Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Ministru kabineta noteikumi Nr. 570

Rīgā 2020. gada 8. septembrī (prot. Nr. 53 25. §)
Higiēnas prasības personu atskurbināšanas pakalpojuma sniegšanai
Izdoti saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likuma
38.1 panta pirmo daļu
I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka higiēnas prasības pakalpojuma sniedzējam, kas sniedz atskurbināšanas pakalpojumu personām, kuras atrodas alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē un kurām nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.

II. Prasības atskurbtuves telpu iekārtojumam un aprīkojumam

2. Atskurbināšanas pakalpojuma sniegšanas vietā (turpmāk – atskurbtuve) ir šādas telpas:

2.1. uzņemšanas telpa;

2.2. atskurbināšanas telpas (atskurbināšanas pakalpojumu vīriešiem un sievietēm nodrošina atsevišķās telpās);

2.3. dušas telpas un tualetes telpas;

2.4. telpa vai vieta uzkopšanas inventāra, dezinfekcijas un tīrīšanas līdzekļu uzglabāšanai;

2.5. telpa personālam.

3. Atskurbināšanas telpas iekārtojums ir tāds, lai nodrošinātu atskurbināšanai ievietotās personas (turpmāk – klients) drošību un būtu iespēja novērot klientu atskurbināšanas telpā (durvīs ir ierīkoti skatāmlodziņi, telpā ir ierīkota videonovērošana vai telpa ir atvērta).

4. Katra atskurbtuves telpa un tās aprīkojums tiek uzturēts tīrs un darba kārtībā.

5. Atskurbtuves telpu sienu un grīdu apdarei izmanto viegli tīrāmus un dezinficējamus materiālus.

6. Uzkopšanai lietojamos līdzekļus un inventāru sagatavo un lieto saskaņā ar ražotāja instrukcijā norādītajām prasībām. Katrai telpu grupai lieto atsevišķu, attiecīgi marķētu uzkopšanas inventāru.

7. Atskurbtuves telpu grīdas seguma mitro uzkopšanu veic atbilstoši nepieciešamībai, bet ne retāk kā reizi dienā, lietojot mazgāšanas līdzekļus. Dušas telpu un tualetes telpu uzkopšanai un sanitāri tehnisko ierīču apstrādei lieto dezinfekcijas līdzekļus.

8. Atkritumu tvertnes iztukšo atbilstoši nepieciešamībai, bet ne retāk kā reizi dienā. Atkritumus nogādā uz atkritumu savākšanai speciāli paredzētām vietām. Atkritumu tvertnes mazgā un dezinficē pēc katras iztukšošanas.

9. Dušas telpās un tualetes telpās novieto ar vāku aizveramas atkritumu tvertnes.

10. Mēbeļu vertikālo virsmu mitro tīrīšanu veic ne retāk kā reizi mēnesī.

11. Mēbeļu horizontālo virsmu, durvju, palodžu, radiatoru, kāpņu margu un rokturu mitro tīrīšanu veic atbilstoši nepieciešamībai, bet ne retāk kā reizi nedēļā.

12. Sanitāri tehnisko ierīču mitro tīrīšanu un dezinficēšanu veic atbilstoši nepieciešamībai, bet ne retāk kā reizi dienā.

13. Logu mitro tīrīšanu no abām pusēm un sienu mitro tīrīšanu veic atbilstoši nepieciešamībai, bet ne retāk kā divas reizes gadā. Sienu flīzējuma mitro tīrīšanu veic reizi nedēļā.

14. Matracis un spilvens ir pārvilkti ar ūdensnecaurlaidīga materiāla pārvalku. Tos mazgā un dezinficē atbilstoši nepieciešamībai, bet ne retāk kā pēc katra klienta izrakstīšanas.

15. Ja atskurbināšanas pakalpojuma nodrošināšanā izmanto dvieli, gultas veļu vai segu, to mazgā atbilstoši nepieciešamībai, bet ne retāk kā pēc klienta izrakstīšanas. Ja dvielis, gultas veļa vai sega ir piesārņota ar asinīm vai citiem bioloģiskiem šķidrumiem, to mazgā ar dezinficējošiem mazgāšanas līdzekļiem.

16. Profilaktiskās dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pasākumus atskurbtuves telpās veic normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā.

17. Telpu uzkopšanas laikā un darbam ar netīro veļu lieto individuālos aizsardzības līdzekļus (cimdus, priekšautus, specializētu darba apģērbu, kā arī, ja nepieciešams, – maskas).

III. Atskurbtuves ūdensapgāde un kanalizācija, telpu apkure un ventilācija

18. Atskurbtuvei ir centralizētā vai vietējā ūdensapgādes sistēma ar auksto un karsto ūdeni, kā arī kanalizācija.

19. Atskurbtuvei piegādātais ūdens atbilst dzeramā ūdens obligātajām nekaitīguma prasībām.

20. Gaisa temperatūra atskurbināšanas telpās, dušas telpās, tualetes telpās un personāla telpās ir 18–25 °C, bet gaiteņos, kāpņu telpās un saimniecības telpās – ne zemāka par 18 °C.

21. Gaisa apmaiņu telpās nodrošina, tās regulāri vēdinot vai izmantojot gaisa kondicionēšanas vai ventilācijas iekārtas.

IV. Noslēguma jautājums

22. Noteikumi stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Veselības ministre I. Viņķele
01.01.2021