Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr. 96

Rīgā 2020. gada 18. februārī (prot. Nr. 7 9. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 5. jūlija noteikumos Nr. 489 "Noteikumi par izglītības programmu minimālajām prasībām veterinārārsta profesionālās kvalifikācijas iegūšanai un par institūcijām, kuru tiešā kontrolē var apgūt praktisko izglītību veterinārārsta profesijā"

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par reglamentētajām profesijām
un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu"
6. panta 2. punktu, 26. panta pirmo daļu
un 27. panta piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2005. gada 5. jūlija noteikumos Nr. 489 "Noteikumi par izglītības programmu minimālajām prasībām veterinārārsta profesionālās kvalifikācijas iegūšanai un par institūcijām, kuru tiešā kontrolē var apgūt praktisko izglītību veterinārārsta profesijā" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 107. nr.; 2015, 222. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 1.1 punktu šādā redakcijā:

"1.1 Izglītības programmas saturs veterinārārsta kvalifikācijas iegūšanai atbilst likuma "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu" 27. panta ceturtajā daļā noteiktajām zināšanām, tostarp tas ietver šādas zināšanas, prasmes un kompetences:

1.1 1. par Eiropas Savienības normatīvajos aktos noteiktajiem ar veterinārārsta darbību saistītajiem jautājumiem;

1.1 2. par dzīvnieku ķermeni, funkcijām, uzvedību un fizioloģiskajām vajadzībām, kā arī prasmes un kompetences dzīvnieku kopšanas, barošanas, labturības, reproduktīvo funkciju nodrošināšanas un higiēnas jomā;

1.1 3. klīniskās, epidemioloģiskās un analītiskās prasmes un kompetences, kas nepieciešamas dzīvnieku slimību profilaksei, diagnostikai un ārstēšanai (tostarp zināšanas par individuālu dzīvnieku un dzīvnieku grupu anestēziju, aseptisku ķirurģiju un nesāpīgu nāvi), kā arī zināšanas par zoonozēm;

1.1 4. atbilstošas zināšanas, prasmes un kompetences profilaktiskajā medicīnā, tai skaitā kompetences izmeklēšanā un sertificēšanā;

1.1 5. par dzīvnieku barības un dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu higiēnu un tehnoloģijām šo produktu ražošanā, izgatavošanā un apritē, tai skaitā prasmes un kompetences, kas nepieciešamas, lai izprastu un spētu izskaidrot labo praksi šajos jautājumos;

1.1 6. zināšanas, prasmes un kompetences, lai nodrošinātu atbildīgu un saprātīgu veterināro zāļu lietošanu dzīvnieku ārstēšanā un garantētu pārtikas ķēdes drošumu un vides aizsardzību."

2. Svītrot 2.3.3. apakšpunktā vārdus "un invāzijas slimības".

3. Svītrot 2.3.13. un 2.3.14. apakšpunktu.

4. Izteikt 2.4.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.4.4. lauku ekonomika;".

5. Papildināt 3. punktu ar otro teikumu šādā redakcijā:

"Teorētisko un praktisko nodarbību sadalījums starp dažādām mācību priekšmetu grupām ir līdzsvarots un koordinēts tā, lai studējošie varētu iegūt veterinārārsta dažādo pienākumu pienācīgai veikšanai nepieciešamās zināšanas un pieredzi."

6. Svītrot informatīvajā atsaucē uz Eiropas Savienības direktīvām 1. un 2. punktu.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska

21.02.2020