Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs
Citi ar Covid-19 izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistīti tiesību akti pieejami tematiskajā atvērumā "Covid-19" un "Covid-19 pašvaldībās". Tiesību aktu skaidrojumi pieejami LV portāla tematiskajā atvērumā un žurnāla "Jurista Vārds" tematiskajā atvērumā (bezmaksas brīvpieeja).

Ministru kabineta rīkojums Nr. 592

Rīgā 2021. gada 25. augustā (prot. Nr. 57 46. §)

Par apropriācijas palielināšanu Veselības ministrijai

1. Lai nodrošinātu augstas gatavības projektu īstenošanu, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu, atbalstīt valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" pamatkapitāla palielināšanu, ieguldot tajā finanšu līdzekļus 1 211 170 euro apmērā augstas gatavības projekta "VSIA "Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca" vēsturisko korpusu atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana un renovācija" īstenošanai, valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" pamatkapitāla palielināšanu, ieguldot tajā finanšu līdzekļus 1 225 900 euro apmērā augstas gatavības projekta "VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" infrastruktūras uzlabošana, palielinot veco korpusu energoefektivitāti un ventilāciju ierīkošana" īstenošanai, valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"" pamatkapitāla palielināšanu, ieguldot tajā finanšu līdzekļus 417 919 euro apmērā augstas gatavības projekta "VSIA "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"" telpu pielāgošana, lai retinātu pacientu plūsmu, sniegtu kvalitatīvākus rehabilitācijas pakalpojumus epidemioloģiski drošākās telpās" īstenošanai un 500 000 euro apmērā augstas gatavības projekta "VSIA "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"" jaunas ēkas būvniecība, lai sadalītu pacientu plūsmu, sniegtu kvalitatīvākus ambulatorās rehabilitācijas pakalpojumus epidemioloģiski drošākās telpās" īstenošanai.

2. Šā rīkojuma 1. punktā minētie finanšu līdzekļi attiecīgi tiek ieskaitīti valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca", valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"" kontos Valsts kasē.

3. Veselības ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu apropriācijas izmaiņām atbilstoši šā rīkojuma 1. punktam.

4. Finanšu ministram normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā informēt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par apropriācijas izmaiņām atbilstoši šā rīkojuma 1. un 3. punktam un, ja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piecu darbdienu laikā pēc attiecīgās informācijas saņemšanas nav izteikusi iebildumus, veikt apropriācijas izmaiņas.

5. Finanšu ministrijai, pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma 25. pantu un šā rīkojuma 1. un 4. punktu, palielināt dotāciju no vispārējiem ieņēmumiem un apropriāciju Veselības ministrijas budžeta apakšprogrammā 33.17.00 "Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšana stacionārās ārstniecības iestādēs" finansēšanas kategorijā "Akcijas un cita līdzdalība pašu kapitālā" 3 354 989 euro apmērā.

6. Valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca", valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" un valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"" pamatkapitālu palielina, ievērojot Eiropas Komisijas 2011. gada 20. decembra lēmuma "Par Līguma par Eiropas Savienības darbību 106. panta 2. punkta piemērošanu valsts atbalstam attiecībā uz kompensāciju par sabiedriskajiem pakalpojumiem dažiem uzņēmumiem, kuriem uzticēts sniegt pakalpojumus ar vispārēju tautsaimniecisku nozīmi" (2012/21/ES) nosacījumus.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Veselības ministrs D. Pavļuts

25.08.2021