Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta rīkojums Nr. 375

Rīgā 2020. gada 15. jūlijā (prot. Nr. 44 1. §)

Par nacionālās koordinācijas mehānismu Latvijas kā vadošās dalībvalsts uzdevumu veikšanai Eiropas Savienības dalībvalstu konsorcijā Eiropas Savienības robežu pārvaldības programmas Centrālāzijai 10. fāzē

1. Atļaut Ārlietu ministrijai, Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei), Finanšu ministrijai (Valsts ieņēmumu dienestam) un Zemkopības ministrijai (Pārtikas un veterinārajam dienestam) piedalīties Eiropas Savienības robežu pārvaldības programmas Centrālāzijai (Border Management Programme for Central Asia) 10. fāzes (turpmāk - programma BOMCA 10) īstenošanā un uzņemties ilgtermiņa saistības, paredzot, ka Latvija tiek noteikta par vadošo dalībvalsti programmā.

2. Noteikt institūcijas, kas nodrošina programmas BOMCA 10 vadošās dalībvalsts uzdevumus Eiropas Savienības un nacionālajā līmenī:

2.1. Ārlietu ministrijai:

2.1.1. programmas BOMCA 10 politiskā virsvadība nacionālajā līmenī;

2.1.2. diplomātiskais atbalsts Centrālāzijas reģionā programmas BOMCA 10 īstenošanas laikā;

2.2. Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei):

2.2.1. Eiropas Savienības dalībvalstu konsorcija vienošanās sagatavošana un noslēgšana ar tās dalībniekiem par dalību programmā BOMCA 10;

2.2.2. granta līguma sagatavošana un parakstīšana ar Eiropas Komisiju par programmas BOMCA 10 īstenošanu;

2.2.3. konsorcija vadīšana;

2.2.4. konsorcija dalībnieku aktivitāšu koordinēšana Eiropas Savienības līmenī programmā BOMCA 10 atbilstoši tās nosacījumiem;

2.2.5. konsorcija dalībnieku pārstāvība sarunās ar Eiropas Komisiju un Eiropas Savienības delegācijām Centrālāzijas valstīs un Afganistānā, Centrālāzijas valstu un Afganistānas iestādēm, kā arī starptautiskajām organizācijām jautājumos, kuri ir saistīti ar programmas BOMCA 10 plānošanu un īstenošanu;

2.2.6. programmas BOMCA 10 attiecīgās komponentes vadīšana un nepieciešamo ekspertu atlase un iesaiste;

2.3. Finanšu ministrijai (Valsts ieņēmumu dienestam):

2.3.1. dalība konsorcija uzdevumu īstenošanā;

2.3.2. programmas BOMCA 10 attiecīgās komponentes vadīšana un nepieciešamo ekspertu atlase un iesaiste;

2.4. Zemkopības ministrijai (Pārtikas un veterinārajam dienestam):

2.4.1. dalība konsorcija uzdevumu īstenošanā;

2.4.2. atbalsta sniegšana Valsts robežsardzei un Valsts ieņēmumu dienestam komponenšu mērķu sasniegšanā, nodrošinot nepieciešamo ekspertu atlasi un iesaisti.

3. Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei), Finanšu ministrijai (Valsts ieņēmumu dienestam) un Zemkopības ministrijai (Pārtikas un veterinārajam dienestam) nodrošināt attiecīgo iestāžu darbinieku (amatpersonu) iesaisti  programmas uzdevumu īstenošanā, tādējādi veicot Latvijas Republikas ieguldījumu (in-kind contribution) programmas BOMCA 10 budžetā šādā apmērā:

3.1. Iekšlietu ministrijai (Valsts robežsardzei) - 83 500 euro;

3.2. Finanšu ministrijai (Valsts ieņēmumu dienestam) - 51 036 euro;

3.3. Zemkopības ministrijai (Pārtikas un veterinārajam dienestam) - 32 464 euro.

4. Programmas BOMCA 10 īstenošanai nacionālajā līmenī tiek izveidota darba grupa. Darba grupā piedalās visas konsorcijā pārstāvētās Latvijas Republikas institūcijas un Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts. Minēto darba grupu izveido Ārlietu ministrija un vada Valsts robežsardze.

5. Valsts robežsardzei nodrošināt programmas BOMCA 10 pieteikuma sagatavošanu un līdz 2020. gada 1. septembrim iesniegt to Eiropas Komisijai.

6. Noteikt Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Gunti Pujātu par programmas BOMCA 10 koordinatoru.

7. Noteikt Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes vecāko speciālistu Vladimiru Zaguzovu par programmas BOMCA 10 koordinatora vietnieku.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs

15.07.2020