1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Valsts probācijas dienesta (turpmāk – dienests) brīvprātīgā darba veicējs (turpmāk – brīvprātīgais) saņem izdevumu kompensāciju (turpmāk – kompensācija) par brīvprātīgā darba līgumā (turpmāk – līgums) noteikto uzdevumu izpildi, kā arī kompensācijas apmēru.
2. Dienests administrē valsts budžeta līdzekļus, kas piešķirti kompensācijas izmaksai brīvprātīgajam par līgumā noteikto uzdevumu izpildi.
3. Brīvprātīgais saņem kompensāciju par:
3.1. sabiedriskā transporta ceļa izdevumiem no līgumā norādītās brīvprātīgā faktiskās dzīvesvietas uz līgumā noteikto uzdevumu izpildes vietu un atbalsta pasākumiem, kas vērsti uz līgumā noteikto uzdevumu izpildi (turpmāk – atbalsta pasākumi), un atpakaļ;
3.2. degvielu braucienam no līgumā norādītās brīvprātīgā faktiskās dzīvesvietas līdz vietai, kur brīvprātīgais pilda līgumā noteikto uzdevumu vai kur notiek atbalsta pasākumi, un atpakaļ, ja brīvprātīgais lieto savā īpašumā vai valdījumā esošu transportlīdzekli, – 0,15 euro par katru nobraukto kilometru.
(Grozīts ar MK 13.07.2023. noteikumiem Nr. 384)
4. Kompensācijas apmērs par šo noteikumu 3. punktā minētajiem izdevumiem kopā nedrīkst pārsniegt 50,00 euro mēnesī.
5. Brīvprātīgajam, kurš organizē un vada izlīguma procesu, dienests papildus šo noteikumu 3. punktā minētajai kompensācijai kompensē izdevumus par kancelejas precēm, telefona sakariem un pasta pakalpojumiem 10,00 euro apmērā par vienu novadīto izlīguma procesu, bet ne vairāk kā par 20 izlīguma procesiem gadā.
6. Brīvprātīgajam, kurš, pildot līgumā noteiktos uzdevumus, īsteno resocializācijas pasākumus, dienests papildus šo noteikumu 3. punktā minētajai kompensācijai kompensē izdevumus par attiecīgo pasākumu ietvaros veiktajām brīvprātīgā un probācijas klienta kopējām aktivitātēm ne vairāk kā 30,00 euro mēnesī.
7. Lai saņemtu kompensāciju par šo noteikumu 3., 5. un 6. punktā minētajiem izdevumiem, brīvprātīgais līdz līgumā noteiktajam datumam iesniedz dienestā iesniegumu par izdevumu kompensēšanu un izdevumus apliecinošos dokumentus.
8. Iesniegumā norāda:
8.1. vārdu, uzvārdu;
8.2. personas kodu vai identifikācijas numuru;
8.3. faktiskās dzīvesvietas adresi;
8.4. kontaktinformāciju;
8.5. līguma datumu un numuru;
8.6. bankas nosaukumu un konta numuru;
8.7. informāciju par līgumā noteiktā uzdevuma izpildi vai atbalsta pasākumiem.
9. Dienests 15 dienu laikā pēc šo noteikumu 7. punktā minētā iesnieguma saņemšanas izvērtē izdevumu pamatotību.
10. Ja dienests konstatē, ka iesniegumā norādītā informācija ir patiesa un ir iesniegti izdevumus apliecinošie dokumenti, dienests 10 dienu laikā kompensāciju ieskaita iesniegumā norādītajā bankas kontā.
11. Ja dienests šo noteikumu 9. punktā minētajā termiņā konstatē, ka iesniegumā norādītā informācija nav precīza vai nav pamatota ar attiecīgiem izdevumus apliecinošiem dokumentiem, dienests par to informē brīvprātīgo šādā veidā:
11.1. pa tālruni;
11.2. izmantojot oficiālo elektronisko adresi, ja ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts;
11.3. pasta sūtījumā uz norādīto korespondences saņemšanas adresi;
11.4. ar citiem pieejamiem saziņas līdzekļiem.
12. Brīvprātīgais piecu dienu laikā pēc šo noteikumu 11. punktā minētās informācijas saņemšanas iesniedz precizēto iesniegumu vai izdevumus apliecinošus dokumentus.
13. Dienests atsaka izmaksāt kompensāciju, ja:
13.1. izdevumi neatbilst līgumā noteiktajam uzdevumam;
13.2. izdevumi nav pamatoti ar izdevumus apliecinošiem dokumentiem;
13.3. nokavēts līgumā vai šo noteikumu 12. punktā noteiktais termiņš, izņemot gadījumus, ja termiņš nokavēts attaisnojošu iemeslu dēļ;
13.4. konstatēts, ka brīvprātīgais apzināti sniedzis nepatiesas ziņas.
14. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2008. gada 15. aprīļa noteikumus Nr. 266 "Noteikumi par kārtību, kādā brīvprātīgais probācijas darbinieks par līdzdarbības līgumā noteikto uzdevumu izpildi saņem atlīdzību, un atlīdzības apmēru" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 61. nr.; 2013, 154. nr.).