paredzētajiem ieguvumiem, , ko sniedz mērķa sasniegšana | Noteikumi ir piemēroti iecerētā mērķa sasniegšanas nodrošināšanai un paredz tikai to, kas ir vajadzīgs minētā mērķa sasniegšanai. |
8. Informācija par veiktām konsultācijām ar privātpersonām un institūcijām | Atbilstoši pašvaldību likuma 46. panta trešajai daļai, lai informētu sabiedrību par saistošo noteikumu projektu un dotu iespēju izteikt viedokli, saistošo noteikumu projekts tika publicēts Jelgavas novada pašvaldības mājaslapā www.jelgavasnovads.lv sadaļas "Pašvaldība" apakšsadaļā "Normatīvie akti" "Saistošo noteikumu projekti" sabiedrības viedokļu saņemšanai līdz 2023. gada 24. martam. Ja būs saņemti viedokļi, tie tiks apkopoti un pievienoti līdz Domes sēdei. |