Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr. 766

Rīgā 2018. gada 11. decembrī (prot. Nr. 59 4. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 16. februāra noteikumos Nr. 137 "Cilvēku celšanai paredzēto pacēlāju tehniskās uzraudzības kārtība"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par bīstamo iekārtu tehnisko
uzraudzību" 3. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010. gada 16. februāra noteikumos Nr. 137 "Cilvēku celšanai paredzēto pacēlāju tehniskās uzraudzības kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 29. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 4. punktā vārdus "sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs"" ar vārdiem "nacionālajai standartizācijas institūcijai".

2. Izteikt 5. un 6. punktu šādā redakcijā:

"5. Nacionālā standartizācijas institūcija publicē savā tīmekļvietnē to Latvijas nacionālo standartu sarakstu, kurus var piemērot šo noteikumu prasību izpildei (turpmāk - piemērojamie standarti).

6. Pacēlāju tehniskās pārbaudes veic inspicēšanas institūcija, kas ir:

6.1. akreditēta nacionālajā akreditācijas institūcijā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par atbilstības novērtēšanas institūciju novērtēšanu, akreditāciju un uzraudzību vai citā Eiropas Savienības dalībvalsts akreditācijas institūcijā;

6.2. apdrošinājusi savu civiltiesisko atbildību tādā apjomā, lai segtu iespējamos zaudējumus, kas var rasties kļūdaina vai nepatiesa atzinuma dēļ un aprēķināti institūcijas darbības jomas risku novērtējumā sadarbībā ar institūcijas izvēlēto apdrošinātāju."

3. Aizstāt 7. punktā vārdus "Sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs" ar vārdiem "Nacionālā akreditācijas institūcija".

4. Aizstāt 31. punktā vārdus un skaitli "atbilstoši standartam LVS EN ISO/IEC 17025:2005 "Testēšanas un kalibrēšanas laboratoriju kompetences vispārīgās prasības"" ar vārdiem "nacionālajā akreditācijas institūcijā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par atbilstības novērtēšanas institūciju novērtēšanu, akreditāciju un uzraudzību vai citā Eiropas Savienības dalībvalsts akreditācijas institūcijā".

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Ministru prezidenta biedrs,
ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens

14.12.2018