Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs
Citi ar Covid-19 izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistīti tiesību akti pieejami tematiskajā atvērumā "Covid-19" un "Covid-19 pašvaldībās". Tiesību aktu skaidrojumi pieejami LV portāla tematiskajā atvērumā un žurnāla "Jurista Vārds" tematiskajā atvērumā (bezmaksas brīvpieeja).

Ministru kabineta rīkojums Nr. 96

Rīgā 2021. gada 17. februārī (prot. Nr. 15 24. §)

Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"

1. Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt Zemkopības ministrijai finansējumu, kas nepārsniedz 45 500 000 euro, tai skaitā:

1.1. ražotāju atbalstam cūkkopības nozarē, lai stiprinātu saimniecību dzīvotspēju un mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi, - finansējumu, kas nepārsniedz 14 500 000 euro;

1.2. ražotāju atbalstam mājputnu nozarē, lai daļēji kompensētu Covid-19 izplatības ietekmē radīto ieņēmumu samazinājumu, - finansējumu, kas nepārsniedz 11 000 000 euro;

1.3. uzņēmumu likviditātes un naudas plūsmas saglabāšanai, kredītsaistību izpildes nodrošināšanai un finansiālā sloga mazināšanai lauku saimniecībām un uzņēmumiem - finansējumu, kas nepārsniedz 12 000 000 euro;

1.4. lauksaimniecības, zivsaimniecības un lauku attīstības garantiju programmas īstenošanai, nodrošinot nozares uzņēmumiem finanšu līdzekļu aizņemšanās iespējas kredītiestādēs, - finansējumu, kas nepārsniedz 7 000 000 euro;

1.5. sadarbības formu attīstībai, lai stiprinātu mazo un vidējo kooperatīvo sabiedrību tirgus varu, administratīvo un ekonomisko kapacitāti, kā arī atbalstam īso piegādes ķēžu digitālās platformas pieejamībai - finansējumu, kas nepārsniedz 1 000 000 euro.

2. Zemkopības ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu par šā rīkojuma 1. punktā minēto līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" atbilstoši faktiski nepieciešamajam finansējumam.

3. Finanšu ministram normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā informēt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par apropriācijas izmaiņām atbilstoši šā rīkojuma 1. punktam un, ja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piecu darbdienu laikā pēc attiecīgās informācijas saņemšanas nav izteikusi iebildumus, veikt apropriācijas izmaiņas.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Zemkopības ministrs K. Gerhards

17.02.2021