Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr. 191

Rīgā 2017. gada 4. aprīlī (prot. Nr. 18 19. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 93 "Kārtība, kādā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi, kura atvaļināta no dienesta sakarā ar noteiktajām prasībām neatbilstošu veselības stāvokli, saņem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus"

Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju
amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma

39. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 93 "Kārtība, kādā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi, kura atvaļināta no dienesta sakarā ar noteiktajām prasībām neatbilstošu veselības stāvokli, saņem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus" (Latvijas Vēstnesis, 2014, 37. nr.; 2016, 164. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 6.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.7. vienreizējā iemaksa vai līdzmaksājums par medicīniskās ierīces, kas ir tehniskais palīglīdzeklis, saņemšanu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par tehniskajiem palīglīdzekļiem, kas atvaļinātai amatpersonai nepieciešama nelaimes gadījumā gūtā ievainojuma vai sakropļojuma dēļ, ja vienreizējās iemaksas vai līdzmaksājuma segšana pieprasīta ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc tehniskā palīglīdzekļa saņemšanas."

2. Papildināt noteikumus ar 7.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.7. šo noteikumu 6.7. apakšpunktā minētos pakalpojumus apmaksā, pamatojoties uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"", biedrības "Latvijas Neredzīgo biedrība" vai biedrības "Latvijas Nedzirdīgo savienība" pieņemto lēmumu par tehniskā palīglīdzekļa piešķiršanu atvaļinātai amatpersonai un sedzot vienreizējo iemaksu vai līdzmaksājumu par tehnisko palīglīdzekli. Līdzmaksājuma izdevumus sedz, izmaksājot kompensāciju atvaļinātai amatpersonai vai izsniedzot garantijas vēstuli un veicot maksājumu tehniskā palīglīdzekļa izgatavotājam, bet ne vairāk kā 5000 euro apmērā triju gadu periodā."

3. Papildināt noteikumus ar 9.1 un 9.2 punktu šādā redakcijā:

"9.1 Lēmumu par šo noteikumu 6.7. apakšpunktā minētās vienreizējās iemaksas kompensēšanu centrs pieņem, izvērtējot atvaļinātās amatpersonas iesniegumu un šādu informāciju:

9.1 1. attiecīgi valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"", biedrības "Latvijas Neredzīgo biedrība" vai biedrības "Latvijas Nedzirdīgo savienība" informāciju par tehniskā palīglīdzekļa pakalpojuma piešķiršanu;

9.1 2. vienreizējo iemaksu apliecinošu dokumentu.

9.2 Lēmumu par šo noteikumu 6.7. apakšpunktā minētā līdzmaksājuma kompensēšanu centrs pieņem, izvērtējot atvaļinātās amatpersonas iesniegumu un šādu informāciju:

9.2 1. attiecīgi valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari"", biedrības "Latvijas Neredzīgo biedrība" vai biedrības "Latvijas Nedzirdīgo savienība" informāciju par tehniskā palīglīdzekļa pakalpojuma piešķiršanu ar līdzmaksājumu;

9.2 2. informāciju par atvaļinātās amatpersonas izvēlētajam tehniskajam palīglīdzeklim analoga tehniskā palīglīdzekļa iepirkuma cenu attiecīgajā gadā;

9.2 3. tehniskā palīglīdzekļa ražotāja sniegto informāciju par izvēlētā tehniskā palīglīdzekļa funkcionalitāti un cenu;

9.2 4. maksājumu apliecinošu dokumentu, ja atvaļinātā amatpersona līdzmaksājumu ir veikusi pati."

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

07.04.2017