Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 28

Daugavpilī 2021. gada 27. maijā (prot. Nr. 21, 25. §)

Grozījumi Daugavpils pilsētas domes 2017. gada 8. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 21 "Daugavpils pilsētas pašvaldības sociālie pakalpojumi"

APSTIPRINĀTI
ar Daugavpils pilsētas domes
2021. gada 27. maija lēmumu Nr. 320

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu,
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
3. panta otro un trešo daļu,
Invaliditātes likuma 12. panta 6.2 daļu,
Ministru kabineta 2003. gada 27. maija
noteikumu Nr. 275 "Sociālās aprūpes
un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība
un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas
no pašvaldību budžeta" 6. punktu

1. Izdarīt Daugavpils pilsētas domes 2017. gada 8. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 21 "Daugavpils pilsētas pašvaldības sociālie pakalpojumi" (Latvijas Vēstnesis 2017, Nr. 122, Nr. 189, 2018, Nr. 74, 2020, Nr. 196, 2021, Nr. 8, 28) (turpmāk - noteikumi) šādus grozījumus:

1.1. izteikt izdošanas tiesisko pamatojumu šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 3. panta otro un trešo daļu, Invaliditātes likuma 12. panta 6.2 daļu, Ministru kabineta 2003. gada 27. maija noteikumu Nr. 275 "Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldību budžeta" 6. punktu";

1.2. papildināt ar 6.20. apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.20. aprūpes pakalpojums bērniem";

1.3. papildināt ar XXI1 nodaļu šādā redakcijā:

"XXI.1 Aprūpes pakalpojums bērniem

85.2 Aprūpes pakalpojuma maksimālais apjoms ir 80 stundas mēnesī.

85.3 Lai saņemtu aprūpes pakalpojumu, bērna likumiskais pārstāvis Dienestā iesniedz:

85.3 1. iesniegumu, kurā norāda:

85.31.1. bērna vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi;

85.31.2. likumiskā pārstāvja vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarētās dzīvesvietas adresi, tālruņa numuru, e-pasta adresi;

85.31.3. vēlamo pakalpojuma apjomu un saņemšanas periodu (kopējo stundu skaitu nedēļā un konkrētu nedēļas dienu vai dienas, kad pakalpojums būs nepieciešams (ja tas ir zināms);

85.31.4. vai ir izsniegts komisijas atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību bērnam sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem;

85.31.5. vai likumiskais pārstāvis vai audžuģimene nodarbinātības vai citu objektīvu iemeslu dēļ nevar nodrošināt aprūpi un uzraudzību bērnam nepieciešamajā apjomā.

85.3 2. šādus dokumentus:

85.3 2.1. likumiskā pārstāvja pārstāvības tiesību dokumenta kopiju, uzrādot oriģinālu (ja dokumenti tiek iesniegti klātienē) un ja tā nav sociālā dienesta rīcībā;

85.3 2.2. darba devēja vai Valsts ieņēmumu dienesta izziņu par nodarbinātību vai citus dokumentus, kas apliecina apstākļus, ka nevar nodrošināt aprūpi un uzraudzību bērnam nepieciešamajā apjomā.

85.4 Dienests izskata iesniegumu un tam pievienotos dokumentus un Invaliditātes informatīvajā sistēmā pārliecinās, vai bērnam noteikta invaliditāte un izsniegts atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību, un pieprasa papildu informāciju no iesniedzēja, komisijas vai citām institūcijām, ja tas nepieciešams lēmuma pieņemšanai.

85.5 Dienests, novērtējot aprūpes pakalpojuma nepieciešamību, pieņem lēmumu par:

85.5 1. pakalpojuma piešķiršanu, nosakot aprūpes pakalpojuma apjomu līdz 80 stundām mēnesī un pakalpojuma saņemšanas periodu, kas nevar būt ilgāks par vienu gadu;

85.52. par atteikumu piešķirt aprūpes pakalpojumu, ja persona neatbilst likuma un šajos noteikumos minētajiem aprūpes pakalpojuma saņemšanas nosacījumiem.

