Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs
Citi ar Covid-19 izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistīti tiesību akti pieejami tematiskajā atvērumā "Covid-19" un "Covid-19 pašvaldībās". Tiesību aktu skaidrojumi pieejami LV portāla tematiskajā atvērumā un žurnāla "Jurista Vārds" tematiskajā atvērumā (bezmaksas brīvpieeja).

Ministru kabineta rīkojums Nr. 392

Rīgā 2020. gada 15. jūlijā (prot. Nr. 44 72. §)

Par valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" pamatkapitāla palielināšanu

1. Atbalstīt valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" (turpmāk - Latvijas dzelzceļš) pamatkapitāla palielināšanu, ieguldot tajā finanšu līdzekļus 32 422 016 euro apmērā publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanai un attīstībai, kā arī finanšu situācijas stabilizēšanai nozarē.

2. Finanšu ministrijai, pamatojoties uz Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma 25. pantu, palielināt apropriāciju Satiksmes ministrijas programmā 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana" šā rīkojuma 1. punktā minētajā apmērā resursiem no dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem un paredzēt apropriāciju kategorijā "Akcijas un cita līdzdalība komersantu pašu kapitālā" Latvijas dzelzceļa pamatkapitāla palielināšanai.

3. Satiksmes ministrijai, veicot ieguldījumu Latvijas dzelzceļa pamatkapitālā, ieskaitīt šā rīkojuma 1. punktā minētos finanšu līdzekļus Latvijas dzelzceļa kontā Valsts kasē.

4. Satiksmes ministrijai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu apropriācijas izmaiņām atbilstoši šā rīkojuma 1. un 2. punktam.

5. Finanšu ministram normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā informēt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par šā rīkojuma 2. punktā minētajām apropriācijas izmaiņām un, ja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piecu darbdienu laikā pēc attiecīgās informācijas saņemšanas nav izteikusi iebildumus, veikt apropriācijas izmaiņas.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Satiksmes ministrs T. Linkaits

15.07.2020