Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā

Izdarīt Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā (Latvijas Vēstnesis, 2016, 249. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 13. panta trešo daļu ar teikumu šādā redakcijā:

"Uzturlīdzekļus pilngadīgai personai Fonda administrācija izmaksā tādā apmērā, kādu, pamatojoties uz Civillikuma 179. panta piekto daļu, noteicis Ministru kabinets bērniem no septiņu līdz 18 gadu vecumam, bet ne lielākā par to apmēru, kādu paredz tiesas nolēmums vai vienošanās par uzturlīdzekļiem."

2. Papildināt pārejas noteikumus ar 8. un 9. punktu šādā redakcijā:

"8. Laika periodā no 2018. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim uzturlīdzekļus no Fonda līdzekļiem izmaksā šādā apmērā: par katru bērnu no viņa piedzimšanas līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai - 23 procentu apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, par katru bērnu no septiņu gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecumam un par katru pilngadīgu personu no 18 gadiem līdz 21 gada vecumam - 27,5 procentu apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, bet ne vairāk par tiesas nolēmumā vai vienošanās par uzturlīdzekļiem noteikto.

9. Laika periodā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 31. decembrim uzturlīdzekļus no Fonda līdzekļiem izmaksā šādā apmērā: par katru bērnu no viņa piedzimšanas līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai - 24 procentu apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, par katru bērnu no septiņu gadu vecuma sasniegšanas līdz 18 gadu vecumam un par katru pilngadīgu personu no 18 gadiem līdz 21 gada vecumam - 28,5 procentu apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, bet ne vairāk par tiesas nolēmumā vai vienošanās par uzturlīdzekļiem noteikto."

Likums Saeimā pieņemts 2017. gada 22. novembrī.

Valsts prezidents R. Vējonis

Rīgā 2017. gada 6. decembrī

20.12.2017