Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 205

Rīgā 2020. gada 9. aprīlī (prot. Nr. 23 9. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 26. marta noteikumos Nr. 165 "Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts apdraudējuma
un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem
sakarā ar Covid-19 izplatību
" 2. pantu un 14. pantu

Izdarīt Ministru kabineta 2020. gada 26. marta noteikumos Nr. 165 "Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem" (Latvijas Vēstnesis, 2020, 62B., 67A. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 8. punktu šādā redakcijā:

"8. Dīkstāves pabalstu, ņemot vērā Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā esošo informāciju (darba devēja Valsts ieņēmumu dienestā deklarētos datus), nosaka:

8.1. darbiniekam - 75 % apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas par iepriekšējo sešu mēnešu periodu pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas vai atbilstoši par darbinieku faktiski deklarētajiem datiem iepriekšējos sešos mēnešos, bet ne vairāk kā 700 euro apmērā par kalendāra mēnesi;

8.2. mikrouzņēmuma darbiniekam - 50 % apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas mikrouzņēmumā par 2019. gada trešo un ceturto ceturksni (informācija, kas norādīta mikrouzņēmumu nodokļa ceturkšņa deklarācijā par konkrēto mikrouzņēmuma darbinieku), bet ne vairāk kā 700 euro apmērā par kalendāra mēnesi."

2. Papildināt noteikumus ar 8.2 punktu šādā redakcijā:

"8.2 Krīzes skartajiem mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuri darbību mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusā ir uzsākuši pēc 2019. gada 1. oktobra, mikrouzņēmumu darbinieku dīkstāves pabalstu, ņemot vērā Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā esošo informāciju (darba devēja Valsts ieņēmumu dienestā deklarētos datus), nosaka 50 % apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas mikrouzņēmumā par 2020. gada pirmo ceturksni (informācija, kas norādīta mikrouzņēmumu nodokļa ceturkšņa deklarācijā par konkrēto mikrouzņēmuma darbinieku), bet ne vairāk kā 700 euro apmērā par kalendāra mēnesi."

3. Izteikt 12.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"12.8. krīzes skartā darba devēja valdes locekļiem, ja krīzes skartais darba devējs nodarbina darbinieku, kurš neatrodas dīkstāvē, un padomes locekļiem;".

4. Svītrot 12.10. apakšpunktā vārdus "saņem vecuma vai izdienas pensiju".

5. Aizstāt 12.11. apakšpunktā vārdus "finansētajās institūcijās un to" ar vārdiem "iestādēs, kā arī valsts un pašvaldību".

6. Papildināt noteikumus ar 17.1 punktu šādā redakcijā:

"17.1 Darbiniekam, kurš saņem dīkstāves pabalstu, piešķir piemaksu 50 euro apmērā par katru apgādībā esošu bērnu vecumā līdz 24 gadiem, par kuru darbiniekam uz dīkstāves pabalsta piešķiršanas dienu tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums. Piemaksu piešķir un izmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra par laikposmu, par kuru piešķirts dīkstāves pabalsts. Piemaksu pārskaita uz darbinieka kontu, kurā tiek pārskaitīts dīkstāves pabalsts."

7. Papildināt noteikumus ar 19. un 20. punktu šādā redakcijā:

"19. Ja dīkstāves pabalsts piešķirts, pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 24. marta noteikumiem Nr. 152 "Noteikumi par dīkstāves pabalstu darbiniekiem, kurus skar Covid-19 izplatība", to turpina izmaksāt, piemērojot minētos Ministru kabineta noteikumus.

20. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2020. gada 24. marta noteikumus Nr. 152 "Noteikumi par dīkstāves pabalstu darbiniekiem, kurus skar Covid-19 izplatība" (Latvijas Vēstnesis, 2020, 60A. nr.)."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ekonomikas ministrs J. Vitenbergs

10.04.2020