Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs
Citi ar Covid-19 izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistīti tiesību akti pieejami tematiskajā atvērumā "Covid-19" un "Covid-19 pašvaldībās". Tiesību aktu skaidrojumi pieejami LV portāla tematiskajā atvērumā un žurnāla "Jurista Vārds" tematiskajā atvērumā (bezmaksas brīvpieeja).

Veselības ministra rīkojums Nr. 128

Rīgā 2020. gada 9. jūnijā

Par karantīnas režīma atcelšanu

Izdots saskaņā ar
Epidemioloģiskās drošības likuma
36. panta pirmo daļu

Sakarā ar to, ka Rīgas patversmes sieviešu nodaļā, Eiženijas ielā 1E, Rīgā divpadsmit klientiem un vienam darbiniekam tika laboratoriski apstiprināta Covid-19 diagnoze un ievērojot minētās patversmes darbības specifiku, nenoturīgu klientu plūsmu, viņu piederību sociālā riska grupai un ar to saistītiem turpmākiem infekcijas izplatīšanas riskiem sabiedrībā, ar veselības ministra 2020. gada 20. maija rīkojumu Nr. 111 "Par karantīnas režīma noteikšanu" tika noteikts karantīnas režīms Rīgas patversmes sieviešu nodaļā Eiženijas ielā 1E, Rīgā (turpmāk - patversme). 2020. gada 8. jūnijā notikušajā komisijas karantīnas pasākumu koordinācijai sēdē tika pieņemts lēmums atļaut patversmi atstāt personām, uz kurām attiecas minētā rīkojuma 4. punkta nosacījumi - ir saņemta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju vai personai ir beidzies pašizolācijas termiņš, savukārt vienai palikušai personai uz doto brīdi vēl nav izsniegta ārstējošā ārsta atļauja pārtraukt izolāciju, taču nav arī informācijas, ka ārstējošais ārsts plānotu turpināt izolācijas režīmu. Ņemot vērā to, ka pretepidēmijas pasākumu veikšana rīkojumā paredzētajā apjomā turpmāk nav nepieciešama:

1. Atcelt veselības ministra 2020. gada 20. maija rīkojumu Nr. 111 "Par karantīnas režīma noteikšanu".

2. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Veselības ministre I. Viņķele

10.06.2020