Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā

Izdarīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā šādus grozījumus:

1. Papildināt 26. panta pirmo daļu pēc skaitļa "88.7" ar skaitli "88.11".

2. Izslēgt 84. panta pirmajā daļā vārdus "vai ikgadējo pārskatu par siltumnīcefekta gāzu emisiju".

3. Papildināt kodeksu ar 88.11 pantu šādā redakcijā:

"88.11 pants. Siltumnīcefekta gāzu emisiju informācijas slēpšana vai sagrozīšana

Par siltumnīcefekta gāzu emisiju monitoringa datu slēpšanu vai sagrozīšanu, kā arī par ikgadējā verificētā emisiju ziņojuma neiesniegšanu vides aizsardzības valsts iestādēm vai tā datu sagrozīšanu, ja to izdarījusi persona, kurai ir izsniegta siltumnīcefekta gāzu emisijas atļauja, -

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai juridiskajām personām no divsimt desmit līdz tūkstoš četrsimt euro.

Par oglekļa dioksīda emisiju monitoringa datu slēpšanu vai sagrozīšanu, kā arī par ikgadējā verificētā emisiju ziņojuma neiesniegšanu valsts aģentūrai "Civilās aviācijas aģentūra" vai tā datu sagrozīšanu, ja to izdarījusi persona, kas veic kādu no Eiropas Savienības emisijas kvotu tirdzniecības sistēmā iekļautajām aviācijas darbībām, -

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai juridiskajām personām no divsimt desmit līdz tūkstoš četrsimt euro.

Par oglekļa dioksīda emisiju monitoringa datu slēpšanu vai sagrozīšanu, kā arī par ikgadējā verificētā emisiju ziņojuma neiesniegšanu vides aizsardzības valsts iestādēm vai tā datu sagrozīšanu, ja to izdarījusi persona, uz kuru attiecas pienākums veikt jūras transporta oglekļa dioksīda emisiju monitoringu, iesniegt ikgadējo verificēto emisiju ziņojumu un nodrošināt verifikāciju, -

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai juridiskajām personām no divsimt desmit līdz tūkstoš četrsimt euro.

Par ikgadējā ziņojuma par degvielas un enerģijas daudzumu un siltumnīcefekta gāzu intensitāti neiesniegšanu vides aizsardzības valsts iestādēm, ja to izdarījusi persona, uz kuru kā degvielas piegādātāju attiecas pienākums ziņot par Latvijā piegādātās degvielas un enerģijas daudzumu un siltumnīcefekta gāzu intensitāti piegādātajā degvielā, -

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām vai juridiskajām personām no divsimt desmit līdz tūkstoš četrsimt euro."

4. Papildināt 220. panta pirmo daļu pēc vārdiem "izskata šā kodeksa" ar skaitli un vārdiem "88.11 panta otrajā daļā".

5. Papildināt 231. panta pirmo daļu pēc skaitļa "88.9" ar vārdiem un skaitli "pantā, 88.11 panta pirmajā, trešajā un ceturtajā daļā".

Likums Saeimā pieņemts 2018. gada 11. janvārī.

Valsts prezidents R. Vējonis

Rīgā 2018. gada 24. janvārī

07.02.2018