Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Citi ar Covid-19 izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistīti tiesību akti pieejami tematiskajā atvērumā "Covid-19" un "Covid-19 pašvaldībās". Tiesību aktu skaidrojumi pieejami LV portāla tematiskajā atvērumā un žurnāla "Jurista Vārds" tematiskajā atvērumā (bezmaksas brīvpieeja).
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Veselības ministra rīkojums Nr. 102

Rīgā 2020. gada 12. maijā

Par Veselības ministrijas 2020. gada 6. aprīļa rīkojumu Nr. 75 "Par medicīniskām izziņām"

Izdots saskaņā ar likuma "Par valsts institūciju darbību
ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību
"
17. panta pirmo un trešo daļu

1. Ņemot vērā to, ka ārkārtējās situācijas laikā atbilstoši epidemioloģiskai situācijai ar 2020. gada 13. maiju tiek atjaunota plānveida ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana,

atzīt par spēku zaudējušu Veselības ministrijas 2020. gada 6. aprīļa rīkojumu Nr. 75 "Par medicīniskām izziņām", ar kuru tika apturēta medicīnisko atzinumu un izziņu izsniegšana par veselības pārbaudēm, kas noteiktas normatīvajos aktos par apsardzes darbību, detektīvdarbību, ieroču apriti, pirotehnisko izstrādājumu apriti, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu civilām vajadzībām apriti, kā arī ceļu un kuģošanas līdzekļu satiksmi.

2. Ņemot vērā to, ka ārkārtējās situācijas laikā veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība ir ierobežota un plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana uz laiku bija pārtraukta pilnībā, kā arī Veselības ministrijas 2020. gada 6. aprīļa rīkojums Nr. 75 "Par medicīniskās izziņām" jau paredz medicīnisko atzinumu un izziņu izmantošanas termiņa pagarinājumu,

noteikt, ka medicīnisko atzinumu un izziņu par veselības pārbaudēm, kas noteiktas normatīvajos aktos par apsardzes darbību, detektīvdarbību, ieroču apriti, pirotehnisko izstrādājumu apriti, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu civilām vajadzībām apriti, kā arī ceļu un kuģošanas līdzekļu satiksmi, kuru darbība beidzas ārkārtējās situācijas laikā, izmantošanas termiņš ir trīs mēneši pēc ārkārtējās situācijas beigām.

3. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Veselības ministre I. Viņķele

13.05.2020