1. Kārtējā tautas skaitīšana Latvijas Republikā veicama 2000.gadā. Tautas skaitīšanas programmai atbilstoša informācija vācama un apkopojama pēc stāvokļa valstī uz 2000.gada 31.martu.
(Grozīts ar MK 11.05.1999. noteikumiem Nr.165)
2. Par tautas skaitīšanas sarīkošanu atbildīgā valsts institūcija ir Centrālā statistikas pārvalde. Tai ir tiesības šajā darbā iesaistīt valsts pārvaldes institūcijas, kuru palīdzība nepieciešama, lai sagatavotos tautas skaitīšanai.
(Grozīts ar MK 11.05.1999. noteikumiem Nr.165)
3. Tautas skaitīšanā, veicot valsts pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju aptauju vai anketēšanu, iegūstami dati:
3.1. par visām fiziskām personām, kas Latvijas Republikā dzīvo pastāvīgi vai ir saņēmušas uzturēšanās atļauju likumā noteiktajā kārtībā neatkarīgi no tā, vai šīs personas tautas skaitīšanas dienā atrodas pastāvīgajā dzīvesvietā vai pagaidu prombūtnē;
3.2. par visām fiziskām personām, kam ir pastāvīga dzīvesvieta Latvijas Republikā, bet kuras tautas skaitīšanas dienā atrodas ārpus valsts teritorijas sakarā ar darbu Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās iestādēs, tirdzniecības pārstāvniecībās un starptautiskajās organizācijās, kā arī par kopā ar šīm personām ārvalstīs esošajiem ģimenes locekļiem;
3.3. par visām fiziskām personām, kam ir pastāvīga dzīvesvieta Latvijas Republikā, bet kuras tautas skaitīšanas norises laikā strādā algotu darbu ārvalstīs (laikposmā līdz vienam gadam);
3.4. par visām šo noteikumu 3.1. — 3.3. apakšpunktā minēto personu Latvijas Republikas teritorijā esošajām dzīvojamajām telpām, dzīves apstākļiem un saimniecību.
4. Finansu ministrija, izstrādājot valsts budžeta projektus 1996. — 2000.gadam, paredz tautas skaitīšanas veikšanai nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu Centrālajai statistikas pārvaldei, kā arī citām tautas skaitīšanas sagatavošanas darbā iesaistītajām institūcijām.
(Grozīts ar MK 11.05.1999. noteikumiem Nr.165)
5. Iekšlietu ministrija:
5.1. nodrošina Iedzīvotāju reģistra funkcionēšanu, par visiem valsts pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem sniedzamās informācijas savākšanu un iekļaušanu Iedzīvotāju reģistrā un tajā ietvertās informācijas regulāru aktualizāciju (it īpaši attiecībā uz pilsonību, pastāvīgo dzīvesvietu un ģimenes stāvokli), lai Iedzīvotāju reģistru varētu izmantot kā drošu un precīzu pamatdatu avotu, veicot tautas skaitīšanu;
5.2. sagatavo tautas skaitīšanas programmai atbilstošu informāciju par personām, kas atrodas ieslodzījuma vietās.
6. Finansu ministrijas Valsts ieņēmumu dienests nodrošina, lai Nodokļu maksātāju reģistrā būtu tautas skaitīšanai nepieciešamie dati par valsts strādājošo pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju darbavietām.
7. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Valsts zemes dienests, veidojot Ēku un būvju reģistru un zemesgrāmatas, saskaņo ar Centrālās statistikas pārvaldes attiecīgajās datorizētajās sistēmās uzkrājamo informāciju, lai to varētu izmantot arī tautas skaitīšanas vajadzībām.
(Grozīts ar MK 11.05.1999. noteikumiem Nr.165)
8. Gatavošanos 2000.gada tautas skaitīšanai vada Valdības komisija šādā sastāvā: ekonomikas ministrs (komisijas priekšsēdētājs), Centrālās statistikas pārvaldes priekšsēdētājs (komisijas priekšsēdētāja vietnieks) un komisijas locekļi: Iekšlietu ministrijas pārstāvis, Finansu ministrijas pārstāvis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis, Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvis, Valsts zemes dienesta pārstāvis un Centrālās statistikas pārvaldes Iedzīvotāju statistikas nodaļas vadītājs.
(Grozīts ar MK 11.05.1999. noteikumiem Nr.165)