Darbības ar dokumentu

Darbības ar dokumentu
Tiesību akts: spēkā esošs

Saeimas prezidija lēmums

Par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2000.gada 16.martā pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2000.gada 16.martā pulksten 17

1.

Dokuments, reģ. nr. 50

Deputātu A.Počas, V.Kezikas, J.Lāčplēša, H.Soldatjonokas, A.Rugātes, V.Lauska, L.Bojāra, P.Salkazanova, A.Seiksta, O.Zvejsalnieka, O.Tolmačova, M.Mitrofanova, A.Golubova, P.Maksimova steidzams jautājums

Latvijas Republikas īpašu uzdevumu ministram sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām R.Zīlem:

Par projekta "PHARE 2000" pieteikuma sagatavošanu

Godājamais R.Zīles kungs!

1. Vai ir precīzi noteikts, kura ministrija vai cita valsts vai pašvaldības institūcija atbild par projekta "PHARE 2000" pieteikuma sagatavošanu, lai apgūtu ES pirmstrukturālos līdzekļus?

2. Vai ir precīza projektu sagatavošanas un tai sekojošās līdzekļu apgūšanas vadības shēma? Ja ir, tad kāpēc šī shēma nedarbojas? Kādi tam iemesli, cēloņi?

3. Ja ir slikta projektu kvalitāte, kā izskan masu informācijas līdzekļos, kas tiek darīts, lai to uzlabotu? Kas ir atbildīgs par projektu uzlabošanas organizāciju un par to, lai mēs nezaudētu naudu?

4. Kā tiek risināts jautājums par līdzfinansējuma nodrošināšanu (kādi finansēšanas avoti būs 2000.gadā, un cik līdzekļu paredzēts iestrādāt valsts budžetā 2001.gadā)?

5. Kādam, jūsuprāt, jābūt turpmākās rīcības plānam, lai situāciju sakārtotu?

Jautājuma steidzamības motivācija:

1999.gada rudenī Ministru kabinets pieņēma lēmumu noteikt Latgali par vienu no mērķa reģioniem "PHARE 2000" programmas sociālās un ekonomiskās kohēzijas komponentei. Šī iespēja, aktivitātes reģionā, valsts ieinteresētība un līdzfinansējuma nodrošināšana ļautu jūtami uzlabot ekonomisko situāciju reģionā. Tomēr pēc vairākkārt presē un dažādās tikšanās reizēs izskanējušajiem apgalvojumiem, ka slikti sagatavoto projektu pieteikumu, neskaidras ieviešanas un programmēšanas shēmu, valsts līdzfinasējuma nenodrošināšanas dēļ šīs programmas realizācija var tikt apdraudēta. Valda uzskats, ka reģionu attīstība, it īpaši Latgales reģiona attīstība, nav valsts prioritāte. Līdz ar to Eiropas Savienības atbalsts nevar tikt izmantots. (Dok.nr.1593, atbildes dok.nr.1593a)

 

2.

Dokuments, reģ.nr.54

Deputātu V.Lauska, A.Kalniņa, L.Bojāra, V.Lāzo, E.Baldzēna jautājums

LR satiksmes ministram A.Gorbunova kungam:

Par ekoloģisko vai tranzīta nodokļu (nodevu) lietošanu starptautiskajiem kravas pārvadājumiem autotransportam un pa dzelzceļu

1. Vai tādās valstīs kā Lietuva, Igaunija, Nīderlande pašlaik tiek lietoti ekoloģiskie vai tranzīta nodokļi (nodevas) starptautiskajiem kravas pārvadājumiem ar autotransoprtu un pa dzelzceļu?

2. Vai šie likumi par nodokļiem (nodevām) ir saskaņoti ar ES normatīvajiem aktiem?

3. Kāda ir šo likumu piemērošanas kārtība? Vai nodokļus (nodevas) iekasē valsts vai arī pašvaldība?

4. Kāda ir šo iekasēto nodokļu (nodevu) izlietošanas kārtība?

5. Kāda ir šo nodokļu (nodevu) pozitīvā un negatīvā lietojuma pieredze minētajās valstīs?

6. Vai Latvijā tiek strādāts pie šādu nodokļu ieviešanas? (Atbildes dok.nr.1740)

Saeimas priekšsēdētāja vietā

Rīgā 2000.gada 13.martā Saeimas priekšsēdētāja biedrs R.Pīks