Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr. 548

Rīgā 2022. gada 6. septembrī (prot. Nr. 44 12. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 24. septembra noteikumos Nr. 975 "Latvijas pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Pilsonības likuma
11. panta trešo daļu, 23. panta piekto daļu,
24. panta piekto daļu un 25. panta septīto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2013. gada 24. septembra noteikumos Nr. 975 "Latvijas pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 191. nr.; 2014, 225. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt ar 13.1 punktu šādā redakcijā:

"13.1 Ja valsts drošības iestāde informējusi pārvaldi par to, ka persona sniegusi būtisku finansiālu, materiālu, propagandisku, tehnoloģisku vai cita veida atbalstu valstīm vai personām, kuras ir veikušas darbības, tai skaitā genocīdu, noziegumu pret mieru, noziegumu pret cilvēci, kara noziegumu, kas grauj vai apdraud demokrātisku valstu teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu, vai arī ja persona pati ir piedalījusies šādu darbību veikšanā, pārvalde, veicot pārbaudi, noskaidro, vai persona ir ieguvusi citas valsts pilsonību."

2. Izteikt 19.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"19.1. Valsts robežsardzes (ja personas deklarētā dzīvesvieta ir pierobežā vai pēdējā deklarētā dzīvesvieta bija pierobežā), Satversmes aizsardzības biroja, Valsts drošības dienesta, Valsts policijas, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Militārās policijas - par personas atbilstību Pilsonības likuma 11. panta pirmās daļas 1. punktā minētajām prasībām;".

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Iekšlietu ministrs K. Eklons

09.09.2022