Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā

Izdarīt Personu apliecinošu dokumentu likumā (Latvijas Vēstnesis, 2012, 18., 84. nr.; 2014, 140. nr.; 2017, 132., 147. nr.; 2019, 101. nr.) šādus grozījumus:

1. 14. pantā:

aizstāt otrajā daļā vārdus "Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam" ar vārdiem "Administratīvās atbildības likumam";

izslēgt trešajā daļā vārdus "vai administratīvais arests".

2. Papildināt likumu ar 17. un 18. pantu šādā redakcijā:

"17. pants. Administratīvie pārkāpumi personu apliecinošu dokumentu jomā

(1) Par dzīvošanu bez derīga personu apliecinoša dokumenta piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz septiņām naudas soda vienībām.

(2) Par personu apliecinoša dokumenta bojāšanu vai tiesību aktos neparedzētu atzīmju vai sākotnējā satura izmaiņu izdarīšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz septiņām naudas soda vienībām.

(3) Par lietošanai nederīga personu apliecinoša dokumenta nenodošanu, saņemot jaunu personu apliecinošu dokumentu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz septiņām naudas soda vienībām.

(4) Par personu apliecinoša dokumenta pazaudēšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz četrpadsmit naudas soda vienībām.

(5) Par lietošanai nederīga personu apliecinoša dokumenta nenodošanu pēc tiesiskā statusa maiņas, pēc iekšlietu ministra pieņemtā lēmuma par aizliegumu personu apliecinoša dokumenta turētājam izceļot no Latvijas Republikas vai par 14 gadiem jaunākas personas personu apliecinoša dokumenta nenodošanu pēc likumiskā pārstāvja statusa zaudēšanas piemēro naudas sodu no trim līdz trīsdesmit naudas soda vienībām.

(6) Par personu apliecinoša dokumenta atņemšanu, nodošanu vai pieņemšanu ķīlā piemēro naudas sodu fiziskajai personai no trim līdz trīsdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no trim līdz simt naudas soda vienībām.

18. pants. Kompetence administratīvo pārkāpumu procesā

(1) Administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma 17. pantā minētajiem pārkāpumiem veic Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

(2) Administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma 17. panta pirmajā un piektajā daļā minētajiem pārkāpumiem veic Valsts robežsardze.

(3) Administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma 17. panta sestajā daļā minētajiem pārkāpumiem veic Valsts policija."

3. Papildināt pārejas noteikumus ar 8. punktu šādā redakcijā:

"8. Grozījumi šā likuma 14. panta otrajā un trešajā daļā, kā arī šā likuma 17. un 18. pants stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu."

Likums Saeimā pieņemts 2019. gada 5. decembrī.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2019. gada 17. decembrī

31.12.2019