Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā

Izdarīt Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā (Latvijas Vēstnesis, 2012, 199. nr.; 2014, 75. nr.; 2016, 123. nr.; 2020, 118., 243. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā likumā vārdus "republikas pilsētas dome vai novada dome" ar vārdiem "pašvaldības dome".

2. Izslēgt 1. panta 1. un 3. punktā, 12. panta otrajā un ceturtajā daļā, 14., 17. un 19. pantā, kā arī 32. panta pirmajā daļā vārdus "vēlētāju apvienība" (attiecīgā skaitlī un locījumā).

3. Aizstāt 1. panta 2. punktā vārdus "ar politiskajām partijām, to apvienībām vai vēlētāju apvienībām" ar vārdiem "ar politiskajām partijām vai to apvienībām".

4. Aizstāt 2. pantā vārdus "politiskajām partijām, politisko partiju apvienībām un vēlētāju apvienībām" ar vārdiem "politiskajām partijām un politisko partiju apvienībām" un vārdus "republikas pilsētu domju un novadu domju" - ar vārdiem "pašvaldību domju".

5. Aizstāt 4. panta otrajā daļā un 12. panta sestajā daļā vārdus "politiskā partija, politisko partiju apvienība vai vēlētāju apvienība" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "politiskā partija vai politisko partiju apvienība" (attiecīgā locījumā).

6. 5. panta trešās daļas 1. punktā:

izslēgt "a" un "b" apakšpunktu;

aizstāt "f" apakšpunktā vārdus "republikas pilsētas vai novada" ar vārdu "pašvaldības".

7. Aizstāt 6. panta otrajā daļā vārdus "republikas pilsētu domju vai novadu domju (arī jebkurā to kombinācijā)" ar vārdiem "pašvaldību domju".

8. Aizstāt 8. panta otrajā daļā vārdus "republikas pilsētas un novadus, kuru domju vēlēšanām" ar vārdiem "pašvaldības, kuru domju vēlēšanām".

9. Aizstāt 13. pantā vārdus "politiskajām partijām, to apvienībām un vēlētāju apvienībām" ar vārdiem "politiskajām partijām un politisko partiju apvienībām".

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 2021. gada 10. jūnijā.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2021. gada 28. jūnijā

29.06.2021