85.6 Papildus likumā noteiktajiem gadījumiem, aprūpes pakalpojuma sniegšana tiek izbeigta, ja:

85.6 1. tiek mainīta bērna deklarētā dzīvesvieta uz citu pašvaldību vai ārzemēm;

85.6 2. notikušas izmaiņas veselības stāvoklī un saskaņā ar jauno novērtējumu aprūpes pakalpojums nepienākas;

85.6 3. tiek konstatēts, ka aprūpes pakalpojums faktiski netiek izmantots vairāk nekā 6 mēnešus.

85.6 4. saņemts bērna likumiskā pārstāvja iesniegums par aprūpes pakalpojuma sniegšanas izbeigšanu.

85.7 Papildus likumā noteiktajiem gadījumiem, aprūpes pakalpojuma sniegšanu pārtrauc:

85.71. kamēr pakalpojuma saņēmējs atrodas ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā, stacionārā ārstniecības iestādē vai ieslodzījuma vietā;

85.72. saņemts bērna likumiskā pārstāvja iesniegums par aprūpes pakalpojuma sniegšanas pārtraukšanu uz laiku (norādot laiku, kad to atsākt sniegt).

85.8 Likumiskā pārstāvja pienākums ir ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā informēt Dienestu par:

85.81. bērna deklarētās dzīvesvietas maiņu;

85.82. bērna ievietošanu stacionārā ārstniecības iestādē, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā vai ieslodzījuma vietā;

85.83. citiem apstākļiem, kas ir būtiski pakalpojuma saņemšanai.

85.9 Aprūpes pakalpojumu ir tiesīga sniegt fiziska persona (izņemot bērna 1. pakāpes radinieks un vienas mājsaimniecības loceklis), kurai ir darba vai personiskā pieredze aprūpē ar bērniem ar invaliditāti vai juridiska persona, kura spēj nodrošināt, ka aprūpes pakalpojumu sniedz pakalpojuma sniedzēji, kuriem ir darba vai personiskā pieredze aprūpē ar bērniem ar invaliditāti.

2. Noteikumi stājas spēkā ar 2021. gada 1. jūliju.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs I.Prelatovs

 

Daugavpils pilsētas domes 2021. gada 27. maija saistošo noteikumu Nr. 28 "Grozījumi Daugavpils pilsētas domes 2017. gada 8. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 21 "Daugavpils pilsētas pašvaldības sociālie pakalpojumi""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saeima 23.11.2020. pieņēma likumu "Grozījumi Invaliditātes likumā", ar kuriem noteica, ka ar 01.07.2021. pašvaldībai par saviem budžeta līdzekļiem jāievieš un jāsniedz jauns sociālais pakalpojums - aprūpes pakalpojums bērniem ar invaliditāti no 5 līdz 18 gadu vecumam, kuriem ir izteikti un smagi funkcionēšanas ierobežojumi.

Saskaņā ar Invaliditātes likuma 12. panta 6.2 daļu, Ministru kabinets nosaka aprūpes pakalpojuma minimālo vienas pakalpojuma stundas cenu un maksimālo aprūpes pakalpojuma apjomu un pašvaldībai saistošajos noteikumos jānosaka šā panta pirmās daļas 4.2 punktā minētā aprūpes pakalpojuma piešķiršanas, atteikšanas, izbeigšanas un pārtraukšanas nosacījumus un kārtību, kritērijus aprūpes pakalpojuma nepieciešamības novērtēšanai un prasības aprūpes pakalpojuma sniedzējam.

Noteikumi paredz izteikt to izdošanas tiesisko pamatojumu jaunā redakcijā, tiek papildināti ar 6.20. apakšpunktu un XXI1 nodaļu "Aprūpes pakalpojums bērniem", nosakot tā piešķiršanas, atteikšanas, izbeigšanas un pārtraukšanas nosacījumus un kārtību, kritērijus aprūpes pakalpojuma nepieciešamības novērtēšanai un prasības aprūpes pakalpojuma sniedzējam.

2. Īss projekta satura izklāsts Ar grozījumiem paredzēts:

- izteikt izdošanas tiesisko pamatojumu jaunā redakcijā;

- papildināt ar 6.20. apakšpunktu un jaunu XXI1 nodaļu.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Aprūpes pakalpojums bērniem nodrošināšanai Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes "Sociālais dienests" budžetā papildus līdzekļi nav nepieciešami, jo šobrīd pakalpojums tiek kompensēts Deinstitucionalizācijas (DI) projekta ietvaros.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Netiek mainītas.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs I. Prelatovs

01.07.2021