Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr. 491

Rīgā 2018. gada 7. augustā (prot. Nr. 37 60. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 25. aprīļa noteikumos Nr. 225 "Noteikumi par ārzemniekam nepieciešamo finanšu līdzekļu apmēru un finanšu līdzekļu esības konstatēšanu"

Izdoti saskaņā ar Imigrācijas likuma 4. panta pirmās daļas
5. punktu un 4.2 panta trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2017. gada 25. aprīļa noteikumos Nr. 225 "Noteikumi par ārzemniekam nepieciešamo finanšu līdzekļu apmēru un finanšu līdzekļu esības konstatēšanu" (Latvijas Vēstnesis, 2017, 97. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Finanšu līdzekļu esību atbilstoši kompetencei konstatē Latvijas Republikas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības (turpmāk - pārstāvniecība), Valsts robežsardze vai pārvalde. Finanšu līdzekļu pietiekamību nosaka, individuāli izvērtējot katru pieteikumu."

2. Papildināt noteikumus ar 7.8.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.8.1 dokumenti, kas apliecina mācību vai zinātnisko stipendiju, dotāciju, skolēnu apmaiņas, stažēšanās vai brīvprātīgā darba programmas finansiālās garantijas;".

3. Izteikt 11.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.5. personīgi un regulāri ienākumi divkāršā apmērā atbilstoši vecuma pensiju sociālās apdrošināšanas iestāžu uzskaitē esošajiem pensionāriem mēnesī izmaksāto pensiju vidējam lielumam iepriekšējā gadā (saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes publicēto informāciju), kurus apliecina šo noteikumu 13.8. apakšpunktā minētie dokumenti, - ja ārzemnieks uzturēšanās atļauju pieprasa saskaņā ar Imigrācijas likuma 23. panta pirmās daļas 26. punktu;".

4. Papildināt noteikumus ar 13.9. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.9. dokumenti, kas apliecina mācību vai zinātnisko stipendiju, dotāciju, skolēnu apmaiņas vai stažēšanās programmas finansiālās garantijas."

5. Izteikt informatīvo atsauci uz Eiropas Savienības direktīvu šādā redakcijā:

"Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

Noteikumos iekļautas tiesību normas, kas izriet no:

1) Padomes 2009. gada 25. maija Direktīvas 2009/50/EK par trešo valstu valstspiederīgo ieceļošanu un uzturēšanos augsti kvalificētas nodarbinātības nolūkos;

2) Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 11. maija Direktīvas 2016/801/ES par nosacījumiem attiecībā uz trešo valstu valstspiederīgo ieceļošanu un uzturēšanos pētniecības, studiju, stažēšanās, brīvprātīga darba, skolēnu apmaiņas programmu vai izglītības projektu un viesaukles darba nolūkā."

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

10.08.2018